Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na pokrzepienie zmartwionych serc palaczy tak to umnie idzie zaznaczam ze paliwo Varmo nie żaden ecogroszek 26MJ

Cos namieszałem z pozycja sorypost-1379-0-21867100-1477330154_thumb.jpg

post-1379-0-21079400-1477330213_thumb.jpg

post-1379-0-07904900-1477330234_thumb.jpg

post-1379-0-40544600-1477330249_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Varmo ile ma Kj? I na pewno jest bardziej kwalifikowanym (powtarzalnym) paliwem niż ekogroszek.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś co jest nie tak z moja instalacja lub kotłem? Temperatura na zewnątrz ok. 10 st a u mnie spalanie ok. 15-20 kg na dobę (zależy jak sterownik ustawię). Kocioł mam mocno przewymiarowany bo 25 KW, ogrzewam ok. 90 m2. Drabinka i 6 grzejników w tym 2 zakręcone bo mi gorąco (termostatów na razie nie przykręcam bo chce zrozumieć o co chodzi z tym spalaniem) Czy naprawdę tyle musi pójść tego opału na 5 grzejników? O stratach ciepła budynku raczej nie ma co mówić bo jest ciepło na zewnątrz. Teraz prowadzę kocioł od 2,4 do 4 kw bo tak jest najlepszy popiół i chyba najniższe z możliwych u mnie spalanie. Latem jak testowałem jaki ekogroszek kupić na zimę kocioł pracował grawitacyjnie tylko na CWU i przez 4 godziny palenia gdzie na dworze temperatura +25 nie zagotował wody wręcz przeciwnie zdobycie każdego stopnia wyżej dużo go kosztowało. Może nie była ustawiona duża moc ale też nie kisiłem opału.

 

Wyjaśni mi ktoś dlaczego temperatura spada? Pompki chwilowo wyłączone.

https://www.youtube.com/watch?v=Lz4nGYoyz6k&feature=youtu.be

 

Trochę kiepskie zdjęcia mojej instalacji

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22100-przewymiarowany-kocioł-dogrzanie-powrotu/?p=264198

Zawory zwrotne masz za pompami? Nie widzę ich.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pomogą? To pomogą ze pompy nie będą sobie podbierac nawzajem czynnika z układów tylko prosto z kotła. To jest podstawa przy układach wielopompowych. Na jakich biegach masz pompy i jakich mocy są ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa CWU się nie załącza i idzie na grawitacji to nie powinno być problemów. Temp CWU=temp CO. Tak w przybliżeniu?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego masz minimalną moc kotła na 30%?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele zamontuje zawór, natomiast czujnik w środę.

Co do zaworów czy rtl mam dwa rtl ustawiony jeden na 35st drugi całkowicie. Ta duża pętla po prawej od kotła nie ma rtl zwykły zawór.

Tak szpec partacz to zrobił....-(ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energotyp tak tem cwu minimalnie niższa od co, chyba że jest duże zapotrzebowanie na wode. Moc 30% bo lepszy mam popiół wtedy i spalanie chyba niższe. niżej zejdzie z mocą to szybko straci temperaturę na kotle.

Edytowane przez michalwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko straci temperaturę bo zejdzie z mocą do ok 0.4kw bo ustawiles tylko 8kw moc kotła. Nie ma zapasu mocy. Próbowałes szerszego zakresu modulacji dla 8kw ? Np 10-15%min -100%max?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa C.O. na pierwszym biegu. Wodę zawszę grzeje grawitacją

Instalator - partacz zamontował większą pompę na C.W.U a mniejszą na C.O

C.O.- LFP 25POr40C

C.W.U. LFP 25POr60C

Przy pompach zamknij wszystkie zawory i sam sobie zamień pompy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko straci temperaturę bo zejdzie z mocą do ok 0.4kw bo ustawiles tylko 8kw moc kotła. Nie ma zapasu mocy. Próbowałes szerszego zakresu modulacji dla 8kw ? Np 10-15%min -100%max?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wtedy mogą się robić spieki a na spalaniu i tak nie się urwie.

Carlo z pompy C.W.U. praktycznie nie korzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz na grzejniki 50 ST , czy napewno przy dodatnich temp. Nie rozumie tego to w majtkach mozna chodzic .

 

50st to temp wyjścia CO zaraz za kotłem. Za czujnikiem temp jest trójnik z którego jedna odnoga idzie do zbiornika CWU a druga na grzejniki.

co do temp kotła to nie wiem czy 50 to dużo czy mało jedni mówią że to min przy ekogroszku inni zalecają 55. Testy zacząłem od 45st później 47 no a teraz 50. na wszystkich grzejnikach mam termostaty więc więcej jak 23 w domu nie mam. obojętnie jaka by nie była temp na kotle powrót zawsze mam o ok 10st niższy niż zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMIL87pl u Ciebie też widać, że grawitacyjnie Ci CWU grzeje

 

Po czym poznałeś że grawitacyjnie??

 

Na całym układzie mam jedną pompkę na powrocie zaraz przy piecu ustawioną na drugim biegu (bez tego grawitacja nie grzeje na 4 kondygnacji (poddasze) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-( pytam ponieważ mimo ustawionego przekroczenia temp z zadaną 48 piec idzie do 49,5 i temp spada w ciągu paru minut

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak jest w ponie gniazdo to wlej olej bedzie lepiej przenosić pomiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoruje mi ten wykres po zerze, ale sterownik wszystko ogarnia.

Spalanie 8,5 kg/doba 

 

W kotlowni zrobilo sie 28 stopni i 30% wilgotnosci, mam nadzieje ze eko zacznie wkoncu schnac, przy takim tempie spalania na szczescie ma czas

 

post-62909-0-87283300-1477338940_thumb.jpg

post-62909-0-13976500-1477338944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy do króćca na czujnik na kotle mogę wlać olej?

W starym piecu serwisant mi tak doradził!

Ja bym doradzil tasme miedziana albo juz nawet aluminiowa, ja tak zrobilem i umnie dziala dobrze, a juz rozne patenty stosowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Wadus ile to ogrzewasz

128 m2 (100% podlogowki 15 petli bedzie z kilometr i troche rurek)

Temp podlogi 25 stopni temp w domu 22.

 

w zeszlym roku 30 stopni bylo malo ale nie mialem ocieplonego stropu w tym roku juz tego nie zaniedbalem efekt przerosl moje oczekiwania :)

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy mogą się robić spieki a na spalaniu i tak nie się urwie.

Carlo z pompy C.W.U. praktycznie nie korzystam

Lepiej mieć tę 6-ciometrową na CO a na cwu tę drugą.

 

Po czym poznałeś że grawitacyjnie??

 

Na całym układzie mam jedną pompkę na powrocie zaraz przy piecu ustawioną na drugim biegu (bez tego grawitacja nie grzeje na 4 kondygnacji (poddasze) 

Bo masz wyższą temp. cwu niż zadaną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.