Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ecoal, spp są sterami która pracują nieco na innej zasadzie.moga pracować w trzech trybach.reczny półautomatyczny, pełny automat.w ecoalu rzeczywiście tak jest że z niewielka rozpiętością kaloryczności ster sobie poradzi.ale nie jest to tak idealnie. Zazwyczaj używa się jednego rodzaju opału lub 2. Nie sypiasz co tydzień innego węgla.wiec nastawy nie muszą być zmieniane co tydzień. Ale przy zmianie opału trzeba skorygowac nastawy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze w starym roku. 
Panowie co zrobić z tym fantem co na zdjeciach. Kupilem 2 tony u lokalnego sprzedawcy "Polski 27Kj" Paliły się znośnie ustawilem sobie do nich piec, było ok.

Teraz nie kombinowałem i kupiłem kolejne 2 tony tego samego groszku ale chyba tylko z nazwy.. Problemy to mnóstwo niedopalonego koksiku w popielniku, i spieki koksowe na ekoenergi. Kombinuje u stawieniami i juz trace naprawde cierpliwosc. Na tą chwile ustawienia pieca zmienilem z 25 KW na 20 KW dmuchawa dm 80 otwarta na max (czyli praktycznie polowe) pow. min 10 max 25. Przy tym powietrzu w piecu wmiare czysto, ale dużo koksu.

Kalorycznosc ustawiona teraz na 28.1.

Zapotrzebowanie dosyc spore ponieważ ogrzewam 2 budynki.

 

post-65953-0-99635700-1514724080_thumb.jpg

post-65953-0-81956000-1514724088_thumb.jpg

Edytowane przez topicktm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całej powierzchni palnika co się dzieje, od strony wentylatora masz żużel, od przeciwnej koks?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem dodać kilka słów związanych z sterownikami konkurencji tak jak przed mówca powiedział każdy jest inny i do osiągnięcia sukcesu w spalaniu nie służy tylko sterownik ale palnik dmuchawa no i palacz ale jedno co wiem i potwierdzam że nasz temat i użytkownicy są życzliwi i na prawdę pomagają poświęcają czas itd , niestety inni już tacy nie są zamykają się w swoim gronie i każdy inny dołączający jest traktowany jak wróg ,ja sam byłem potraktowany jak szpieg aby wykraść info i przekazać je panu Tomkowi ,  na innych forach się z nas wyśmiewają nie chcę tu cytować tekstu ale cóż uważam że po testach kilku sterowników na tej samej instalacji i tym samym węglu Skzp wygrywa pod względem spalania dobowego nie mówię tu o wyglądzie i algorytmie bo myślę że dla każdego z nas jest ważniejsze spalanie sezonowe a nie wygląd ale też trzeba wspomnieć że nasz sterownik naprawdę jest najładniejszy a algorytm jest OK .

Wiem że staży wyjadacze coś by zmienili dodali bo ja sam mam kilka pomysłów co do samego oprogramowania ale czas pokaże może nowy rok nas wszystkich uszczęśliwi .

Sterownik mimo ceny jest godny polecenia ,i na pewno każdy kto kupi zostanie przez to forum dobrze potraktowany.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Klaudiuszu cena jest właśnie adekwatna do jakości pan Tomek otwart na propozycje i pomoc no i ludzie tutaj w tym wontku zawsze pomocni. Ja w innym temacie napisalem ze swój stary wybajezony sterownik w turbine wentylatora dotykowy kolorowy wyswietlacz wymieniłem na skzp2 i zapomniałem o kotłowni to wyszło że nie umiem ustawić stera a jest pare set wontkow o problemach z ustawieniami tego sterownika hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko125 korone ekoenergii sciagalem w ciagu 2 lat juz chyba z 5 razy. Zwykle mialem spieki żużlu od drzwiczek a po przeciwnej dopalony popiołek. 

Pozaklejałem jej otwory podłużne od strony drzwiczek i jest coś tam lepiej

Na tym węglu mam praktycznie koks z kazdej strony.

W skrócie... Czysto w kotle ale full koksu, albo sadza i wypalony wmiare wegiel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to bym dyskutował, przyjrzyjcie się innym sterownikiem w tej klasie ,ile kosztują? Są mniej więcej na tym samym poziomie 500-800 zł Wspominałem o Talosie. Nie jest złym sterownikiem ale cena na poziomie 650zl i porównując go do skzp na dzień dobry skzp wygrywa.mimo że Talos to ster adaptacyjny gdzie ster sam uczy się jak prowadzić kocioł. Ale możliwość rozbudowy o dodatkowe czyjniki, a już nie wspomnę o czujniku wewnętrznym gdzie działa na zasadzie grzej nie grzej, pomyłka.na wyświetlaczu nie wiadomo o co chodzi.Jak Klaudiusz wspomniał skzp jest estetyczny, przemyślany na wyświetlaczu sporo można odczytać .przydałoby się parę rzeczy ale nic nie stoi na przeszkodzie aby to douzupelnic.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze w starym roku. 

Panowie co zrobić z tym fantem co na zdjeciach. Kupilem 2 tony u lokalnego sprzedawcy "Polski 27Kj" Paliły się znośnie ustawilem sobie do nich piec, było ok.

Teraz nie kombinowałem i kupiłem kolejne 2 tony tego samego groszku ale chyba tylko z nazwy.. Problemy to mnóstwo niedopalonego koksiku w popielniku, i spieki koksowe na ekoenergi. Kombinuje u stawieniami i juz trace naprawde cierpliwosc. Na tą chwile ustawienia pieca zmienilem z 25 KW na 20 KW dmuchawa dm 80 otwarta na max (czyli praktycznie polowe) pow. min 10 max 25. Przy tym powietrzu w piecu wmiare czysto, ale dużo koksu.

Kalorycznosc ustawiona teraz na 28.1.

Zapotrzebowanie dosyc spore ponieważ ogrzewam 2 budynki.

Stary, pali ci się w głębi palnika i dlatego produkuje takie coś.

Wypchnij żar ręcznie do góry( nawet część niech spadnie, ale żeby w głębi go nie było), a potem zwiększ nawęglenie, żeby nie opadał (zjedź kalorycznością do np. 26)

Poczekaj ze 2 godziny, i potem ewentualnie lekka korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko125 korone ekoenergii sciagalem w ciagu 2 lat juz chyba z 5 razy. Zwykle mialem spieki żużlu od drzwiczek a po przeciwnej dopalony popiołek.

Pozaklejałem jej otwory podłużne od strony drzwiczek i jest coś tam lepiej

Na tym węglu mam praktycznie koks z kazdej strony.

W skrócie... Czysto w kotle ale full koksu, albo sadza i wypalony wmiare wegiel...

W ekoenergii te kanały nie są zbyt przemyślane. Też miałem z tym problem. I bawiłem się w zaklejanie ma na różne sposoby ,właśnie od strony drzwiczek dmucha mocniej jak dmuchawa z tyłu, odwrotnie jak dmuchawa z przodu, w końcu doszłem na zasadzie prób i błędów które i ile tych kanałów zakleić, i tak ustawić wiatr i przymknąć przesłonę na wentylatorze, wbrew pozorom przymknięcie przesłony ma wpływ na napowietrzenie palnika, co już było poruszane tu na forum i spotkało się z krytyka ale nikt nie sprawdził tego na "żywca" choć jeden z kolegów miał odwagę przyznać mi rację, zrobił tak u siebie i pomogło. Nie wiem jak to się ma na innych palnikach,ale na ekoenergii ma.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, Potrzebuje najnowsza aktualizacje do skzp 02 oraz aplikacje na telefon.

Mój ostatni soft to 1.86 Z góry dziękuję.

http://costerowniki.pl/pl/p/Pliki-wsadowe-SKZP-02-Slimak/3 apke od Timela czy Wojtka?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ekoenergii te kanały nie są zbyt przemyślane. Też miałem z tym problem. I bawiłem się w zaklejanie ma na różne sposoby ,właśnie od strony drzwiczek dmucha mocniej jak dmuchawa z tyłu, odwrotnie jak dmuchawa z przodu, w końcu doszłem na zasadzie prób i błędów które i ile tych kanałów zakleić, i tak ustawić wiatr i przymknąć przesłonę na wentylatorze, wbrew pozorom przymknięcie przesłony ma wpływ na napowietrzenie palnika, co już było poruszane tu na forum i spotkało się z krytyka ale nikt nie sprawdził tego na "żywca" choć jeden z kolegów miał odwagę przyznać mi rację, zrobił tak u siebie i pomogło. Nie wiem jak to się ma na innych palnikach,ale na ekoenergii ma.

 

Kiedyś też błądziłem po omacku próbując doprowadzić do równomiernego napowietrzenia palnika, bo to właśnie w tym upatrywałem wszelkie przyczyny problemów ze spiekami i nierównym paleniem

Też wachlowałem klapką wentylatora i wajchą na czopuchu we wszystkie strony, zaklejałem i otwierałem dziury w palniku.

Trwało to do pewnego czasu, aż mi się znudziło metodą prób i błędów...

Kupiłem anemometr, wygasiłem kocioł i pomierzyłem przepływ strumienia powietrza na każdym otworze palnika (z klapką i bez) i dopiero wyszło szydło z worka, jak wielkie były różnice w napowietrzeniu palnika. Dodatkowo swoje 3 grosze dodawał przeciwzwój i problemy się potęgowały.

 

Anemometr pozwolił mi doprowadzić do równomiernego napowietrzenia całego paleniska, więc bardzo proszę Cię Zbyszko125, abyś nie pisał,

że nikt nie sprawdził tego na "żywca", bo zwyczajnie tego nie wiesz, czy ktokolwiek to sprawdzał lub nie...

Szanuję Twoją wiedzę, Twoje doświadczenia i podpowiedzi, ale weź też proszę pod uwagę, że ktoś inny może mieć inne doświadczenia i inne spostrzeżenia.

Ważne, aby sobie pomagać, a nie obruszać się, jeśli ktoś ma inne zdanie od naszego. ;)

Podam przykład, gdy pisałem już w lipcu, że jest błąd w naliczaniu spalonego paliwa, też wielu forumowiczów było przeciwnego zdania i stawało po stronie producenta, bo przecież żadnych zmian w sofcie w tym aspekcie nie wprowadzał.

Natomiast ja miałem w tym zakresie inne spostrzeżenia, oparte, nie na moich wyobrażeniach, lecz na konkretnych danych.

Test prowadziłem przez 3 miesiące, wnikliwie analizując wykresy spalania ze wskazaniami czasu pracy podajnika, dopóki nie wychwyciłem błędu w takiej formie, aby go przedstawić Tomkowi w czystej postaci.

 

Tak więc Zbyszko125 głowa do góry i dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, bo jest wielu użytkowników (w tym ja), którzy bardzo chętnie poznają "boje" innych palaczy. Bo teoria teorią, a praktyka  praktyką.

Zawsze jest to szansa na rozwiązanie jakiegoś problemu i pomocy drugiemu "ogniomistrzowi" :rolleyes:

Mam również nadzieję, że nasze wspólne forumowe doświadczenia pomagają, choć w mały sposób, w ciągłym rozwoju sterownika.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak muszę się z tobą zgodzić w pewnych kwestiach, moje oświadczenie o tym że nikt tego nie sprawdził na żywca miało miejsce w momencie gdy kilku kolegów zarzuciło mi pewne rzeczy. Stąd moje stwierdzenie. Możliwe że przesadziłem z tym stwierdzeniem, sam widzisz że są pewne kwestie techniczne źle rozwiązane przez producentów a my końcowi użytkownicy musimy po nich to poprawiać. Szczerze chętnie zapoznam się z Twoimi obserwacjami z pomiarem powietrza na palniku. Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku aby w 2018 był tani opał, mało się paliło super aktualizacji do stera.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2018 mało spalonego opału , ciepła w domu i wszystkiego dobrego dla palaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziala wam apka pd timela?mimo neta na piecu nie laczy mnie ze sterownikiem. Podejrzewam ze moze cos ze zmiana daty wykrzaczylo sie na serwerze.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ekoenergii te kanały nie są zbyt przemyślane. Też miałem z tym problem. wbrew pozorom przymknięcie przesłony ma wpływ na napowietrzenie palnika, co już było poruszane tu na forum i spotkało się z krytyka ale nikt nie sprawdził tego na "żywca" choć jeden z kolegów miał odwagę przyznać mi rację, zrobił tak u siebie i pomogło. Nie wiem jak to się ma na innych palnikach,ale na ekoenergii ma.

 

Czy ekoenergia jest przemyślana patrząc na użytkownika. Stwierdzę że NIE, może inne palniki pracuja na tej samej zasadzie

ale ja mam ekoenergię i napiszę że to niedoróbka. Napisałem do serwisu i dostałem odp. że by zmniejszyć moc muszę

"natomiast trzeba wymienić palenisko, dysze oraz ślimak" koszt pewnie ok. 1000 zł. OK, odszedłem na chwilę od tematu

do którego chcę się odnieść. Miałem problem z paleniem na całej retorcie w ekoenergii, przeczytałem czyjś post (może to był Zbyszko125)

że dobrze jest zwiększyć moc dmuchawy przy jednoczesnym przymknięciu jej przysłony. Na dwustanie zwiększyłem moc na 80%

przysłoniłem przesłonę "powiedzmy" na 85% i cała retorta ekoenergii zapłonęła, kopiec poszedł w górę i się nie zapada.

Nie wiem, może większe zapotrzebowanie kotła na energię, może jakieś moje "coś mi się wydaje", ale cała retorta od 3 dni mi pracuje.

Spalanie mimo ciągłego wychładzania spadło o ok. 2 kg/doba. Przepraszam że bez sensu w temacie sterownika się udzieliłem,

ale obserwuję ten wątek i sobie tak poswawoliłem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w nowym 2018!!!

Szczególnie dla serwera timela który prawdopodobnie nie poradził sobie z nowym rokiem ;) bo u mnie tez nie działa moduł.

 

@diabelski poszedłem twoimi radami, podnioslem kopiec, zmienilem kalorycznosc z 28.1 na 26.

obserwacje- po kilku godzinach czarno w piecu i praktycznie bez efektu. 

Podpinam jakas fotke dla wyobrazenia.

ahh. diabelski... pale w tym piecu juz 2 sezon takze jako tako sobie radze z palnikiem..  pytam czy macie jakieś kombinacje ustawień aby spalić to "Coś"

post-65953-0-93097800-1514807734_thumb.jpg

post-65953-0-90684700-1514807740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jedną z przyczyn nie jest przypadkiem zbyt nisko powieszony deflektor, bo gdy wisi zbyt nisko, to przyczynia się do spieków i kopcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku -ciepła w domu,dobrych węgli,minimum problemów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey, czy jeśli pokaże Ci photo z moim deflektorem i napiszę jaka jest jego odległość

od palnika będziesz w stanie napisać że w kotle mam OK, albo coś do poprawienia?

 

Nie czuję się na siłach, bo nie jestem w tym temacie fachowcem, ale ostatnio duuużo eksperymentuję z deflektorami i widzę jaki wpływ bezpośrednio na palnik ma różne ustawienie deflektora u mnie w kotle. Jak jest za nisko, to bardzo kopci i znacząco podnosi temperaturę paleniska, co przyczynia się do powstawania spieków.

Ale fotkę wstawiaj, zawsze może ktoś coś ciekawego i mądrego podpowie. ;)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówca. Też ustawiam różne wysokości deflektora i jak jest za nisko to płomień nie ma gdzie się odpalić. Wypychany jest do strefy zimnej i wytraca się sadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w nowym 2018!!!

Szczególnie dla serwera timela który prawdopodobnie nie poradził sobie z nowym rokiem ;) bo u mnie tez nie działa moduł.

 

@diabelski poszedłem twoimi radami, podnioslem kopiec, zmienilem kalorycznosc z 28.1 na 26.

obserwacje- po kilku godzinach czarno w piecu i praktycznie bez efektu. 

Podpinam jakas fotke dla wyobrazenia.

ahh. diabelski... pale w tym piecu juz 2 sezon takze jako tako sobie radze z palnikiem..  pytam czy macie jakieś kombinacje ustawień aby spalić to "Coś"

O, widzę że wcisnęli Ci tłuczeń drogowy w cenie ekogroszku .Jak wiesz gdzie kupiłeś to spróbuj go zwrócić.

Jak nie, to musisz przemęczyć, albo mieszać z innym.

 

Ja niegdyś wziąłem na próbę 2 worki z lokalnego składu(dali w niebieskich workach) -dobrze się palił to zadzwoniłem i zamówiłem tonę. Przywieźli w zielonych workach -na pytanie czemu zielone? odpowiedź była: panie, zabrakło niebieskich to w takie pakujemy.

Po wsypaniu jednego... kocioł zgłupiał, chodził na wysokich mocach i ciężko mu było dobić do zadanej temp.

W popielniku pełno tego tłucznia było to skąd miała wziąć się energia??

 

Dziady mieszają tłuczeń najpierw z mokrym miałem żeby go zabarwić na czarno, a potem jeszcze raz mieszają to z ekogroszkiem. W efekcie w tonie eko znajduje się 200-250kg kamieni z miałem.

Pali się to, ale sporo tego idzie bo kocioł musi gonić.

 

 Zadzwoniłem żeby to zabrali, bez słowa zabrali -wiedzieli dobrze co to za towar -wcisną go komuś innemu i może ten ktoś nie będzie wnikał.

Kiedyś brałem "czerwony" ekogroszek z eko-energy, ale jak zaczęły mi się wysypywać kamienie z retorty to w nosie ich mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.