Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna obowiązująca obecnie to 1.9[/b]

 

PS

No chyba że bardzo zależy Ci na tej wer 1.89, no to pisz do autora ;)

1.90 zaznaczam jest wersja testowa i może mieć jeszcze błędy i każdy wgrywa na własną odpowiedzialność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błedy sterownika to po przejściu w tryb stop po zaniku plomienia wykres mocy pozostaje na maksymalnym poziomie. Piszę o wersji 1.86 i nie wiem czy w nowszych jest to poprawione.

W temacie konwertera wypuściłem nowszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czyli jest dostosowana nowa wersja do 1.90 sterownika i nie będą mi się działy różne cyrki ??

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym pytaniem bo cos nie kumam.

Jeżle chodz o nowy soft 1,9 to wczoraj go zapodałem do stera i chodzi ok i widzę że lepiej pracuje mieszacz w porównaniu z sw 1,86

post-71575-0-35048000-1486926536_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeśmy się zgrali....

Tak myslałem że o to ci chodzi ,ja pale eco więc to inna bajlka inne ustawienia ale tez wściekle  kombinowałem z ustawieniami zeby

coś wychodziło i w końcu mam to juz czuję o co chodzi ale nauki ciąg dalszy będzie trwał i trwał.Ty masz większe doświadczenie na 

forum więc jakos nei bardzo widze żebym ci coś mógł poradzić ,moze ktoś kto coś poradzi kto też pali owsem.Polecam zmienić 

soft na 1,9 czasem to rozwiązuje problem bo zmienia sie na dobre własciwie się dopieszcza.

Miałem soft 1,88 i coś był nie tak z nim ale jasne była to test. wersja i każdy robi to co uważa w żadnym wypadku nie możemy mieć

pretensji do autora  ale mieszacz chodził lepiej i to jest ważne. 

Teraz dałem 1,9 i widze że jest stabilny w porównaniu do 1,88 i  od wczoraj nie ma problemów.

Na 1,88 to sie cos działo na drugi czy trzeci dzien od zapodania softu nagle temp. kotła i CO zaczęły spadać bez powodu  i sterownik wchodził na max moc ,max dmuchawa i tak cały dzien spalnie szło do góry a efektów zero spaliny 250 i nie mogłem dojśc co było 

powodem czy tak czasem nie mieszacz coś zaczął otwierać czy jak.Teraz jest dobrze jak już pisałem i obserwuję ciagle ale spalanie 

idzie do góry w porównainiu do sytuacji z przed dwuch tygodni a to z powodu pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedstawionej sytuacji sterownik SKZP-02 ma podłączony czujnik pokojowy, który steruje tylko pompą CO, tzn. pompa włącza się gdy temp. pokojowa spadnie poniżej zadanej oraz wyłącza się gdy temp. pokojowa zostanie osiągnięta. W okresie gdy pompa jest wyłączona sterownik utrzymuje temp. zadaną kotła a w obiegu woda stygnie. Gdy pompa się załączy (bo temp. pokojowa spadła) to zimna woda zalewa kocioł.

Pytanie: czy można podłączyć równolegle z pompą CO pompę CWU?

Chodzi o to żeby powstał obieg kotłowy, który w jakimś stopniu ochroni kocioł przed zimną wodą. W momencie załączenia pompy CO załączy się również pompa CWU.

No chyba, że sterownik ma taką funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełóż wtyczkę od pompy CWU na pompę cyrkulacyjna i włącz ja na stałe. Pompę CWU STOP. Niestety u mnie musiałem na razie zrezygnować ze sterowania panelem pokojowym, bo sama pompa CWU nie dawała rady zbilansować strat gdy zalaczala się pompa CO i obecnie obie pracują na stałe. Wówczas trzeba przejść na sterowanie głowicami termostatyczny mi w grzejnikach i wszystko jest OK.

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak....kurcze pogrzebałem i zamiast poprawy spalanie poszybowało do góry!

Pale mie*zanką owsa i ekogroszku (22mj)

Moke nastawy to:

Modulacja 5-100%

Przekroczenie temp 30min

Powietrze 2-25%

Przesłona na dmuchawie otwarta na 2cm

Czopuch otwarty na 100%

Pie' Malkot 25kW ( w sterowniku 20kW)

Paliwo 22.1mj korekta +4%

Podawanie w auto 6s

Co sugerujecie spalanie ok 45kg na ogrzewane 240mkw ale na dworze -1

Jak potrzeba dam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu rzuca się w oczy Piękna praca dmuchawy (WPA 120) na 1,86 było duuuużo gorzej.

Podbicie obrotów dmuchawy też dobrze działa, choć trochę krótko jak dla tłokowca. Przydałoby się mieć wybór nie tylko siły nadmuchu ale i jego czasu.

U mnie jeden cykl tłoka to podanie 0,6 kg opału.Teraz podbicie mam na max. czyli 15% i więcej nie trzeba ale wolałbym ustawić mniejszą moc dmuchawy w dłuższym czasie na razie tego nie ma.(albo nie znalazłem :rolleyes: )

Na ekranie głównym nadal nie ma obr. dmuchawy, temp. podajnika, zużycia dobowego. A na tym forum widziałem, że coś takiego było.

I jeszcze jedno w meni informacje, żeby zobaczyć ile było cykli podawania trzeba zawsze wchodzić w tryb instalatora( myślę że mogłoby to być wyświetlane od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca kotła faktycznie bardziej stabilna na 1.90 tylko nie wiedzieć czemu zużycie groszku wzrosło o około 4kg na dobę i to nie tylko według licznika ale i faktycznie. Nie ukrywam, że jednak zużycie węgla to priorytet dla mnie i dzisiaj zamierzam wrócić do wersji 1.86.

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już kombinować. Za duża różnica jest na minus. Na 1.86 jest ok. na moich ustawieniach i do tego wrócę. 1.90 wgrałem z ciekawości ale na moim piecu zupełnie się nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też poczytam o efektach, bo szczerze mówiąc mam strach zmieniać dobre na "lepsze" jak to ujął przede mną jeden z kolegów ;)

Obecnie co by zmusić ten mój nowy a nowszy kocioł do pracy, musiałem mu moc obniżyć, bo mi się diabeł odstawiać zaczynał powyżej -50C :)

Od ostatniego ataku mrozu jestem w szoku gdy patrzę jak cały czas maleje spalenie.

Obecnie jestem poniżej 13 kg i tendencja spadkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dałem 1,9 ale to samo piec sie odstawiał musiałbym zmniejszać kalorie itd. i od nowa znowu maraton edukacji powtarzać  

wróciłem po dwóch dniach do 1,86 i jest git ustawiłem 55 na piecu i mieszacz teraz pracuje na około 60-80% otwarcia a na temp.

50st na piecu mieszacz był na full otwarty teraz obserwuje spadek zuzycia opału choć ciagle duzo bo brak ocieplenia no i troche 

podłogówka psuje temp. powrotu ale w ostatnie mrozy to miałem nawet 42kg teraz tak doregulowałem kalorie i korekcja sobie 

pomagam ze jest spadek do 30kg eco mam tak słabe wiec i wiecej go idzie.

Po dwóch dniach mam pełny popielnik 2 wiaderka 10L kalafiory siegaja do deflektora  no nic   jedziemy dalej jest ok. sterownik daje rade.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zastanawiam się nad zakupem w.w. sterownika (w wersji F), i pytanie jakie mnie nurtuje, to czy ten sterownik może obsłużyć więcej niż jedn zawór 3/4-drogowy??

obsługuje jeden zawór 3/4-drogowy.Jak chcesz więcej o nim poczytać to wejdź na stronę timel  i tam masz instrukcję obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ale nie otrzymałem odpowiedzi

Czy w nowym sofcie będzie możliwość sterowania drugą pompą z regulatora pokojowego.

Gdy temperatura zostaje osiągnięta zostaje odłączona pompa jedna a druga od np podłogówki nie .

Rozwiązanie typu złączenie pomp we wtyczce nazwał bym mało profesjonalne - a w tym sterowniku można było by to nazwać uwstecznianie się a nie rozwijanie.

Czy taka opcja jest brana pod uwagę właśnie w nowej wersji oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.