Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Oj YaroXylen... nie popadajmy w paranoję... odnoszę wrażenie iż znudziło ci się podglądanie sąsiadów przez okno i z nudy szukasz nowych ofiar na forum. Teraz nie będziesz spał wpatrując się w ekran, czy ktoś nie napisał czegoś nie na temat... wszystko co tu się pisze (no, prawie) jest związane z pracą sterownika, bo wiele czynników ma wpływ na jego pracę -nawet wiatr.

altoro, -tak, położenie mieszacza zgadza się z tym co pokazuje skzp02. Siłownik to Ottone i sterownik ładnie z nim pracuje. Ma duży moment obrotowy 10Nm. O taki: http://www.ottone.pl/index.php/strefoweimieszajace/silowniki

20181223_101712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób posiadających zawór mieszający przydało by się programowanie temperatury mieszacza.Obnizenie temperatury kotła nic nie da tak jak pisaliście wcześniej na forum. Czujnik pokojowy też nie zawsze się sprawdzi a obniżenie temperatury za mieszaczem na grzejniki byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.Wesolych świąt.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diabelski napisał:

Żeby nie być gołosłownym...

20181223_073317.jpg

20181223_073327.jpg

Niezła temp.podajnika czujnik dobrze zamontowany ? Ładnie się tam ślimak zjada przez siarkę , zrób cóż tym bo go zajedziesz raz dwa 

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pal123 napisał:

Dla osób posiadających zawór mieszający przydało by się programowanie temperatury mieszacza.Obnizenie temperatury kotła nic nie da tak jak pisaliście wcześniej na forum. Czujnik pokojowy też nie zawsze się sprawdzi a obniżenie temperatury za mieszaczem na grzejniki byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.Wesolych świąt.

Jestem jak najbardziej za taką opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie w tym osobnym sterowniku do zaworów mieszających zapowiadanym przez TomekBrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy plus obniżenia nocnego to nie zaoszczędzony węgilel tylko komfort snu  i komfort ciepla jak się budzisz :)

spalanie nie musi być wcale mniejsze bo to zaoszczędzisz w nocy możesz potrzebować ma podniesienie temp.w dzień. Wszystko zależy od instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest tam gdzie wpada powietrze z dmuchawy tylko od spodu przymocowany, może i za blisko kotła jest, ale mi nie przeszkadza. Przynajmniej zareaguje szybciej sterownik w razie czego. Ślimak żeliwny czyszczony przed sezonem -wyglądał jak nówka. Ale dzięki za czujność i troskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pal123 napisał:

Dla osób posiadających zawór mieszający przydało by się programowanie temperatury mieszacza.Obnizenie temperatury kotła nic nie da tak jak pisaliście wcześniej na forum. Czujnik pokojowy też nie zawsze się sprawdzi a obniżenie temperatury za mieszaczem na grzejniki byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.Wesolych świąt.

No ale sterownik właśnie posiada takie sterowanie siłownikiem, ustawiasz temp jaką chcesz na wyjściu i do tego jeszcze może ją korygować czujnikiem pogodowym lub pokojowymm -jak chcesz. Jest też programator dobowy gdzie możesz obniżyć temp w wybranym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.12.2018 o 11:27, diabelski napisał:

Czujnik jest tam gdzie wpada powietrze z dmuchawy tylko od spodu przymocowany, może i za blisko kotła jest, ale mi nie przeszkadza. Przynajmniej zareaguje szybciej sterownik w razie czego. Ślimak żeliwny czyszczony przed sezonem -wyglądał jak nówka. Ale dzięki za czujność i troskę.

Ok nie ma sprawy ale cza być czujnym. 

 

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, diabelski napisał:

No ale sterownik właśnie posiada takie sterowanie siłownikiem, ustawiasz temp jaką chcesz na wyjściu i do tego jeszcze może ją korygować czujnikiem pogodowym lub pokojowymm -jak chcesz. Jest też programator dobowy gdzie możesz obniżyć temp w wybranym czasie.

Czujnika pogodowego nie mam ,pokojowy jak Żona otworzy okno podbija temp. w całej instalacji.Programowanie temp.za mieszaczem było by najlepszym rozwiązaniem.Np.od 6-22 40stopni a od 22-6 35 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem. W moim przypadku pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kapi4 napisał:

Pomocy:) Po aktualizacji do wersji testowej 2.18 B piszczy alarm (brak info czego dotyczy. Musiałem wrócić do wersji  2.11. Wie ktoś może w czym jest problem? Proszę o poradę.

Nie jest to kolego czasami alarm rezerwy paliwa bo u mnie właśnie tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pal123 napisał:

Czujnika pogodowego nie mam ,pokojowy jak Żona otworzy okno podbija temp. w całej instalacji.Programowanie temp.za mieszaczem było by najlepszym rozwiązaniem.Np.od 6-22 40stopni a od 22-6 35 stopni

Regulator pokojowy ma przecież tryb pracy-PROGRAM CZASOWY.Ja już trzeci sezon mam ustawione temp.  od godziny 23 do 5 rano temp w domu 20 stopni,a od 5 rano do godz.23 mam ustawione w domu 22 stopnie.To regulator wylicza temp za mieszaczem tak jak u mnie np.od godz. 5 do 23  jest 40 stopni za mieszaczem,a od 23 do 5 rano 30 stopni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pal123 napisał:

Czujnika pogodowego nie mam ,pokojowy jak Żona otworzy okno podbija temp. w całej instalacji.Programowanie temp.za mieszaczem było by najlepszym rozwiązaniem.Np.od 6-22 40stopni a od 22-6 35 stopni

Taki czujnik można sobie zrobić bez problemu,wyjdzie ok. 7 zeta.Ja mam wszystkie "swoje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawek56 napisał:

Regulator pokojowy ma przecież tryb pracy-PROGRAM CZASOWY.Ja już trzeci sezon mam ustawione temp.  od godziny 23 do 5 rano temp w domu 20 stopni,a od 5 rano do godz.23 mam ustawione w domu 22 stopnie.To regulator wylicza temp za mieszaczem tak jak u mnie np.od godz. 5 do 23  jest 40 stopni za mieszaczem,a od 23 do 5 rano 30 stopni.

wiem że regulator pokojowy ma program czosowy ale jeszcze raz powtarzam jak żona otworzy okno regulator pokojowy dogrzewa cały układ niepotrzebnie.Czujnik jest umieszczony w takim miejscu gdzie jest równa temperatura w przybliżeniu całym domu wtedy po otworzeniu okna niepotrzebnie grzeje w pozostałych grzejnikach żeby dobić temperaturę jaka jest na regulatorze więc powtarzam że regulacja temperatury za mieszaczem i programowanie byłoby najlepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich pytań w zakresie załączonego alarmu po aktualizacji to pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych. Jednak pojawia mi się pytanie do TomekBrz : kiedy zostanie uaktualniona aplikacja na telefon bo tam już wiele brakuje w odniesieniu do możliwości sterownika ?

Edytowane przez Kapi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pal123 napisał:

wiem że regulator pokojowy ma program czosowy ale jeszcze raz powtarzam jak żona otworzy okno regulator pokojowy dogrzewa cały układ niepotrzebnie.Czujnik jest umieszczony w takim miejscu gdzie jest równa temperatura w przybliżeniu całym domu wtedy po otworzeniu okna niepotrzebnie grzeje w pozostałych grzejnikach żeby dobić temperaturę jaka jest na regulatorze więc powtarzam że regulacja temperatury za mieszaczem i programowanie byłoby najlepszym rozwiązaniem

Dołóż czujnik zewnętrzny i sprawa rozwiązana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich pytań w zakresie załączonego alarmu po aktualizacji to pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych. Jednak pojawia mi się pytanie do TomekBrz : kiedy zostanie uaktualniona aplikacja na telefon bo tam już wiele brakuje w odniesieniu do możliwości sterownika ?
Odnośnie alarmu po aktualizacji... Aktualizowane z 2.10 do 2.18B. sterownik piszczał caly czas. Przywrócenie ustawień fabrycznych oraz wyłączenie sterownika na kilka minut oraz jak pisali wczesniej dodanie paliwa pomogło - w moim przypadku. Tylko że j mnie nie wyświetlał sie alarm ,m w oknie gdzie mozna go kasować, tylko na pulpicie głównym świecił na czerwono alarm i tyle. Spróbuj kolego jeszcze raz zaktualizować.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.