Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś czyszczenie kotła i potrzebowałem dmuchnąć w palnik pełną mocą.

Jedną ścieżkę jaką znalazłem do pełnej mocy dmuchawy to:

Menu->instalator->diagnostyka->wentylator->powietrze na 100%-> 3x Wyjdź->

rozpal/wygaś->rozpalanie->rozpalony

Jest jakiś prostszy sposób dmuchnięcia w palnik całą mocą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień wcześniej włączyłem Internet a dzisiaj okło 12godz.sterownik znowu komletnie rosprogamowany masakra całe szczęście rze pamiętałem ustawienia nawet ustawienia Internetu były zmienione jakby ktoś ingerował albo wirus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Timel SKZP MONITOR

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem która jest dobra aplikacja jeżeli wiesz to podaj adres tej apki.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik ja bym sprawdzil stabilnosc instalacji elektrycznej. Dopoki nie wstawilem ups do kotlowni to tez mialem mikro spiecia ze az sterownik przygasal.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własinie ja man UPS i wrzystko chodzi super

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel odświeża się (komunikuje ze sterownikiem) z pewnym opóźnieniem.

Dlatego, czasami, szczególnie przy ustawionym krótkim czasie podawania, animacja podajnika na panelu pokojowym może się "nie zakręcić".

Ok dziękuje za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Klaudiusz prawisz co do Marka nowego na forum. Wiesz jest nowy nie zna tajników co do sterownika no i całej aureoli z tym związanej czyli INSTALACJA .

Myśle ze czas pokaże co Marek będzie chciał od tego stera .

No nie...

Co ten post, po za wazeliniarstwem wniósł do tematu o sterowniku?

Od 100 stron nic innego jak pieprzenie trzy po trzy aby chyba se postów nabić...

Rok temu, w tym temacie bylo krotko i na temat wlasciwy, czytajac od poczatku ten temat, nie trzeba bylo pytan zadawac bo od samego czytania mozna sie bylo sporo dowiedziec i nauczyc.

Dzisiaj ten temat wyglada jak kolko wzajemnej adoracji, jakby piszacy sie onanizowali szczesciem ze jeden drugiemu moze przytaknac i podmaslic, w dodatku wogole nie w temacie.

Sorry, ale moze ze nim ktorys z uzaleznionych od pisania tu na forum zastanowi sie dwa razy czy aby na pewno musi zabrac glos, bo naprawde to juz nie przedszkole ale żłobek sie robi.

Naprawde nie maja co nie ktorzy nic innego do roboty?

 

Klaudiusz, zadałem Ci pytanie, pewnie przez ten balagan tutaj Ci ono umknelo.

Chetnie poznalbym Twoje zdanie, po za juz innymi opiniami ktore kolezy napisali, tym bardziej ze po za nie wyjasniona kwestia prawidlowego procesu nic wiecej sie nie dowiedzialem ;-)

 

Pozdrawiam i bez urazy ale na prawde co raz cieżej sie czyta ten temat.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz, czy w tym nowym oprogramowaniu, nad którym pracujesz, będzie już możliwość sterowania temperaturą zadaną kotła, poprzez nastawy temperatury ekonomicznej i komfortowej, czy też poprzez zwykły programator czasowy? Czy raczej jest to kwestia dalszej przyszłości?

 

Jak pisałem wcześniej, testuję ręcznie takie rozwiązanie z obniżeniem temperatury zadanej kotła na noc o 3 stopnie.

Obniżenie na noc na kotle o 3 stopnie wpływa na obniżenie temperatury idącej na obieg CO o około 14 stopni.

Obniżenie na kotle o 2 stopnie, daje spadek o ok. 9 stopni (w takiej instalacji jak moja, czyli bez mieszacza na obiegu CO, a z 3D termostatycznym chroniącym powrót)

Sprawdza się to znakomicie.

Pompy CO i kotłowa pracują cały czas, nie ma zaburzeń temperatury na kotle i lepszy komfort termiczny w domu niż przy wyłączonej pompie CO w trybie temperatury ekonomicznej.

Najwyższe skoki modulacji, obrazują załączenie się pompy CWU.

 

post-70418-0-56205900-1517478976_thumb.jpg post-70418-0-68980800-1517481739_thumb.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnej zasadzie działają strefy czasowe w dwustanowym titanicu.

W strefach nastawia się temperaturę na kotle, tylko nie jest to za dobrze

rozwiązanie, bo nie ma czasu zakończenia działania strefy i działanie strefy

trzeba odwoływać następną strefą

post-73893-0-87717800-1517481642_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minelo 6 godzin od rozpalenia.

 

temp. zasilania podlogi podniosla sie do 26 wraca 25.

 

Temp. pieca ciagle taka sama, 62 stopnie, wiem wiem wysoko ale juz to testowalem i w moim ukladzie bardziej oplaca sie trzymac piec na 60-75 niz schodzic do 55-60, 

Zawor 4d, i zawor mieszajacy robia swoja robote.

 

Zona wrocila od znajomych gdzie juz pala od pewnego czasu i pretensje ze "u nas podloga w cale nie jest ciepla" no coz 25 stopni nie wyczuje sie stopa a temp. w domu podskoczyla z 20 do 22 stopni. 

 

Chyba ciagle pokutuje teoria, ze jak podlogowka to ma grzac w stopy.

Modulacja 5%- 30% mocy kotla, Kopczyk na poczatku sie zapadal lekko ale teraz jest ok.

 

 

Nie wiem czy nie odkrylem przyczyny czarnego pylu w kotlowni (myslalem ze to sadza) a teraz juz nie jestem pewny bo jak wyjmowalem slimaka to przy odrkecaniu silnika wysypalo sie sporo czarnego pylu tak drobnego jak maka. Mam podejzenie ze to slimak troche mieli mi troche eko i gdzies musi byc nieszczelnosc albo klapa od kosza, albo laczenie silnika gdzie wydmuchuje mi ten pyl.

Owiń taśmą izolacyjną oś ślimaka tam gdzie jest zawleczka, tam jest przedmuch powietrza i wyrzuca pył węglowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz, czy w tym nowym oprogramowaniu, nad którym pracujesz, będzie już możliwość sterowania temperaturą zadaną kotła, poprzez nastawy temperatury ekonomicznej i komfortowej, czy też poprzez zwykły programator czasowy? Czy raczej jest to kwestia dalszej przyszłości?

 

Jak pisałem wcześniej, testuję ręcznie takie rozwiązanie z obniżeniem temperatury zadanej kotła na noc o 3 stopnie.

Obniżenie na noc na kotle o 3 stopnie wpływa na obniżenie temperatury idącej na obieg CO o około 14 stopni.

Obniżenie na kotle o 2 stopnie, daje spadek o ok. 9 stopni (w takiej instalacji jak moja, czyli bez mieszacza na obiegu CO, a z 3D termostatycznym chroniącym powrót)

Sprawdza się to znakomicie.

Pompy CO i kotłowa pracują cały czas, nie ma zaburzeń temperatury na kotle i lepszy komfort termiczny w domu niż przy wyłączonej pompie CO w trybie temperatury ekonomicznej.

Najwyższe skoki modulacji, obrazują załączenie się pompy CWU.

 

attachicon.gifBez tytułu11.jpg attachicon.gifBez tytułu12.jpg

 

Będę stopniowo uwalniał wersje testowe w miarę  dodawania funkcji. W przyszłym tygodniu opublikuję 2.11, ze zmianami wykresów, zmianą rozdzielczości pokojowego, przyciskiem PAUZA, zmianą modulacji względem powrotu.

Wówczas zacznę działać z temp. kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli trzeba coś testować, to jak zwykle, jestem chętny do wypróbowania tego w praktyce ;)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanie o działanie związane z temp. powrotu.

W moim kotle są dwa wyjścia i dwa powroty. Jedno jest podczepione pod CO drugie pod CWU.

Na chwilę obecną czujnik powrotu mam pod CWU. Jak włączy się ładowanie CWU temp spada do ok 25C, gwałtownie bo wychłodzona woda z rury. By za chwile szybko wzrosnąć do ok 45C. Jak się zachowa sterownik? Czy jak wykryje gwałtowny skok temp powrotu to wyłączy wzrost modulacji? Tyle, że za 5min na kotle będe miał już 15C mniej.

Edytowane przez Dayan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.