Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam jeden pomysl na pana Tomka.Polaczyč regulacju zewnetrznu i czujnik temperatury wewnetrznej.Jesli przy regulacji zewn.spadla temp.w dome(przy wieternych dniach),bylo by mozliwe automatycky zwiekszyč temp.zadana zewnetrznej o ustawione °C CO.......a nastepnie z powrotem.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem sterownika najpierw przeczytałem jego instrukcję, potem poczytałem ten wątek i szale na "tak" przeważyła możliwość aktualizacji oprogramowania i możliwość sugerowania zmian.

Gdyby to był mój pierwszy sterownik to bym myślał, że tak ma być i już, ale posiadałem już 2 w swojej kotłowni ustawiałem kilka u znajomych i wiem że niektóre opcje bardzo przydatne można by było zaimplementować w skzp-02.

Przyznaję że mój kocioł to wynalazek w którym mogę palić na palniku, albo drzewem w drugiej komorze, albo w tym samym czasie i tu i tu.

Dlatego fajnie by było aby sterownik mógł przemieszać wodę co jakiś czas podczas blokady przez panel pokojowy oraz po przekroczeniu pewnej zadanej temperatury a nie tylko 85*.

Kocioł załadowany suchym drzewem szybko nabiera temperatury i jeżeli trafię w czas gdy zatrzyma się pompka to sami możecie się  domyślić co dzieje się z kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na obraz sterownika jak na foto jest jakaś recepta, czy tylko restart przez wyjęcie zasilania sterownika.

Przycisk włącz/wyłącz nie reaguje.

Oldek. Ten zwis LCD nie powinien występować. Napisz maila na biuro, zrobimy wymiankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co zrobić żeby sterownik nie wchodził w czuwanie tylko sobie modulował cały czas.

I napisz czy masz pompe kotlowa lub pompka cwu chodzi non stop? Podstawa by kociol modulowal jest odpowiedni przeplyw wody.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Oldek:

Pisalem zawsze ulož zmian! nie po prostu WYJDŽ

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonnyy24 piec musi cały czas chodzić nie może się odstawiać , musisz tak ukręcać parametry by dochodził do zadanej np. 57 . Brak pompy kotłowego w dużym stopniu niweczy modulacje. Zawór 4 d to szybkie obejście przez inst. Tematu ochrona powrotu, by był dobrze zrobiony to musi być odpowiedni przekrój zaworu , masz na pewno 1 cal.

Pokaz jakieś zdjęcia tej twojej kotłowni.

Po co chcesz by czuwał kocioł przy takich temp.na zewnątrz zrobisz z niego dwu stan i tyle .

Puść pompę Cwu na stałe zobaczysz poprawę.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki kotlowej brak.Zawór czterodrodowy,pompka co,pompka cwu, pompka CO chidzi caly czs.Pompa CWU chodzi czasowo.

Stały odbiór ciepła ma być , zawór 4D ma siłownik? Obieg kotłowy zrób przez CWU wymuś na stałe, ochrona powrotu nie mniej jak 50 st.regulacja temp w chacie jak rozwiązana? Zawory na grzejnikach, czy pogodówka i czujnik wew/panel pokojowy? Te rzeczy mają wpływ na pracę ciągłą albo odstawianie kotła.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludzie najpierw nie czytają forum nie dowiadują się jakie rozwiązanie będzie dobre dadzą szkic .Wpuszczaja INSTALATORA z usterki, instalator kasuje i wychodzi a tu się zaczynaja klocki.

Ja ma takpost-1379-0-76366600-1516725678_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulikowi się należy *** za to.na co nie spojrzysz, to ***. Ale zawór z sitkiem jest wstawiony perfekcyjnie . Obieg CWU masz na zupełnie innym obiegu,wymuś go w sterze aby chodził non-stop. Druga rzecz CO ma grzać na zasadzie mocniej/słabiej a nie włącz/wyłącz, możesz to tak ustawic, masz siłownik na 4D i czujnik w panelu więc nie będzie problemu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.