Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja sterownika u mnie:

Kupiłem najtańszy kabel unitek z dostawą na allegro. Taki tylko w kartoniku przyszedł. Płyta była.

big_Unitek_Y-105_00.jpg

Instalacja sterownika na komputerze.

Podłączenie kabla -> zainstalowałsię bez problemu (Win7)

Zmieniłem w ustawieniach numeru portu COM z 15 na 1. Reszty ustawień nie dotykałem.

Wyłączyłem sterownik kotła przyciskiem.

Podłączyłem kabel do sterownika i laptopa (laptop wyłączony)

Włączyłem laptop -> podczas startu windowsa sterownik kotła zamrugał ekranem na biało i zaczął cicho piszczeć.

Uruchomiłem aktualizator -> dodanie pliku aktualizacji.

Wgrywanie softu trwało ok 2 minut.

Sterownik kotła przestał piszczeć -> wyłączyłem laptop, odłączyłem kabel.

Włączyłem sterownik kotła -> potem ustawienia fabryczne.

 

Działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takiej opcji:

Po przekroczeniu temperatury max (ta ustawiana na kotle) włącza się pompka i chodzi aż do wychłodzenia poniżej max.

W naszym sterowniku działa to powyżej 85* (a raczej 86) i do STB zostaje tylko 4*C. Dzisiaj przy paleniu drewnem sterownik przekroczył 90* i stop. Wiem, że kocioł nie powinien przekraczać temp max i ma chodzić non stop, ale jak już tak się zdarzy to mógłby rozgonić trochę to ciepło.

Od przeszlo roku mniej lub bardziej intensywnie proszę i przypominam się aby dodać do sterownika opcje ustawiania granicznej temperatury kotła gdzie po przekroczeniu jej sterownik jak i panel pokojowy wyda z siebie alarm dźwiękowy tak jak to jest teraz po przekroczeniu tych 85 stopni. Miało już to być dodane do wersji 1.8 z tego co pamietam z rozmowy telefonicznej....

Dobrze by było tez aby panel tak jak sterownik „trąbił „ ciagle a nie tylko jedno piknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czym wy palicie i po co że macie takie temperatury wysokie ja nawet 20 lat temu na zasypowy z miarkownikiem ciągu a nie sterownik za taką kasę .

Myślałem że zamysł kupna takiego kotła z Timelem jest inny a nie palić z taką temperaturą .

Domyślam się że palicie na ruszcie awaryjnym ale to jest wbrew złotej myśli kupna kotła na eko groszek no na prawdę jestem w szoku może Tomek wam pośle nowe miarkowniki ciągu a nie aktualizacje do sterownika ,sory ale nie wytrzymałem .

A może do tych bardziej elektronicznych wypuści jeszcze instrukcję na płycie DVD bo książeczka nie wystarcza naprawdę wielki szok co się tu dzieje najpierw pierdoły o kopczyku potem o RCK potem soft potem alarm dźwiękowy może instalator powinien co nie którym założyć mały dzwoneczek na wifi że jak się coś zachce to wystarczy tylko nacisnąć .

 

Proponuję przed napisaniem zastanowić się i potem pytać .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przepalam drzewem na ruszcie wodnym to raz mi się tak zdarzyło ale to raz na 2tyg przegrzewam wode w boilerze żeby legionka się nie mnożyła

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W moim panelu pokojowym jest tylko jedno piknięcie gdy osiągnie 85 stopni.

 

Czym palimy...? Drewnem czasem palimy na awaryjnym ruszcie.

Słuchaj Klaudiusz, mam co roku pewną ilość drewna , która wystarcza aby palić nim jesienią i wiosną . Zastanawiając się nad zmianą sterownika , priorytetem dla mnie był właśnie taki alarm dzwiekowy. Podczas rozmowy z Tomkiem , obiecał on ze taki alarm nie będzie problemem aby „wgrać” przy najbliższej aktualizacji, wiec zdecydowałem się właśnie na ten sterownik bo miałby wszystko czego bym wymagał od sterownika.

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalenie kotła drewnem OK ale przecież jak się decydujecie palić drewnem to logiczne jest że idzie moc bez kontroli i po prostu jest konieczność pilnowania kotła osobiście raz na godziną doglądnąć 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię że jak osiągnie 90* to piszczy cały czas przyjemniej sterownik

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

A ja napisałem że panel nie piszczy. Ty może masz kocioł w salonie i słyszysz jak sterownik piszczy bo ja z kotłowni nie słyszę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalenie kotła drewnem OK ale przecież jak się decydujecie palić drewnem to logiczne jest że idzie moc bez kontroli i po prostu jest konieczność pilnowania kotła osobiście raz na godziną doglądnąć

Ale po co pilnować skoro może robić to za nas sterownik , czy nie o to chodzi aby sobie życie ułatwiać ? Po co w takim razie są te pozostałe alarmy w sterowniku , przecież idąc twoim tokiem myślenia ,można co godzinę doglądać czy wszystko jest ok ;-)

Uważam że cyferki przyslaniające wykres w aplikacji mobilnej są większym banałem od takiego alarmu a jednak co niektórym to spędza sen z powiek...

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem że panel nie piszczy. Ty może masz kocioł w salonie i słyszysz jak sterownik piszczy bo ja z kotłowni nie słyszę ;-)

Niestety w salonie nie mam ale mam w drugim domu i akurat pilnuj kotła jak przegrzewam wode :)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz akurat mi to nie przeszkadza bo zazwyczaj max mam 65* A jak daję wyżej to już siedzę przy kotle i wyciągam czujnik spalin też żeby go nie spalić

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do Tomka przy tych tem.Na zew. Da się obnizyc mod. W granicach 20% .Teraz mam 30/40 i co więcej ?

Proszę daj odpowiedz.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak ma wyglądać nowa aplikacja na Androida czy iOS?

To są zrzuty z aplikacji na iOS. Ale apka na Androida też będzie szła w tym kierunku.

Chcemy aby pojedyncze kafelki miały mniej funkcji. Dlatego teraz np. reg. pokojowy ma osobny kafelek a nie wspólny z CO1.

Na razie to wersja robocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W moim panelu pokojowym jest tylko jedno piknięcie gdy osiągnie 85 stopni.

 

Czym palimy...? Drewnem czasem palimy na awaryjnym ruszcie.

Słuchaj Klaudiusz, mam co roku pewną ilość drewna , która wystarcza aby palić nim jesienią i wiosną . Zastanawiając się nad zmianą sterownika , priorytetem dla mnie był właśnie taki alarm dzwiekowy. Podczas rozmowy z Tomkiem , obiecał on ze taki alarm nie będzie problemem aby „wgrać” przy najbliższej aktualizacji, wiec zdecydowałem się właśnie na ten sterownik bo miałby wszystko czego bym wymagał od sterownika.

Ok. Sterownik piszczy a panel daje tylko pojedynczy dźwięk. Zmienimy to w 2.11, tak aby było spójne. Tak więc będzie "piknięcie" przy 85, a sygnał ciągły przy 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.