Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Robert 86 . Posłałem schemat widział Czy ten układ u Ciebie tak wyglada jak nie to naszkicuję i pokaz . Jak chcesz zaw.4 d to i tak cza 3 d to co pisałem powyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już i tak zdecydowałem przychodzi wiosna zakładam zawór czworodrozny i pompę kotlowa. To nie chodzi o koszty to chodzi o to żeby działało wszystko tak jak ma

 

Skoro modernizację chcesz przeprowadzić wiosną, to masz jeszcze dużo czasu i możesz to wszystko rozważyć sobie na spokojnie i nawet skalkulować koszty.

Masz już zawór 3D, to możesz go wykorzystać do sterowania temperaturą zasilania grzejników.

Do ochrony powrotu możesz założyć termostatyczny 3D z pompą na powrocie między zaworem a kotłem. Ten zawór nie puści Ci na kocioł chłodniejszej wody niż temperatura jego otwarcia (są różne wartości otwarcia poszczególnych zaworów, więc musisz się zastanowić, jaka u Ciebie byłaby najodpowiedniejsza).

Przy takim układzie będziesz miał instalację w pełni sterowalną z zabezpieczonym powrotem kotła. Inne rozwiązanie to montaż sprzęgła.

Nie rób pochopnych ruchów, na spokojnie, rozważ wszelkie za i przeciw, abyś jesienią nie myślał o kolejnej zmianie w pośpiechu.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło oczywiście jak u Klaudiusza tylko koszty , przemysł to wszystko dobrze , popytaj Klaudiusza jak co bo się na przerabiasz i du..... z tego będzie , jak 4 d to i 3 d to co pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek miał coś między świętami pracować nad tym z tego co mi mówił to możliwe że coś się pojawi nie długo. Wracając do shematu to jak najbardziej jest ok ale lepiej by było jak by się znalazło tam już sprzęgło było by lepiej na pewno.

WŁAŚNIE MIAŁ COŚ ZROBIĆ .....? I nic. Jednej rzeczy nie rozumie jak można wypuścić produkt za nie małe pieniądze , a się przekonywać na własnej skórze są są niedoróbki .

To tak jakby kupić auto z salonu i je zaraz poprawiać po fabryce , to takie moje uniesienie bo ........ zawsze coś........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tak. Jak na schemacie tylko nie mam pompki kotlowej narazie obieg mam przez bojler

Ok to już coś wiem w twoim przypadku ja bym założył sprzęgło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisałem już wcześniej mam teraz 4d i pompę na powrocie. Zadowolony nie jestem ładnie trzyma powrót ale spalanie diametralnie w górę. Posłuchaj kolegow i wstaw 3d i na powrocie termostatyczny pompą lub sprzęgło ja na wiosnę wstawiam sprzęgło jak klaudiusz nie mam wyjscia przerobie raz a doborze i po temacie ty zrob tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisałem już wcześniej mam teraz 4d i pompę na powrocie. Zadowolony nie jestem ładnie trzyma powrót ale spalanie diametralnie w górę. Posłuchaj kolegow i wstaw 3d i na powrocie termostatyczny pompą lub sprzęgło ja na wiosnę wstawiam sprzęgło jak klaudiusz nie mam wyjscia przerobie raz a doborze i po temacie ty zrob tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisałem już wcześniej mam teraz 4d i pompę na powrocie. Zadowolony nie jestem ładnie trzyma powrót ale spalanie diametralnie w górę. Posłuchaj kolegow i wstaw 3d i na powrocie termostatyczny pompą lub sprzęgło ja na wiosnę wstawiam sprzęgło jak klaudiusz nie mam wyjscia przerobie raz a doborze i po temacie ty zrob tak samo

a jaki koszt tego sprzęgła jeśli mogę wiedzieć ja już jesteś w temacie przeróbki na sprzęgło??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz obieg kotłowy przez CWU i 2 osobne obiegi CO dwa domy ogrzewam ale będę zakładał sprzęgło plus pompkę kotłowa w sumie będzie 4 pompki u mnie

ale ja mam na zaworze 4drogowym

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś z Was temat CZUWANIE a mianowicie czasy wszystkich ustawień , bo coś jest również nie tak soft 2.08 ?

Słychać coś z poprawa KALORYCZNOŚCI -nastawa ??

soft 2.03 czuwanie zadane 20 rzeczywiste 12,nadmuch zadany 15 sek. rzeczywisty 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki koszt tego sprzęgła jeśli mogę wiedzieć ja już jesteś w temacie przeróbki na sprzęgło??

mam sprzęgło elterm-380 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft 2.03 czuwanie zadane 20 rzeczywiste 12,nadmuch zadany 15 sek. rzeczywisty 10

Soft chyba 2.08 nie 2.03 czy tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.