Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiększ kaloryczność na maxa ja też teraz jadę na polskim 28kj ale musiałem kaloryczność zwiększyć bo mi nie dopalal i mam teraz 29.9kj

U mie ponad 10kg na dobę mniej idzie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko nad tym potencjałem 28kg na godzinę to bardzo dużo tym bardziej przy palecie. Ale jak Ci się zgadza to ok. Myślę że przy palecie takie spalanie to jest w normie biorą pod uwagę powierzchnię i ocieplenie. Ja przy 65m i nie ocieplonym domku miałem koło 30/35kg i z kaloryczność i pellęku jest kiepsko. Przy weglu połowa by Ci szła tej ilości

Raczej tu już nic nie wymyślisz biorąc pod uwagę tem. Spalin temp. Kotła.

Jedynie to czy jest Ci potrzebna temperatura 48 na dom ja przy-20mialem ustawione 44stopnie sprawdzi czy nie możesz obniżyć temperatury kotła żeby w domu nie zmieniło się

Z temperaturą to raczej nie zjade, jak widzę to tak na pograniczu jest temperatura w domu, wieczorkiem trochę spadnie a wciągu dnia podchodzi pod 21. Teraz musiałem nawet podnieść na 50. A poza tym przy paleniu pelletem zalecana jest wyższa temp powrotu 55-60 aby dobrze gazy odpalić, wiadomo drewno i wydaje mi się, że wtedy są mniejsze,te zgorzele. A następna sprawa CWU mam wpięte jako ochronę powrotu i 45 trochę by słabo bojler grzalo. Cała instalacja na jednej pompce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ kaloryczność na maxa ja też teraz jadę na polskim 28kj ale musiałem kaloryczność zwiększyć bo mi nie dopalal i mam teraz 29.9kj

U mie ponad 10kg na dobę mniej idzie

Siemka, 

Zaciekawiłeś mnie tym podbiciem kaloryczności, ja robiłem wręcz odwrotnie, schodziłem w dół z kalorycznością, by podawać cząściej ale w mniejszych dawkach.

Mógłbyś podrzucić pozostałe parametry ustawien sterownika?

Będę zobowiązany, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, 

Zaciekawiłeś mnie tym podbiciem kaloryczności, ja robiłem wręcz odwrotnie, schodziłem w dół z kalorycznością, by podawać cząściej ale w mniejszych dawkach.

Mógłbyś podrzucić pozostałe parametry ustawien sterownika?

Będę zobowiązany, dzięki.

Jak Ci nie dopalal paliwa to jak dasz mniejsza kaloryczność to tym bardziej będzie jeszcze więcej podawał węgla ja mam węgiel o kaloryczność około 28kj ale mnie też nie dopalal i ustawiłem kaloryczność na 29.9kj max co się da i korekta na -5% i teraz dopalal idealnie popiołu po jednym dniu ledwo na dnie popielnika. Powietrze mam na 37%max i minimum na 10% w wyczyścić mam siwo czyli spalanie idealne temperatura spalin nie przekracza 110 stopni przesłana od dmuchawy otwarta tylko 1.5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KamilCZK

 

Dzięki, za odpowiedź. Wczoraj akurat zmieniałem pozycję korony na palniku wg zalecenia producenta kotła i zasypałem węglem o kaloryczności od 28 do 30MJ

Do tej pory zawsze zaniżałem parametr kaloryczności gdyż tak mi się najlepiej spalało i nie miałem niedopałków jak i spieków, oraz niską temp na podajniku.

Gdy podawał rzadziej to z kolei temp podajnika mi rosła.

Po dzisiejszej nocy jednak zauważyłem że mam nie dopałki, ale kopczyk idealnej wysokości i właśnie na zaniżonej kaloryczności ale podskoczyło spalanie o jakieś 1,5 do 2 kg/dobę.

Spróbuję Twoich nastawień, ale dziwi mnie, że nie masz spieków przy takim wietrze bo u mnie produkuje się ich w nadmiarze przy takim strumieniu powietrza, tyle że ja klapkę na dmuchawie mam całkiem zdjętą, gdyż wg mojej oceny sterownik idealnie dozuje ilość powietrza. Płomień mam jasno żółty i zero sadzy na deflektorze. Jak ustawię tak jak Ty to palenisko zaczyna mi kopcić i widać wyraźny spadek mocy wiatru.

No nic zobaczę za parę godzin jak to wygląda.

 

Jeszcze raz dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem kaloryczność węgla na maksa. Czopuch otwarty komin raczej dobry bo jak paliłem drewnem to cug był jak cholera. Dzisiaj jak temp na zewnątrz na plusie to spalanie węgla mniejsze ale znowu temp podajnika prawie 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam aktualizować sterownika tanim kablem z allegro (taki z niebieskimi wtyczkami). Bo kasuje? dane i sterownik staje się martwy.

Niczym się nie przejmuj. Wyłącz i włącz sterownik i zrób kalibrację. Też tak miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni mnie nie było na nartach się szalało ,wróciłem w piątek.

Witam panowie smogowcy.

Ja muszę się pochwalić co mi się udało osiągnąć w końcu w moim viaderku  ,a już myślałem najgorsze piec wywalić może he he ale nawet troszkę nie pomyślałem o tym żeby sterownik sprzedać wierzyłem w to co piszecie.Uruchomiłem sterownik pod koniec grudnia i za dużo czasu nie było na próby eksperymenty  ale i tak ryzyko było to przełanczać , tylko miałem nadzieję ze nie będzie mrozów a tu patrz masz ci ale wszystko się udało ,wiaderko chodzi.

Postanowiłem poeksperymentować z biegami na pompkach bo już wszystkie mozliwości wyczerpałem.Zmieniłem na 1 bieg obie pompki i teraz równo ciągle pracuje nie szaleje z mocą od 5-100% tylko jak na foto widać.Nie mam zamiaru sie tu wymądzać czy coś takiego kogos krytrykować itd. nic z tych spraw  bo teraz wiem  że to nie jest tak prosto szybko, każdy ma inne warunki a każdy kto to opanował u siebie  może tez i mnie krytykować że nie potrafię się z tym poradzić ale ma być ciepło w domu i było i jest.Nie pisze po to żeby komuś kazać rób tak czy tak tylko to są moje głośne myśli każdy robi jak uważa ale jak komuś to pomoże moje wypociny to może posłać całusa mojej żonie ze ma takiego zdolnego chłopa.    :D

Na foto widać zmianę biegów pomp i za około 2 godz sterownik wyrównał i zaczął modulować pięknie rano patrzę a tu czary.

Wyrzuciłem turbulatory bo mi zawadzały ciągle w czyszczeniu pieca i teraz widzę że bez nich sterownik świetnie sobie radzi.

Eco jest tak *** że musiałem dać na 23Kw mocy tak jak na tabliczce znamionowej pieca i nawet miałem kaloryczność  na 4 KWh/kg wczoraj ustawione. 

Klalafiory oj są a w popielniku to za dwa dni pełno.

Hardreset sterownika był wczoraj po drodze i widać zmianę z temp. ekenomicznej na  temp. komfortową sterownik zaczął zwiekszać temp. z 30st na ponad 40 st. za zaworem 4D.Troche mam za małą temp. powrotu 38st ale jak wcw dam na 2 bieg to nic nie daje a jak na 3 bieg to psuje wszystko wyciaga jakby wodę z obiegu CO.Nie chcę przesadzać i szukać dziury w całym bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu po co przesadzać ale może coś sie jeszcze uda ulepszyć.Dużo spal jak na razie w te mrozy bo 30kg/d ale dom nieocieplony w całosci.

Jak na razie przeszła mi choroba całkowicie żeby zakładać pompę kotłową.Muszę popracować nad czujnikami temp.

żeby szybciej reagowały na zmiany temp. bo to było na szybko robione byle jak.

Troszkę mi humor wrócił i wrzucam fotki.

post-71575-0-51187400-1485786001_thumb.jpg

post-71575-0-70857400-1485786016_thumb.jpg

post-71575-0-64225800-1485786034_thumb.jpg

post-71575-0-22006100-1485786052_thumb.jpg

post-71575-0-67006700-1485786065_thumb.jpg

post-71575-0-37768700-1485786083_thumb.jpg

post-71575-0-09086100-1485786104_thumb.jpg

post-71575-0-66088800-1485786122_thumb.jpg

post-71575-0-80697900-1485786547_thumb.jpg

post-71575-0-05729100-1485786688_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa 70 stopni podajnik i alarm. Założyłem nową uszczelkę na pokrywę kosza i zobaczę.

Witam którym miejscu masz czujnik i jaki masz soft?

Jaki masz czas podawania?

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie przejmuj. Wyłącz i włącz sterownik i zrób kalibrację. Też tak miałem

To nic nie dało bo nawet się nie świeciła dioda od zasilania tylko alarm piszczał.

Zaktualizuj sterownik dobrym kablem i będziesz się nim cieszył na nowo

 

 

To pisałem tylko jako ostrzeżenie jak ktoś chce zaoszczędzić na kablu rs 232 tak jak ja to i tak będzie musiał kupić lepszy hehe. W piątek padł sterownik a dzisiaj kurier przywiózł kabel i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa 70 stopni podajnik i alarm. Założyłem nową uszczelkę na pokrywę kosza i zobaczę.

Też walczyłem z alarmami ale w momencie gdy retorte wkleiłem na nowo wrócił do normy.

Temp<45st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie spalanie masz przez noc? ....

odnośnie spalania pestki mogę już coś napisać, minęły 3 doby od zasypania. Wsypałem 2 worki po 45kg =90kg trzy dni temu, w zasobniku zostało jeszcze ok 10kg -czyli spalanie wyszło 80/3=26,6kg/doba. Popiołu wyszło z tego na wadze 0,752kg czyli ok 1%.

W skali miesiąca wychodzi koszt ogrzewania pestką 255zł, ekogroszkiem 345 czyli oszczędność 90zł/mc. W skali sezonu grzewczego (liczę 6 miesięcy) to kwota 540zł.

 

No i jeszcze jedna zaleta -popiół można wysypać na ogródek :)

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.