Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czas założyć nowe forum dla ludzi którzy chcą poprawić pracę kotla że sterem SKZP. Jeśli nie ma chętnego później mogę to ogarnąć. Szkoda tylko że tyle wpisów i tyle wymiany doświadczeń tu było. A chcący się wykazać kto co zrobił niech tu śmieci zamieszczają. Po prostu Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, czekaj

 

Reded jakies 2lata temu polecił kociołek skam-p z irydem pid, zna jego obsługę i tam masz ustawiane podbicie od dawna (datując pewnie coś w przybliżeniu daty zakupu ogniwo przez verba)

o wyborze charakterystyk dmuchaw czy wyborze gotowych setów nastaw pod palniki nie wspomnę

jak widzę wspomina tutaj o rozwiązaniu z iryda

 

to podbicie (zgaduję, bo ie nie testowałem i nie znam budowy menu) do verbomatu jak sądzę trafiło z rt09pid, gdzie z kolei siedzi bardzo dużo mojej pracy

Czy Ty chcesz powiedzieć,że uzurpujesz sobie rozwiązanie podbicia skopiowane z rt09 a innym wytykasz jego implementację?

 

ja np. prosiłem jakis czas temu inna osobę przed rozpoczęciem moich testów palnika sv-200 o dodanie modyfikacji zaczerpniętej z softu z badan skorpiona autorstwa Włodka, tam tez ktoś zaczął wyskakiwać, co szczerze mówiąc mnie nieco zatkało, bo ta implementacja była na moje polecenie na podstawie badań ze sterownika skorpion. Tyle,że nie chciałem nastaw (bo skorpion tez ich nie ma) a konkretne działania i konkretny czas zebrany z konstrukcji sv-200

 

takie sety nastaw mi potrzebne wyprosiłem ostatnio w innym sterowniku, sa pod dmuchawy 40/70W i parę palników

 

Jestem ciekaw co chcesz takimi oskarżeniami osiągnąć, bo mocno mi się wydaje,że teraz inne osoby będą obserwować, co pojawi się w nowszym sofcie i czy np. nie zostało zaczerpnięte z skzp myślałeś o takim biegu zdarzeń? Sam testowałeś parę sterowników i zastanów się, czy za jakiś czas nie trafią do Ciebie tego typu oskarżenia.

Napiszę jeszcze raz. Dziwne jest tylko to że przedmuchy znalazły się tutaj teraz.Moze zbieg okoliczności? Może. A co do softu, to w takiej postaci ma trzy lata. Dla mnie temat zamknięty.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz. Dziwne jest tylko to że przedmuchy znalazły się tutaj teraz.Moze zbieg okoliczności? Może. A co do softu, to w takiej postaci ma trzy lata. Dla mnie temat zamknięty.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Temat zamknięty! trzymamy za słowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Ostatni post. Po przeczytaniu PW od producenta SKZP.... ZWRACAM HONOR DLA REDA I PRZEPRASZAM ZA NARUSZENIE DOBREGO IMIENIA. Zakladam że zbieg okoliczności.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy śmietnik w tym temacie nie zrobił się tak bez powodu ja akurat obserwuję dwa tematy o sterownikach tego co my mamy i innego który się chce wypromować i słusznie niech producent działa pracuje  programuje i sprzedaję ale niech też inni wiedzą że robienie sztucznego zamieszania w naszym temacie obecnym jest nie wskazane i oskarżanie kto komu wykradł pomysł przedmuchu  podczas podawania jest absurdem tego forum a zazdrość chytrość doprowadza do kłótni , to tak jak by  porównywać kto pierwszy na rynku zastosował w samochodach elektryczne szyby a kto tuż po nim sory są takie czasy że każdy chce mieć produkt idealnie dopasowany do klienta i takie jest prawo handlu że jeden drugiemu robi konkurencję .

Jeśli chodzi o takich dwulicowych kolegów z tego forum a dokładnie z 2 tematów to wy się powinniście wstydzić poziomu przedszkola mam na myśli te powyższe przepychanki głosowe.

A teraz się poskarż innym kolegą z innego tematu ,i zwróćcie uwagę że forum jest dostępne nie tylko na PL tylko na cały świat i w każdym temacie nie powinno być wyzwisk oskarżeń itp no chyba że ktoś tylko mówi po polsku.

Pozdrawiam .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Ostatni post. Po przeczytaniu PW od producenta SKZP.... ZWRACAM HONOR DLA REDA I PRZEPRASZAM ZA NARUSZENIE DOBREGO IMIENIA. Zakladam że zbieg okoliczności.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nooooo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj dotarł do mnie właśnie ten sterownik. Z wyglądu bardzo mi się podoba, dużo opcji ma i wszystko jest wyświetlane. Ale ciężko mi go ustawić. Mam piec 25kw i tak ustawiłem na sterowniku. Kaloryczność eko ustawiłem na 22 MJ z 25% korektą dawki a mam eko sztygar ultra niby 28  MJ. Są trochę spieki i wyskakuje mi że spalanie 5,4 kg/h.  Palnik ustawiony 27-100% a dmuchawa 11-35%. Na piecu ustawione 59 stopni , zawór 4D ustawiony na 5/10 woda za zaworem 48 stopni na powrocie 42. Co mogę zmienić żeby dopalało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać wykres?

Dlaczego ustawiłeś akurat 22MJ +25%?

Jakbyś jeszcze wrzucił schemat instalacji...

Masz obieg z pompą CWU?

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem opał....wsypałem ekogroszek Polski 27 kJ.

Spalanie maleje w porównaniu z pelletem premium....ble ble.

Jakieś sugestie aby spalanie było na poziomie 20kg?

Moje nastawy

Potencjał podajnika 15kg

Kalorycznosc 25.9kj korekta 0

Dmuchawa 1-19%

Modulacja 5-70%

Spaliny max 150st

Moc ustawiona 19kW

CZEKAM NA PODPOWIEDZI

A jak długo już na groszku chodzi?

Tak wstępnie to nie wygląda, żebyś nastawami sterownika więcej zdziałał. Spaliny masz nisko, czyli strata kominowa niewielka, zakładam, że Ci się dopala. Wykresy bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja bez cwu. Grawitacyjnie grzeje w bojlerze. Wykresy zapodam jutro. Czujniki wszystkie powkładałem na ciasno owijając je taśma aluminiową. Nie założyłem tylko jeszcze czujnika pogodowego i pokojowego. Bo sterownik dopiero założyłem koło 18. To na ile ustawić piec?? Jesli mam 25 kw?? Dom stary nie ocieplony z grubymi murami (50cm) dach ocieplony wełną 15 cm.  A to są raczej spieki bo pogrzebaczką jak sie stuknie to się rozsypują. Ale wszystko dokładnie pokaże jutro ze zdjęciami.

 

 

Ps. A i niepokoją mnie spaliny bo przy 40 % dmuchawy i przesłonie troche zasuniętej osiągają koło 200 stopni czasem więcej nawet.

Edytowane przez robert922a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że na początek zmniejsz jeszcze powietrze np do 30, spieki powstają z nadmiaru powietrza a i temp spalin też z tego powodu wysokawa - dużo ciepła idzie w komin

Kaloryczność opału też ustaw taką którą mniej więcej podano - 27-28, póki co bez korekty - 0.

Dom wygrzany? Było w nim na bieżąco palone a zmieniłeś tylko sterownik?

Ile m2 ogrzewasz?

Piec jakiś typowy? producent? model?

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już testuje wersjie 1.88 jutro po 12h dam znać co.i jak jak to u mnie wygląda.

Pozdrawiam

PS kaloryczność musi dobrać do opału ja już nie raz się nauczyłem że nie jest prawdziwa no. Dystrybutor mówił że jest 27mj a ma zeczywiscie ponad 29 i tak samo z pellet em pisali ze ma 18 a.miał 14 i z groszkiem pisze ze ma 20-22 a ja mu musiałem dać około 24 tak więc wszystko trzeba obserwować

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Tomku strata kominowa niewielka...z resztą, tylko na pelecie spaliny miały ok 130st.

Pale dopiero dobę. Ale ok zobaczymy co bedzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już testuje wersjie 1.88 jutro po 12h dam znać co.i jak jak to u mnie wygląda.

Pozdrawiam

PS kaloryczność musi dobrać do opału ja już nie raz się nauczyłem że nie jest prawdziwa no. Dystrybutor mówił że jest 27mj a ma zeczywiscie ponad 29 i tak samo z pellet em pisali ze ma 18 a.miał 14 i z groszkiem pisze ze ma 20-22 a ja mu musiałem dać około 24 tak więc wszystko trzeba obserwować

Apka działa na tym sofcie bo też idę wgrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączylem aplikacjie bo na wersji 1.87 była tragedia wywalilo mi soft całkiem przez nią tak więc testuje bez aplikacji na razie 2h i jest wszystko fajnie podbijanie powietrza podczas podawania też super działa jak narazie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dom wygrzany. Po prostu sterownik zmieniłem tylko. Miałem Tango negro. Piec kupiony z 9 lat temu Domino "Pleszew" 25 kw. Do ogrzania mam jakieś 140 m2. Mieszkania wysokie bo około 2.80m. Duże okna 1.3x1,8m. Połowa piętra ogrzewana a druga nie (strych). Zmniejszę nadmuch. A wam też tak powoli startuje dmuchawa?? I dopiero po paru sekundach się rozbuja?? Moja to WPA06. Przesłonę otworzyć całą czy przysłonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam WPA06, przysłonę zdjąłem całkowicie - wydajnością reguluje w pełni sterownik

Startuje powoli? Mi startuje płynnie - z wolnych obrotów do szybkich (zależnie od zapotrzebowania) w kilka sek

Opisz choć wykres - niebieska linia faluje od góry do dołu czy raczej bardziej pośrodku z odchyłkami w góre i w dół?

 

Mam troche podobny dom - ok110m, mur pełna cegła 50cm, wys 2,8, choć okna mniejsze ^_^

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska linia wchodzi wysoko do góry a nad nią ciut wyżej czerwona. A na żółtą nie zwróciłem uwagi. A wogóle jest możliwośc podłączyć sterownik do internetu?? Żeby można było sterować??

Trochę trudno tak wyrokować nie widząc co na ekranie sterownika, taki ping-pong, pytanie-odpowiedź :wacko:, mnożenie postów

Zakładam że te linie niebieska i czerwona czasami opadają :D a żółta utrzymuje się w miarę prosto - to temp kotła, pisałeś że masz ustawione 59st

Może jednak poczekamy na fotki z sterownika.

 

Co do podłączenia do internetu to moduł od autora sterownika jest w planach, co prawda trwa to już jakiś czas ale bądźmy optymistami ;)

Jest opcja sterowania poprzez smartfon/tablet - aplikacja/rozwiązanie przygotowane przez jednego z forumowiczów -> więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.