Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mój palnik ma otwory nadmuchowe od strony zasobnika 2 szt  i z trzech pozostałych stron 2 rzędy po 5

otworów na przemian , równo to też nie mam , ale może być pali się w miarę.

dmuchawa wpa 06 ustawione  9% minimalne i 15 max , paliwo tak by nie zapadał się kopiec i była lekka górka paliwa na palniku .

 

Co do czujnika to robiłem to samo z taśmą  ,rurką miedzianą  i efektów brak , rozebrałem oryginalny czujnik  wsadziłem do dziury na kotle wepchnołem  pianki  i okazało się że temp na rurze zasilającej była 0,7 niższa od tej co w otworze na kotle  , ba w czasie pracy kotła rosła powolutku i powoli spadała

wolniej niż na rurce zasilającej .

 

spróbuj z czujnikiem , może przez folie ma dużą bezwładność , temperatura na kotle musi podnosić się

bardzo powoli i tak samo spadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`i tak właśnie mam z podnoszeniem temp. Podnosi się bardzo powoli i długo. Bardzo długo też trzyma w oczekiwaniu jak i na minimalnej modulacji więc chyba jest ok

Otworów na palniku mam znacznie więcej, po 7 chyba na każdej ścianie i nierównomiernie rozłożone a na jednej ściance to w ogóle zagadka co to jest.

Jakie masz spalanie dobowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pompa się załącza gdy spada temp. w pomieszczeniu w którym temperaturą steruje sterownik a nie głowice termostatyczne.

Hmm, moim zdaniem dlatego tez moc kotła odbija się/miota pomiędzy "podłogą a sufitem", kocioł ma zbyt mała pojemność by utrzymać w miarę stabilną temp, gdybyś miał jakiś bufor to OK ale tak...

 

Chcę sprawdzić czy uda mi się wprowadzić kocioł w pracę modulacyjną, ale nie od 10% (lub z oczekiwania) do 100% tylko w mocach pośrednich, np. do 25 do 60-80% i by linia pracy kotła nie była równa jakby ją linijką narysować tylko by modulowała.

Tak mi kocioł pracował na początku tylko nie pamiętam (nie zapisałem sobie wówczas ustawień) czy sterowanie mocą odbywało się za pomocą sterownika pokojowego, czy po przez głowice termostatyczne na grzejnikach.

Obstawiam że wtedy nie używałeś sterownika (szumna nazwa - toż to pewnie zwykły wyłącznik termostatyczny on/off) pokojowego. Załączanie/wyłączanie pompy toż to stress dla kotła :lol:

 

jeśli podniosłeś temp. w kotle to osadów powinieneś mieć mniej w piecu.

Może to właśnie przez tę zasłonę na ruszcie wodnym cegły i blacha ...

No ale w sumie wodę grzejesz w tym ruszcie ...

 

Oczywiście żadnych rusztów "awaryjnych" na kanałach wodnych. ;)

Tak, po zastosowaniu "gadżetów" ilość osadu/pyłów zmalała i większość osadza się na dole - ruszta, dodatkowa blacha, dolna komora

Nie wiem dlaczego tak wielu nie lubi tych rusztów wodnych (w przypadku kotłów z podajnikiem), to pierwszy i, moim zdaniem, całkiem niezły wymiennik/odbiornik ciepła.

Oczywiście w przypadku kotłów z klasycznym paleniskiem stosowanie tego rozwiązania rusztu powinno być karane :D

 

Moja fotki z wczoraj

post-701-0-93777400-1484648218_thumb.jpg post-701-0-72812300-1484648227_thumb.jpg post-701-0-91803400-1484648235_thumb.jpg

 

moc 16kw (kocioł 12kW)

powietrze 5-35%

potencjał 15kg/h (nie mierzony)

pompa CWU non-stop II bieg

zawór 4D - 4/10

grzejniki bez głowic termo

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobowe 22kg i spada ,temp 21,8 , 44 st za zaworem piec ustawiony na 80% i 10kw ,

Mam skopane wpięcie cwu i zaburza ,za bardzo wychładza kocioł .

A ciepłej wody idzie bardzo dużo.

To jaki metraż ogrzewasz ta mocą? U mnie jest ok 60m/kw

Instalacja prosta,zadnych dodatkowych zaworów 3 i 4D z jednego wyjścia na piecu do CO i z drugiego do CWU na dwóch oddzielnych pompach. W trybie program.czasowego u mnie pracuje kocioł i przez to spada temp. na powrocie nawet do 20st.C nadrabiamy powrót temp bojlerem.

Chyba zapytam producenta o ten mój palnik o co tu chodzi, tylko muszę złapać kogoś z mocą 12kW by się upewnić z tym moim wynalazkiem.

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich Amanda fajny wykres ,jeśli chodzi o mój ostatni wpis to też nikogo nie chcę obrażać pouczać oczywiście każdy w tych czasach oczekuje od elektroniki komfortu i doskonałości ja sam też tak uważam tylko zawsze jest to ale człowiek z natury jest wygodny a technologia wręcz nas od wygody uzależnia i zawsze nam mało,oczywiście zgadzam się z tym że możemy prosić producenta o dodanie poprawek i udogodnień , bo i tak uważam że jesteśmy szczęściarzami że producent jest tu z nami na forum i podejmuje rozmowy z nami bo inni producenci nawet by nas nie wysłuchali a co dopiero wnieść poprawkę na prośbę klienta .

To tyle aha i zgadzam  się że forum po to jest aby rozmawiać i pomagać pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie jak że jestem od wczoraj posiadaczem skzp-2 będe miał pewnie sporo pytań do was bo narazie moduluje ale kresek równych to nie ma ale to w innych postach.

Jako że chcę żeby wszystko bylo na ganc fest to dzisiaj będe uszczelniał retorte zwykła fajkę i teraz jak okaże sie że w koronie są nierówne otwory to.

1.Wyrównać wszystkie żeby były takie same

2. Większe otwory ustawić po przeciwnej stronie ślimaka bo tam mniej wieje a od strony ślimaka mocniej.

Na chwilę obecną żar jest na całej retorcie ale płomień jest ale od jedną stroną i tak sobie myślę że zle jest złożona bo po ostatnim rozkręcaniu nie mierzyłem otworów tylko złożylem na pałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nikt tu nikogo  nie krytykuje  czy coś w tym stylu tylko każdy coś tam wnosi w jedności siła ja tam jestem 

nowy ale na coś myślę się przydam.

Ja to bym musiał w moim viaderku u22 przyspawac prowadnice takie nad rusztem wodnym i dac jeszcze jedną pułkę z wkałdami

ceramicznymi ale już tak nie myślę bo idzie ciagle ku dobremu i to tylko za sprawą forum ,sam to bym się męczył z 4 sezony 

przerabiałem to na starym sterze i nie ma co porównywac SKZP-02 do dwustanu a jak dodac do tego prostotę obsługi za sprawą 

dotyku tak zwany niziany ekran to juz nie ma tu co porównywać z żadnym wsio przejzyste dostępne duże widaczne i tak to ma być.To ma działać dobrze i spełnia zadanie super a nie jakieś wodotryski cuda a moze ktoś sobie zarzyczy zmianę tapety ruchomej  albo gre i jeszcze co.

Wszystkim którzy mysla że tu tylko ktoś obraża czy koncert zyczeń proszę zmienić na nowy soft 1,86 jak jest starszy rozwiazuje to 

maśę  drobnych.Przecież windows , też jest co parę lat nowy ciągle się wszystko zmienia i to normalne ciągłe usprawnianie

a nie utrudnianie ,praca ciagła z tym może nie wszyscy to rozumieją ale nic tego nie zmieni.

Sory jak ktoś się obraża ja nie jestem taki ,tu chodzi o to żeby coś wnieś a sie to przydaje innym ja skożystałem więc się dzielę moimi

doswaiadczenaimi a może sie komuś przyda.

Mnie się przydało info z forum i to bardzo ,teraz idzie ku dobremu i to nagle ,więc sterownik jest jaknajbardziej ok tylko trzeba poczytać

potestować naumieć sie.Jak to mówią auto gwizda tylko szofer *** sory.

Ja miałem stary ster

Taką półkę (komorę) mają sąsiedzi.Możesz sprawdzić

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=36317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki metraż ogrzewasz ta mocą? U mnie jest ok 60m/kw

Instalacja prosta,zadnych dodatkowych zaworów 3 i 4D z jednego wyjścia na piecu do CO i z drugiego do CWU na dwóch oddzielnych pompach. W trybie program.czasowego u mnie pracuje kocioł i przez to spada temp. na powrocie nawet do 20st.C nadrabiamy powrót temp bojlerem.

Chyba zapytam producenta o ten mój palnik o co tu chodzi, tylko muszę złapać kogoś z mocą 12kW by się upewnić z tym moim wynalazkiem.

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Ogrzewam 180 m2. U mnie pompa kotłowa chodzi non stop wyregulowany przepływ zaworem grzybkowym i na powrocie 5 stopni mniej niż na zasilaniu .

Praca samego układu co - grzejniki jest stabilna  wahania temp w granicy 0,3 do 0,5 stopnia .

Dziwne że masz cały czas włączoną pompe cwu  i tak nisko temp  powrotu .

 

Moim zdaniem za niska temp powrotu. piec jest zalewany zimną wodą  .Jaką masz dmuchawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wykresik po 12 godzinach pracy w trybie pracy programatora czasowego.

 

attachicon.gifIMG_20170117_081802.jpg

 

Ja jakoś dalej nie kumam - stosujesz programator czasowy w sterowniku a nie masz czujnika pokojowego tylko termostat pokojowy?

Sądziłem że opcja programatora czasowego służy do sterowania zaworem 4D (temp kotła?) na podstawie CZUJNIKA pokojowego.

 

Powyższe więc nieaktulane w związku z poniższym :D

Nie sądziłem że pełnoprawny panel pokojowy załącza i wyłącza pompę, nie dziwię się więc takim wykresom, 140 litrów w bojlerze to nieco mało by stabilizować temp w układzie.

Być może ustawienie małej histerezy załączania/wyłączania pompy nieco by to zniwelowało amplitudę na wykresie ale nie wiem czy jest taka możliwość modyfikacji histerezy (rzędu dziesiątych części stopnia ?)

To tylko moje, być może błędne, zdanie :)

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moim zdaniem dlatego tez moc kotła odbija się/miota pomiędzy "podłogą a sufitem", kocioł ma zbyt mała pojemność by utrzymać w miarę stabilną temp, gdybyś miał jakiś bufor to OK ale tak...

 

Obstawiam że wtedy nie używałeś sterownika (szumna nazwa - toż to pewnie zwykły wyłącznik termostatyczny on/off) pokojowego. Załączanie/wyłączanie pompy toż to stress dla kotła

 

Tak, po zastosowaniu "gadżetów" ilość osadu/pyłów zmalała i większość osadza się na dole - ruszta, dodatkowa blacha, dolna komora

Nie wiem dlaczego tak wielu nie lubi tych rusztów wodnych (w przypadku kotłów z podajnikiem), to pierwszy i, moim zdaniem, całkiem niezły wymiennik/odbiornik ciepła.

Oczywiście w przypadku kotłów z klasycznym paleniskiem stosowanie tego rozwiązania rusztu powinno być karane :D

 

Moja fotki z wczoraj

attachicon.gifIMG_20170116_163954.jpg attachicon.gifIMG_20170116_164001.jpg attachicon.gifIMG_20170116_164011.jpg

 

moc 16kw (kocioł 12kW)

powietrze 5-35%

potencjał 15kg/h (nie mierzony)

pompa CWU non-stop II bieg

zawór 4D - 4/10

grzejniki bez głowic termo

Buforem jest tu akurat bojler, mały bo mały ale mając na nim ok 65st.C jest z czego brać kW do ogrzania powrotu.

Kocioł przy takim ustawieniu jak mam potrafi pracować non stop bez załączonej pompy co na stałe. Tyle że wówczas pracował mi w zakresach od 50 do 100st.C co jest nie ekonomiczne z mojego punktu widzenia.

Ten sterownik który uwazasz za zwykły On/Off to panel pokojowy który jest odzwierciedleniem sterownika na kotle, więc nie wiem czy to taki sobie prosty wyłącznik termostatyczny on, off.

Sterując z niego temp w pokoju steruje również pracą kotla. Wówczas pompy załączane są na sygnal z panelu pokojowego.

Głowice na grzejnikach mam wówczas otwarte na max w pomieszczeniu w którym jest panel.

Ruszt wodny to zakala która powoduje wzrost ilości sadzy i to ja miałem na myśli pisząc o osadzie.

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jest nas dwóch z tłokiem i tym sterownikiem na tym forum 

może opiszę na swoim przypadku 

mam piec 19 Kw a w ster ustawione 25 bo jak dostaje za mało opłau  to spalenie jest kosmiczne ale za to modulacje mam od 5-60% żeby sie za mocno nie rozpalał 

paliwo to co na worku minus 2-3 oczka i pewnie będzie realne ;)

powietrze minimalne u mnie 3-26 %  

Witam 

Myśle ,że już trzech, bo pierwszą podpowiedź otrzymałem od kolegi toorano  (post 2783). Jest w temacie sterownika do tłoka to może i tłokowcem ogrzewa.

Podrzuć jakie masz spalanie na dobę, ile metrów ogrzewasz i porównanie ze starym sterownikiem.

ja swoje dane podam za ok. godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez doczytałem tutaj na forum ze najlepiej jest uzywac czujnika pokojowego z zaworem 3/4D do regulacji temp. wewn niz regulatora pokojowego  który wyłacza/załacza pompke CO  i to nawet sam konstruktor to opisywał pamietam.

Widzę teraz na wykresie temp. co1  jak sterownik pieknie reguluje płynnie  i stara sie utrzymac temp. wyliczoną+korekta pogodowa za zaworem 4D a załaczanie/wyłącznie pompki CO by ten cały proces  ta płynność bardzo zakłuciło i to by okrpnie żle wpływało na temp. kotła ,co chwile kocioł by sie zalewał zimną wodą a o modulacji to zapomnieć raz do góry raz w dół.

Ja odrazu załaczyłem czujnik pokojowy ale czasowe sterowanie wyłaczyłem bo tez rozwala cały wykres modulację i płynną pracę przez co

moc szaleje a zuzycie paliwa rosnie niepotrzebnie.Regulator pokojowy wbudowany mam na komfort i się juz pięknie stabilizuje praca 

modulacja się zawęza kocioł spokojnie dochodzi do temp. zadanej i się nie odstawia.

Już przestałem mysleć tez o półkach bo poprawiło się sporo a to sprawa poprawnej pracy zaworu 4D wczoraj to odkryłem i jest git.

Pozdrawiam wszyscy palacze to jedna rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Amanda,

Ja jakoś dalej nie kumam - stosujesz programator czasowy w sterowniku a nie masz czujnika pokojowego tylko termostat pokojowy?

 

 

Faktycznie chyba gadamy o czymś innym. 

Nie wiem czy znasz panel pokojowy do naszego sterownika, więc powtórzę, w tym panelu jest czujnik temp. pokojowej.

To właśnie ten czujnik wysyła informacje o zapotrzebowaniu na energię, do sterownika w piecu. 

Natomiast cały panel to kopia sterownika na piecu jeśli chodzi o sterowanie z dodatkową funkcją regulacji podczas używania czujnika w panelu.

 

Amanda, ponieważ na tapatalku nie widziałem fotek to podane przez Ciebie ustawienia nic mi nie mówiły, po za tym, że masz ustawioną moc na 16kW

Moje pytanie właśnie tego dotyczy. Po jaką cholerę ustawiać 16 kW moc kotła, gdy za chwilę ściągasz jego moc o 25% ?

 

moc 16kw (kocioł 12kW)

powietrze 5-35%

potencjał 15kg/h (nie mierzony)

pompa CWU non-stop II bieg

zawór 4D - 4/10

grzejniki bez głowic termo


post-701-0-72812300-1484648227_thumb.jpg

 

 

Wg mnie to Ty nadal masz piec ustawiony na 12kW przy MOCY USTAWIONEJ na 75%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Myśle ,że już trzech, bo pierwszą podpowiedź otrzymałem od kolegi toorano  (post 2783). Jest w temacie sterownika do tłoka to może i tłokowcem ogrzewa.

Podrzuć jakie masz spalanie na dobę, ile metrów ogrzewasz i porównanie ze starym sterownikiem.

ja swoje dane podam za ok. godzinę.

mam ślimak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z lekka się na mnie zdenerwowałeś ;)

 

Faktycznie chyba gadamy o czymś innym. 

Nie wiem czy znasz panel pokojowy do naszego sterownika, więc powtórzę, w tym panelu jest czujnik temp. pokojowej.

...

Wytłumaczenie w poście  #2810  po edycji (międzyczasie wysłałeś swój post)

 

 

 Amanda, ponieważ na tapatalku nie widziałem fotek to podane przez Ciebie ustawienia nic mi nie mówiły, po za tym, że masz ustawioną moc na 16kW

Moje pytanie właśnie tego dotyczy. Po jaką cholerę ustawiać 16 kW moc kotła, gdy za chwilę ściągasz jego moc o 25% ?

 

 

Wg mnie to Ty nadal masz piec ustawiony na 12kW przy MOCY USTAWIONEJ na 75%

Może faktycznie trochę to bez sensu ale taki mam kaprys :)

A na poważnie - potrzebowałem kotła o małych wymiarach, niskiego, taka dziwna kotłownia/piwnica. Moc kotła dobierałem m.in. na podstawie cieplowlasciwe.pl, wg tego potrzebuję mocy 10kW.

Uznałem więc że 12kW będzie w sam raz. Niestety podczas kilkudniowych temperatur poniżej 10stC okazywało się że kocioł pracuje ma maxa nie dochodząc do zadanej temp (65st) więc sztucznie podniosłem mu moc do 16kW, okazało się że nieco poprawiło to sytuację - osiągał tą temperaturę choć pracował z tą mocą kilka dni czasami schodząc nieco poniżej.

Gdy nastały cieplejsze dni pomimo że już nie było potrzeby 16kw pozostawiłem ją w ustawieniach ale ograniczyłem o 25% nie widząc ujemnych skutków a powiedziałbym nawet że kocioł zachowuje się stabilniej ale to może moje subiektywne odczucie.

Taka to cholera mną kierowała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Panowie gdzie macie wpięty powrót z zasobnika .

 

Ładnie wszystko zaczeło chodzić i gdy załacza się się pompa od cwu psuje mój  misterny plan .

 

cwu.bmp

 

 

tak mam na tę chwilę .

Kolory to średnice niebieski 1 cal

                              czarny    1,5 cala

                              żóły        3/4 cala

 

Myślałem by wpiąć się w powrót z grzejników i zastosować zawór grzybkowy do przydławienia przepływu

co sądzicie . sorry za bazgroł

Edytowane przez Pief
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Panowie gdzie macie wpięty powrót z zasobnika .

 

U mnie jest wpięty powrót za powrotem z CO. Patrząc od strony kotła, na rurę od powrotu, to najpierw jest podłączona rura od powrotu z CWU a następna z CO, tyle że ja nie mam zaworów 3 i 4D i u mnie obie pompy pracują na powrotach.

 

@Amanda, do wnerwa to mi daleko ;)

oki teraz to kumam bo szczerze mówiąc to zacząłem sobie układać równania z jedną niewiadomą jak to zobaczyłem by się upewnić w swoim spostrzeżeniu :)

i w tym że jednak dobrze liczę w pammięci.

 

Co do ustawień moich to właśnie zrezygnowałem z sterowania po przez panel pokojowy i załączyłem pompe od CO na stałe a moc kotła obniżyłem do 10 kW przy tej samej temp zadanej na kotle.

Wykres niby się trochę poprawił ale spalanie idzie w górę więc spróbuję podejść od innej strony spalanie.

O efektach poinformuję jak takowe będą. 

Nadal jednak oczekuję na wieści od użytkowników Maliny 12 kW w sprawie palnika/dyszy bo to co jest u mnie zamontowane to chyba jakaś pomyłka.

Chodzi o wymiary, ilość otworów, ich rozłożenie na bokach, czy jest symetryczne czy nie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą podaję swoje ustawienia(kocioł 25KW Tłokowy)

Moc zgodnie z prawdą 25KW

Modulacja 8%, 85%, 60 min

Paliwo 15,1 MJ/kg, 0%            (miał najtańszy 410 zł/T luzem Podobno 17 MJ  ;)  sporo w nim pyłu ok.1/3 reszta to żwirek i groszek)

Jeszcze na starym sterze paliłem eco a potem miałem, wagowo różnice niewielkie a cenowo owszem x2 i od tej pory uważam, że szkoda groszku do tłoka. Może spala trochę więcej od ślimaka, za to tańszy towar i jest ok.

Powietrze 35%, 15%

Max Temp Spalin 260'C

Podajnik 0,6 kg na cykl (sprawdziłem na 10 cykli, 5 cykli i 1 cykl zawsze było 0,6 kg +/-0,05 kg

Spalanie dobowe na sterowniku 53,1 kg  w/g wagi to samo.

na starym sterze było max 70 kg   min. 60-58 kg (przy+5'C w nocy i +10'C w dzień) co ogrzewam czytaj po lewej.

Oceńcie czy to już sukces, czy to jeszcze nie porażka!!!

PS.Jeszcze popiół: na starym po 12godz miałem prawie pełną weglarke teraz po 24godz mam 3/4 tej węglarki. Opał ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ślimak !

Szkoda. To kedzior12  miał rację, że jest nas tylko dwóch co mają tłokowce z tym sterownikiem.

A tak przy okazji, to dla mnie ten sterownik to bajka.

Mimo, że jeszcze nie osiągnęłem spalania o 100% niższego od tego na starym sterowniku to jestem z niego zadowolony i myślę, że do końca sezonu zwróci mi się jego zakup już przy tych oszczędnościach które uzyskałem przez te parę dni z 60 kg na 53 kg/dobę i to jeszcze przy niższej tem. na zewnątrz.

Kontakt z producentem też rewelacja. Żadnego spychania winy na klienta (Pierwszy ster dawał napęd na podajnik nawet jak był wyłączony)czyja wina nie wiem. Ale producent nawet się nie zająknoł, że to moja wina( a mógł psioczyć i kombinować i wymyślać, że może coś tam elektryk itp. itd.) tylko natchmiast wysłał drugi ster i po temacie. w domku ciepło i już trochę taniej.

PS.

Wiem ,że to czysta reklama ale takie są fakty. Uważam, że jak coś dobre to trzeba chwalić a nie pozostawać tylko przy narzekaniu jak coś jest złe.

Pozdrawiam wszystkich wyciskaczy oszczędności z produktów Timela  :D oraz jegoTwórcę bąć Twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką powierzchni grzejesz bo ponad 50kg na dobę to dość sporo

Co ogrzewam Masz po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest wersja testowa oprogramowania z możliwością ustawienia większego nadmuchu w % podczas podawania węgla (trochę pomaga przy "wrednym" węglu), przypominam iż testujemy na własne ryzyko, plik rozsyłam przez wiadomości prywatne chętnym.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.