Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Podajnik mam przetestowany na 13,5 to przeciez licznik spalonego opału tylko. Wczesniej nie było takiego problemu ze sterownikiem po zmianie na 60 ST co Pan sugerował nic to nie pomogło zawodowi 3d i wrocilem spowrotem na 57 i sie zaczęła jazda ze sterem.

Dmuchawa 23max 15 min i spaliny przy tych nastawach około 100 ST wiec co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sugeruję może na podstawie swojej instalacji a każda jest inna. Zastanawia mnie tylko że przy mocy minimalnej 5% masz 17% na dmuchawie gdy przy mocy 55% będziesz mieć na dmuchawie ok 20%. Czyli masz prawie tyle samo powietrza gdy podajesz 10x więcej paliwa??

RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o co tu chodzipost-1379-0-24153000-1478899305_thumb.jpg. Jeszcz tak nigdy nie mialem

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumerang witam Prosze powiedz mi jak mam rozumieć to sterowanie zaworu . Na zdjęciu widzisz ze w cześciej temp. Za zaw.byla stabilna na grzejniki szło cos koło 24/25 ST w domu 20,5 st wystarczyło podniesc temp do 30 ST i sie zaczęła jazda z zaworem. Uwazam ze za dulo sie stabilizuje .

Marekd masz założony siłownik zaworu? Sterowanie zaworem masz jak otworzysz obwód CO z menu głównego. Będziesz miał wtedy przy obwodzie 1 (grzejnik) oprócz temp. na zaworze i temp. ustawionej, poniżej przy symbolu zaworu wpisany %. to Ci mówi jak mocno jest otwarty (od 0 do 100%). U siebie zauważyłem że jak mam włączone dwie pompy to przy otwarciu powyżej 45% zaczyna mi "wachlować" tak samo jak na twoim wykresie. wynika to pewnie z tego że 2 pompy podbierają sobie wodę. Dlatego wyłączyłem jedną pompę CWU (ale to działa u mnie bo mam zbiornik CWU dwupłaszczowy) i to spowodowało że mi się zawór przymknął - to tak działa że jak masz stałą temp. na kotle to żeby sie podniosła temp. na grzejnikach musi się trochę mocniej zawór 3d czy 4d otworzyć. Jeśli chcesz mieć wyższą temp na grzejnikach bez zmiany na zaworze musisz podnieść temp kotła. i to ci właśnie sugerowałem.

RR

 

ps. ale nadal mnie zastanawia ze masz takie nisko ustawioną dmuchawę. Może to tłumaczy ten dziwny wykres i to jak się zachował kocioł gdy mu podniosłeś temp. o 5 stopni??

Edytowane przez Bimerang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumerang. Tak mam założony siłownik nie zrobiłem zdjeć , ale co pamietam to jest ustawiony na 30 ST około to w domu 21,5 ST na dworze w tedy jak patrzyłem na termomety to było + 4.

Zawor 3d ma. Tak ustawiony jak widzisz ze jest prosta kreska by nie wachlowałby do gory ograniczyłem gonastawa procentowa otwarcia , nie pamietam ile jutro zrobie zdjecia mysle ze bedzie dalej szedł jak dzisiaj. Ja uwazam ze całe zachwianie pracy kotła jest z zaw.3czy 4 d No wachlowanie zaworem troche mnie to martwi ze to tak cudacznie ma dzialac . Czujnik temp.w domu jest nie wim teraz czy zal czy wyl . Ale służy do sprawdzenia temp . w pokoju jak za mało to w oknie -mieszacza otw. Daje troche do gory przesunie zawor i stop. I czyma temp. Bez ruchu. Procenty w oknie zawor .to mi sie nie zgadzają bo raz przy tej samej temp. Jest np 60 a jak pokręci i ma wrócić na ta sama pozycje to ma 67 cos takiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ciekawe własnie mam podobnie, jak na podłogówkę idzie np. 24 stopnie to linia jest prosta ale jak sterownik podnosi temp. na podłogówkę zaczyna mi falować i nie mogę się tego pozbyć

 

ps podniosłem o 2 stopnie na piecu zobaczymy co zrobi

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już koñczą mi się pomysły....podniosłem modulację. A piec maluje trapezy....może powietrza za malo? A spalanie wg stera 30.1kg.....szok. Co z nim robic.

Podawanie w auto 5s

Powietrze 10-30%

Korekta -5%

Mod.5-90%

Przekroczenietemp 55min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam zdjecia post-1379-0-77016000-1478948991_thumb.jpgpost-1379-0-62520500-1478949074_thumb.jpgpost-1379-0-58583100-1478949132_thumb.jpgpost-1379-0-84162700-1478949186_thumb.jpg. Zdjecia z godziny 10 :30

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem No zdjecia posyłampost-1379-0-95683800-1478974430_thumb.jpg to zdjecie jak osiagnął temp.zadana 57 ST powiem tak jak mu spadnie ze 0,3 ST to wraca do mod 50 i wiatr 20 jak dostał zadana to spadło na chwile na mod 48 i weny 18 .post-1379-0-52016500-1478974655_thumb.jpg temp zadana sie chusta stabilni 56 /57 ST i Czły czas czyma pow. 20 i mod 50 .post-1379-0-38198400-1478974793_thumb.jpg zdjecie jak doszedł do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek ładne to spalanie jak to osagnoles pochwał sie

post-1379-0-11823900-1478981354_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek No tak ja ma 57 ST na kotle Ty 54 st to napewno rzutuje na spalanie .

Powietrze u Ciebie takie duże 57 , 5 podawane i - 4 % .

Nie wiem jak to zrobiłeś ze masz kreskę prosta na kotle to mnie zadziwia?post-1379-0-23813700-1478981509_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, w zeszłym sezonie testowałem kilka dni spalanie. Kilka dni miałem kocioł ustawiony na 60 stopni i wiesz co, nie zauważyłem aby spalanie wzrosło w stosunki do 55. Być może nieznacznie wzrosło ale ja tego nie zauważyłem.

 

Kreska żółta prosta ale temp na kotle nie jest sztywna, waha się +/- 0,5 stopnia od zadanej 54

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro obniżę mu temp. Na kotle na 55 i zobacze jak pojdzie . Moc kotła mam na 17 kw a piec jest 25 kw palnik moc 8 /30 kw w sumie co określa moc kotła wiesz moze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi zazdrościsz żółtej a ja Tobie zielonej kreski  :)

Ok masz podmieszanie na kotle na 4 d i pompa lub pompa kotlowa ?

Powiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co do pierwszego. Myślę że kocioł ale ręki nie daje jak to jest. Jak kocioł ma 17kw to teoretycznie więcej nie powinieneś w niego wyciągnąć pomimo że palnik ma nawet 30kw

 

 

Mam 4d i siłownik sterowany pogodowo. Jedna pompa obrabia całą instalacje wraz z cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś na ster. Mam ustawione 17 kw a piec mam 25 kw czy mu zmienic ta wartość do gory np. Na 20 kw to moze modulacja zejdzie niżej .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakie to ma znaczenie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.