Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, uniwersalne regulatory pokojowe ze stykiem zwierno/rozwiernym mogą jedynie włączać / wyłączać dany obwód. One nie przesyłają do sterownika informacji o temperaturze tylko sygnał GRZEJ lub STOP.

 

Jeśli chce się regulować obwód płynnie potrzebny jest mieszacz z siłownikiem.  Czujnikiem temperatury czynnika  roboczego jest CZUJNIK MIESZACZA.

 

Słaby, jeśli chcesz aby SKZP regulował temp. podłogówki, to potrzebujesz mieszacz z siłownikiem, czujnik mieszacza i najlepiej czujnik pokojowy. Czujnik mieszacza umieszczasz oczywiście za mieszaczem i to on daje sygnał sterownikowi o aktualnej temperaturze

na obwodzie. Jeśli podłączysz dodatkowo czujnik pokojowy, to masz płynną regulację czynnika roboczego w zależności od temperatury pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc rozpaliłem na pierwszy rzut oka pali się lepiej płomień jest wysoki ponad ruszta ale coś wydaje mi się że za mało podaje bo w retorcie nie utworzył się kopczyk. Wprowadziłem zmiany: zmniejszyłem eo 26.8MJ kaloryczność i ustawiłem korekte paliwa na 15%. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedz  Panie Tomku.

Mam  aktualnie zabudowany zawór 4 drożny i  czujniki za nim zaraz.

Sterownik  A3000D  recakart pogodówka i są wszystkie czujniki--kotła,powrotu,zaworu 4D CWU ,pokojowy i pogodowy  w skpz też chcę z wszystkimi czujnikami.

Regulator pokojowy timela też mam do skpz ale lepiej chyba będzie jak jest aktywny czujnik pokojowy a nie w panelu pokojowym bo jest lepsza regulacja temp. jak pan napisał.

Chcę  w niegdługim czasie podłogówkę robić dlatego chcę rozgryżć jak to będzie wyglądać i coś mi nadal nie pasuje. 

 

Dodatkowego reg. pokojowego nie daję bo  regulator   tylko załączy/wyłaczy  pompę stykiem w funkcji temperatury.

Jak załączy pompę to nagle będzie zimna woda szła do kotła a na podłogówkę gorąca z obiegu CO około 40-50 st a może więcej  i tego bym chciał uniknąć .

Jak zawór 4D reguluje temperaturę na podłogówce  i na CO .

Każdy obwód potrzebuje innej temperatury a rozdzielacz podłogówki będzie podłączony do jednego obwodów co bo tak  instalator fachowiec  stwierdził no i w kotłowni też tak jest najlepiej.

Chyba  że kapilara z termostatem musi być  na rozdzielaczu podłogówki i to zapewnia stałą  temperaturę  na podłogówce nie zależnie od temp. co albo nizsza od nastawy jak na co.

Ciekawi mnie co daje regulacja temperatury w menu  CO1  też wyłącza/załącza pompę awaryjnie jak za duża temp.  czy tylko ma załączyć pompę jak jest temp. wody na CO wyższa [sezon grzewczy ]a wyłączyć jak niska np. po sezonie  żeby pompa nie mieliła.

Ja bym to rozwiązał prosto dorobię termostat z czujnikiem na rozdzielaczu i dam  pod wejście CO1 zamiast mostka ale nie chcę kombinować jak  być możliwe da się to zrobić prościej dlatego pytam.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawi mnie co daje regulacja temperatury w menu  CO1  też wyłącza/załącza pompę awaryjnie jak za duża temp.  czy tylko ma załączyć pompę jak jest temp. wody na CO wyższa [sezon grzewczy ]a wyłączyć jak niska np. po sezonie  żeby pompa nie mieliła.

Temperatury ustawiane w menu CO1-> TEMPERATURY dotyczą zaworu mieszającego, który jest podpięty pod sterownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc rozpaliłem na pierwszy rzut oka pali się lepiej płomień jest wysoki ponad ruszta ale coś wydaje mi się że za mało podaje bo w retorcie nie utworzył się kopczyk. Wprowadziłem zmiany: zmniejszyłem eo 26.8MJ kaloryczność i ustawiłem korekte paliwa na 15%. Zobaczymy

Ustaw podawanie na 4s,korekta 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Poustawiałem wg zaleceń ale obserwuje że po przekroczeniu zadanej temp o ustawione 10 min temp na lotle rośnieo 0,7 st następnie. Po!czas pracy zaczyna spadać poniżej zadanej ~ znów praca...??? Dodac ?in powietrza czy zwiększenie dawki paliwa pomoze?

A może zwiekszyć podawanie w trybie auto np na 7s z korektą 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Poustawiałem wg zaleceń ale obserwuje że po przekroczeniu zadanej temp o ustawione 10 min temp na lotle rośnieo 0,7 st następnie. Po!czas pracy zaczyna spadać poniżej zadanej ~ znów praca...??? Dodac ?in powietrza czy zwiększenie dawki paliwa pomoze?

A może zwiekszyć podawanie w trybie auto np na 7s z korektą 0?

Witaj

Wstaw wykres z kilku godzin pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury ustawiane w menu CO1-> TEMPERATURY dotyczą zaworu mieszającego, który jest podpięty pod sterownik. 

Witam. Dzięki.Rozumiem popatrzę jak to jest w rzeczywistości.

Czyli tylko zawór mieszający może regulować temperaturę  na podłogówkę.

Trochę to nie zręczne bo sterownik zaworem 4D nie da na obwód CO cieplejszej wody z powodu ograniczenia do max30st temperatury w nastawach CO1 specjalnie  do podłogówki.

Przydał by się ten czujnik na rozdzielacz podłogówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sterownik to nie kombajn do czereśni, w obecnie oferowanej wersji nie przewiduje dodatkowej opcji do sterowania podłogówki (trza poszukać innego) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do mnie jak rozumiem,

Jasne że nie będzie czujnika bo do podłogówki ale jak się dobrze pokombinuje to i sterownik będzie regulował temperaturę podłogówki .

Pisałem jak to zrobić podłączasz jakiś termostat elektroniczny czujnik od niego na rozdzielacz podłogówki a styk z przekażnika pod obwód CO1 do zielonej kostki z zamiast zworki .

Nie jest to kombajn ale podłogówką sterować można.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wykresy

OK. Widać, że fajnie moduluje. Delikatne przekroczenia lub zaniżenia temperatury na kotle są normalne. Proponuję wydłużyć czas przekraczania temp. aby nie wchodził w czuwanie. (MODULACJA -> MAX. CZAS PRZEKRACZANIA TEMP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Tomku ale spalanie ok 1kg na godzinę jest poprawne....? Kurcze mało sie znam ale przy temp ok 8st na zewnatrz spalanie 25 kg to za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak P. Tomasz pisze wydluz czas przekroczenia temp. modulacja bedzie plynniejsza spalanie lepsze bardziej dopalone, mysle ze w tedy srednie spalanie bedzie  ponizej 20 kg/doba, ale to tylko zgadywanie.

 

To juz i tak bedzie lepiej niz bylo, reszte poprawisz jezeli odpowiednio ustawi sie uklad, chyba ze dodasz zwor 4D. Czekam na wyniki temp. powrotu jak zaczniesz moitorowac sam latwiej ogarniesz zasade dzialania instalacji.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Tomku ale spalanie ok 1kg na godzinę jest poprawne....? Kurcze mało sie znam ale przy temp ok 8st na zewnatrz spalanie 25 kg to za dużo

 

cześć

 

ustaw modulacje w zakresie 10% -50% i obserwuj zachowanie pieca oraz zwróć uwagę na popiół 

reszta tak jak mówi wadus zwłaszcza ważny jest powrót!! też z tym walczyłem!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się zaktualizować do 1,86 panele i sterownik do 1,85, ale nadal trzeba wpisywać hasło administratora, mi to nie przeszkadza, ale czy  tak jest prawidłowo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W zabudowach nadal tak jest (czyli tak naprawdę w panelach). W przyszłym tygodniu wypuszczę wersje softu na panele ze zmienionym dostępem do trybu instalatora.

pozdrawiam Tomek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ja dalej ustawiam testuję i się uczę ale się nie zniechęcam , oczywiście zgadzam się z kolegą  wadus że kocioł to nie zabawka od 0 do 3 lecz od 18 do zawsze ale to tak na marginesie piszę aby się rozweselić ,oczywiście dosuszacz poprawiony i co najważniejsze spełnia swoją rolę .

Mam dwa pytania czy temperatura kotła a temperatura max kotła może być ustawiona z różnicą 10 stopni ? (60/70)

Drugie pytanie mam zawór 4D pilnuje on temperatury powrotu i temperatury na co1 czy temperatura zadana ma znaczenie gdy nie mam podłogówki mam ustawioną min-25 max 40 pompa co1 działa cały czas a pokojówka kontroluje mieszacz ?

Dziękuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie założyłem i zaizolowałem czujnik temperaturowy na powrocie. Jest lipa. Na piecu 44.6 i pracuje a powrót 39.1!!!! I co teraz. Spalanie po 24h - 24.8kg-( a po 10 min na piecu 50.4 a powrót41.1

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.