Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dałeś czadu z tą skrzynką...

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów . Po zmianie nastawy w ster.zaw.3d Wzmocnienie miałem 2 dałem 10 po konsultacji z Panem Tomkiem i powiem jest reg. Do wartości zadanej wraz z tem. Czujnika dom. Obniżyłem rowniez temp na piecu , ciepło.

Pochwale sie obudowa dla sterownika troche to trwało , ale jest. Zdjecia z pracy sterownika.

Sterownik jak do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu :-) Kolega trochę czasu w to włożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów . Po zmianie nastawy w ster.zaw.3d Wzmocnienie miałem 2 dałem 10 po konsultacji z Panem Tomkiem i powiem jest reg. Do wartości zadanej wraz z tem. Czujnika dom. Obniżyłem rowniez temp na piecu , ciepło.

Pochwale sie obudowa dla sterownika troche to trwało , ale jest. Zdjecia z pracy sterownika.

Część

 

a co było nie tak ze zmieniałeś wzmocnienie i się poprawiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd szacuneczek za skrzynkę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Dziekuje za pochwały , ale jestem skromnym człowiekiem i lubie cos zawsze polepszyć bo szkoda by take urzadzenie sie kurzyło w kotłowni .Widac ze w obudowie sa zab. Typu bezp.radiowy z syg . Przepalenia i listwa dla czujnikow.

Co do zmiany Wzmocnienia to miałem ust.2 i zawor nie schodził mi do zadanej temp . Np. 19 ST ekonomiczna a schodził tylko do 20,7 ST. Teraz jest znacznie lepiej.

Ostatnie zdjecia

post-1379-0-08388700-1477163146_thumb.jpg

post-1379-0-11617900-1477163161_thumb.jpg

post-1379-0-73992500-1477163178_thumb.jpg

post-1379-0-97569500-1477163191_thumb.jpg

post-1379-0-59806900-1477163218_thumb.jpg

post-1379-0-72920600-1477163237_thumb.jpg

post-1379-0-67127800-1477163250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Mam sterownik skpz w ręce jestem na etapie podłączania.

No to i ja musze pochwalic marekd za skrzynkę ,poszłeś na całość,rodem z rozdzielni N/N Ś/N itd..

To jest bardzo dobry pomysł bo elektronika a zwłaszcza taka jaka jest w tych sterownikach jest czuła na pył węglowy bo pył przewodzi napięcie a tu 5 voltów i są po tem takei cyrki że hej a sterownik nie wyświetli żadnej awari.

Ja planuję też coś takiego ale tylko osłonę taki kaptur bo nie chce za bardzo dodawać styków listew a nawet kabli łaczyć do czujników bo to zawsze więcej do psucia przy wibracjach i zmianach temperatur.

Choc temat jest o SKZP  nje chcę zaśmiecać tematu to w moim starym  regulatorze A300D miałem jaja około dwa  sezony na początku palenia.Ciągle sterownik przechodził w tryb awaryjny szału można było dostać.Okazało sie że siłownik od zaworu 4D nie chodzi w jednym kierunku.

Po 3 demontażu siłownika znalazłem przerwaną ścieżkę na płytce.

Mogłem to znależć za pierwszym razem jak bym od razu pomierzył multimetrem no ale na gołe oko było wsio w porządku żadnych wypaleń uszkodzeń nic.

Po wejściu w tryb testów dopiero wyszło że siłownik umarł w jednym kierunku w drugim chodził.

Wsio zrobiłem siłownik chodzi.

Za jakiś czas znowu awarie i wyłączanie awaryjne sterownika okazało się że uszkodził sie czujnik podajnika luty na czujniku puściły i ttye ale coś w dalszym ciągu wyłączało awaryjnie kocioł choć znacznie rzadziej się to działo a było od braku wegla w zasobniku [oczywiście był węgiel fizycznie] rózne dodawanie paliwa zmiana postoju itp nic nie dały.

Wiadomo nigdy nie ma czasu wszystkiego od razu sprawdzić po awari a właściwie w ogóle brak czasu bo za godzinę dwie przy -20 na zewn. można lodem pluć.

W końcu się już wkurzyłem i parę epitetów poszło ,rozebrałem wszystko co szło wszystkie czujniki od nowa ,skręcanie .lutowanie do koszulek termo. kable wszystkie nowe od czujników  do sterownika i to o grubszym przekroju 0,75 k  żeby nie było za dużych oporności i strat.

UFF to nie koniec w dalszym ciągu alarm 1 od braku opału nie wspomiałem o tym jak chodził sterownik że w nocy  w domu było o pare stopni zimniej niż w dzień i nie dało rady tego nic zmienić w menu serwis itd nic.

W koncu rozebrałem sterownik i sie wyjasniło.Tyle kurzu ile było w środku to trudno sobie wyobrazić.

Poprawiłem luty na płytce płytkę zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym  jak na foto widać na przodzie folię założyłem i  6 lat aż do dziś dnia wszystko hula ja trzeba.Na foto widać całość.

Oczywiście jasne że to jest sterownik bez pid dwustan ale chodzi juz od czasu tych perypeti jak na niego przystało..

Ten który podłaczał  u   mnie piec [kowal] nie obrażając kowali tu pozdrowienia to dał do czujników na kabelki przedłużające  takie zwykłe czerwone kostki silikonowe  zamiast jakieś pewne złacza mógł nawet druciki skręcić  [najlepsza metoda i najpewniejsza] oczywiście ja lutuję jeszcze. i by było ok.

Nie mam zamiaru sie tu wychwalać bo nie jedno takie urządzenie robiłem i wiem ze nie ma takiego co potrafi wszystko.

Pisze po to żeby uczulic kolegów na te sprawy bo węgiel niestety w  takim układzie sterownika zwłaszcza przewodzi prąd.

Jasne ktos powie że  jest to bardzo mały prąd rzędu mikroamperów ale spokojnie wystarcza żeby zakłócić pracę procesora w stetowniku pozwierać np. jego wyjścia a dodac do tego odrabinę wilgaci to w 100% bedą kłopoty.

Koniec litani myślę że SKPZ jest już zabezpieczony w środku przed takimi zjawiskami czy wilgocią i nie trzeba by takich rytuałów robić Nigdy nie zaszkodzi  jakakolwiek obudowa osłona.Z tyłu sterownika SKPZ w okolicy gniazd 220 widac płytke wewn więc z pewnością pył czy też wilgoć dojdzie do środka i problem gotowy. 

Jak podłaczę wsio to dam cynk jak to chodzi u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Słaby . Powiem jedno w Skzp jest nieszczęśliwe miejsce , a mianowicie gniazdo dla zaw. 4 lub3 d tam widac płytkę ja to dodatkowo zaślepilem dlawikiem gumowym dopasowany do otworu . Nie pamietam ale pisałem do Pana Tomka by tam zamontowac takie same gniazdo jak dla czujnikow , sa 3 pinowe .Wiadomo przeróbka płytki nowy obw.drukowany itd.

Jest jedne motto budowy urządzeń elektronicznych teraz -maja sie psuć 2/3 lata i nowe to nie co kiedyś ze były na lata. Tyle sie gada o ekologi ale to tylko gadanie . Ludzie codziennie na świecie chodzą do pracy i cza produkować te złomy świata.

Tyle wywodu z rana .

Powiem Ci kolego najważniejsze by czujniki były dobrze zamontowane nie tylko opaska chwycenie i złotkiem opiniach ale w gnieździe i wkręcone do rurociagu , zrobie zdjecie jak to u mnie wyglada nie chce sie chwalić bo to nie moja natura ale noe lubie prowizorek , a szcżegolnie gdzie idzie o pieniądze Nasze za opał.uwazam ze to jest bardzo wazne.

Daj znac co tam z tym Skzp porobiłem.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbowałem palić owsem w kotle z tym sterownikiem ale nic to nie dało...więc zasobnik zasypałem groszkiem o kaloryczności 27MJ...jednakże spalanie mnie zabilo!!! Wg sterownika 34kg. Masakra. Moje nastawy:

praca auto kaloryczność 25MJ

korekta podajnika -10%

Powietrze 1- 19%

Czopuch zamkniety w połowie

Przekroczenie temp 5min

Modulacja 5-95%

Martwi mnie dość duża ilość popiołu i fakt, że podajnik często chodzi.

Co zrobić...proszę o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A kolego ustawiłeś przesyp dla groszku bo na pewno jest inny niż dla owsa.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ten owies powiedzmy jakoś się palił ale zasyp podajnika na 2 dni 150kg ( litrów) i mnóstwo popiołu....budowlana kuweta co dzień to za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.MAREK

ciekaw jestem gdzie kupiłeś tą skrzynkę bo mi to wygląda na robioną na zamówienie pod wymiar.

Co do wykonania to skpz jest super wykonany w porównaniu do np. a300d którego mam obecnie ale jak piszesz 100% się zgadzam

ma się wszystko  psuć i tyle.

Najlepszym przykładem są auta ,zajmuję się diagnostyką co nieco i często jest coś tak ustawione w przeglądach i NIE tylko że ma wyświetlać różne awarie czy to z temperaturami czy z ciśnieniem oleju bardzo często.

Masz jechać do serwisu i bulić tak to jest dzisiejsza elektronika potrafi bez problemu takie rzeczy. Są takie auta które projektował księgowy i mają się zgadzać liczby a nie auta dobrze działać.

W sumie tu tez można nie złe koszty wygenerować jak serwis już się  wezwie do pieca ,ja jeszcze nigdy nie wzywałem bo sam wsio robię jak na razie ale też są jakieś granice bo można się zdziwić i sobie narobić bajzlu jak się tego czy tego nie robiło i czasem trzeba iśc po pomoc nikt nie zrobi wszystkiego idealnie ,coś potrafi bardzo dobrze a inne rzeczy tylko się wydaje że potrafi.

Temat jest poważny o skpz i tu szacun dla autora więc nie będziemy się dokłucać o pierduły.

Ja tez nie lubię druciarstwa jak to mówią takie minimum po chińsku bo  to wszystko wyjdzie prędzej czy puzniej no.

Ciekaw jestem jak wyglądają te rurki przejściówki adaptery do montażu czujników bo w tuningu samochodowym to jest ale tu nie widziałem.

Ja robię tak  że czujniki robię w koszulkach termokurczliwych ale końcówki KTY tą płaską część obcinam w tym miejscu koszulkę żeby dobrze dolegało a na  kolanku mosiężnym np. troszkę przeszlifuję żeby ta płaska część czujnika dolegała no i smaruję pastą termo do procesorów komputerowych potem opaska i otulina i to rozwiązanie mi spełnia to co ma być czyli odpowiednia reakcja na zmiany tempoeratur.

Na rurce to robię taki lut z cyny i przeszlifuję pilnikiem iglakiem tak żeby czujnik dolegał i tez pasta.

Robię też kawałek bloszki miedzianej i owijam na rurce z pastą oczywiście a końcówkę blaszki daję pod czujnik razem zciskam na rurcei to tez działa ale wiecej roboty.

Trzeba zrobic wszystkie czujniki wzorowo to wtedy od razu jest zmiana wyczuwalna, przy jednym czujniku to nie bardzo.

Sterownik spzk mam juz i jest OK podłaczę to zobaczymy.

pozdrowinia dla wszystkich z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbowałem palić owsem w kotle z tym sterownikiem ale nic to nie dało...więc zasobnik zasypałem groszkiem o kaloryczności 27MJ...jednakże spalanie mnie zabilo!!! Wg sterownika 34kg. Masakra. Moje nastawy:

praca auto kaloryczność 25MJ

korekta podajnika -10%

Powietrze 1- 19%

Czopuch zamkniety w połowie

Przekroczenie temp 5min

Modulacja 5-95%

Martwi mnie dość duża ilość popiołu i fakt, że podajnik często chodzi.

Co zrobić...proszę o podpowiedz

 

Witaj

 

Sprawdzałeś fizycznie potencjał podajnika?? 

Czy przy takich ustawieniach masz normalny popiół? (bo u mnie przy takim powietrzu koksuje groch i przesypuje do popielnika)

Przede wszystkim! Masz suchy opał??

 

Wrzuć zdjęcia z modulacj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę fotki jak wróce do domu.

Co do suchości mam obawy gdyż groszeek był wilgotny jednakże na składzie zapewniali że tylko powierzchownie.

Faktycznie w popiele są skoksowane bryłki.

A potencjał tylko ustawiłem....nie sprawdzałem.

Czyli co zwiększyć nadmuch?

Otworzyć czopuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę owsem bez problemów.

Mozesz cos wiecej powiedzieć o paleniu owsem jak to wychodzi spalanie , jak ciepły podajnik czy masz tłok cY ślimak , a tak ogólnie sie podziel info moze sie kiedyś przyda .

Prosze Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Włożyłeś w tą obudowę dużo pracy. Wiem jak czasochłonne jest zarabianie przewodów, uzbrajanie skrzynki itd. Efekt bardzo fajny.

pozdrawiam Tomek

Dzieki Panie Tomku za pochwale , pozdrawiam Marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temat dla Słabego

Zdjecia jak mam podłączone czujniki zas.kociol , w izolacji jest czujnik za zaw.3d na dom

post-1379-0-42677300-1477231442_thumb.jpg

post-1379-0-16768100-1477231467_thumb.jpg

post-1379-0-38247900-1477231518_thumb.jpg

post-1379-0-93455300-1477231532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z innej strony gdzie macie podłączone czujnik temp. kotła 

 

na rurze zasilającej czy w króćcu  wspawanym w piecu, na moje te temp. mogą się różnic, jeśli króciec jest daleko od wyjścia zasilającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomku , Dziekuje za wyjaśnienia jutro sprawdzę jak i co i jaki ma soft w sterowniku.

Panie Tomku pisze Pan ze / w aktualnych wersjach softu reg.pog.posiada człon całkujący / , jak walczyłem z zaw, 3d to podesłał mi Pan wersje Skzp-01 v 1.83b ja posiadam sterownik Skzp-02 i ma obecnie wgrana ta wersje v 1.83b , co widze u kolegów ze jest wersja Skzp-02 v. 1.86 czy mam go wgrać czy zostawić , co Pan radzi .

Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam. Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z innej strony gdzie macie podłączone czujnik temp. kotła 

 

na rurze zasilającej czy w króćcu  wspawanym w piecu, na moje te temp. mogą się różnic, jeśli króciec jest daleko od wyjścia zasilającego

Witaj Kedzior na moich zdjęciach widac jak jest podlaczony czujnik na piecu No wyjście z pieca jego zdjecie co jest czwornik 2x1/2x1/2x2 całe .Zdjecia do gory nogami tak wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.