Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Postaramy się jak najszybciej przebrnąć przez protokół internetowy aby dalej rozwijać oprogramowanie sterownika. Jeśli chodzi o czujnik, to palniki peletowe używają fotokomórki umieszczonej w taki sposób, że jest delikatne nadciśnienie w jej komorze (z wentylatora), dzięki temu się nie zabrudza. Nie widziałem takiego rozwiązania w retortach. Ale, to co opracowaliśmy może alternatywnie używać czujnika spalin do stwierdzenia czy jest płomień. Problem tylko taki, że retorty w przeciwieństwie do palnika wrzutkowego nie da się wygasić automatycznie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników SKZP-02

Jestem użytkownikiem tego sterownika od października 2015. Mam wgrany soft 1.72. Dzisiaj chciałem zaktualizować do najnowszego ale nie daję rady. Wszystko robię dokładnie tak jak w opisie jednak po rozpoczęciu aktualizacji sterownik zaczyna piszczeć i po chwili wywala: "sync timeout
'U 23130' error: timeout
Traceback (most recent call last):
  File "timelflash.py", line 674, in updateClick
  File "C:\Python34\lib\site-packages\serial\serialwin32.py", line 82, in open
  File "C:\Python34\lib\site-packages\serial\serialwin32.py", line 202, in _reconfigurePort
ValueError: Cannot configure port, some setting was wrong. Original message: PermissionError(13, 'Urz╣dzenie do│╣czone do komputera nie dzia│a.', None, 31)"

 

Teraz mam pytanie: Czy to mój kabel jest "sprawny inaczej" czy może wina leży po stronie Windows? Na laptopie mam windows 10 64bit i nie wiem czy aktualizator potrafi działać pod tym systemem. W menadżerze urządzeń kabel jest widoczny i wydaje się być sprawny.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sterownik ma całkiem sporo ustawień, to tak sobie myślę czy nie można by zrobić opcji zgrywania ustawień i wgrywania jej jednym plikiem do nowego softu po zrobieniu aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już też na nowym sofcie.  :)  Jeżeli ktoś będzie potrzebował takich informacji to użyłem kabelka LogiLink na chipie PL2303TA. Tańszy jest od takiego na FTDI a również zawiera pełne RS232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jest tu moze ktos kto ma opanowane sterownie -ustawienia zaw 3 lub 4 d w tym sterowniku SKZP-02?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co dokładnie chodzi bo raczej nic trudnego w tym nie ma? Ja mam sterowanie zaworem 4D

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim sofcie były spore odchylenia. Tzn. przy ustawionej 40 na grzejniki temp u mnie pływała od około 37 do nawet 43. Na obecnym sofcie podobno jest znaczna poprawa ale to mogę stwierdzić dopiero jutro bo dopiero go zmieniłem na 1.83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak bym poscil na kaloryfery  40 st to bym mial w domu te 40 st. teraz puszaczam 25/6 st a w domu 22,5 st. Mysle ze ten reg.ster.3/4d nie radzi sobie przy tak niskich temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz w kotłowni. Obecnie mam ustawione na grzejniki 39 stopni i temperatura nie spada poniżej 38,2 a max jest 40,5. Uważam, że jest znaczna poprawa i nie ma czego się czepiać. Idealnie nie będzie bo sam napęd zaworu ma dość dużą bezwładność. Może na innym napędzie byłoby lepiej. Mój to WOMIX. Przy obecnej temperaturze zewnętrznej to temperatura wody na grzejniki nie ma zbytnio znaczenia. Termostaty i tak pozamykały grzejniki a w domu mam też między 22 a 23 stopnie.

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja sie nie czepiam tylko stwierdzam fakt pracy tego reg. czemu nie umie tyrzymac np. 26 st caly czas , a tylko jezdzi tam i spowrotem. Mozesz podac jak masz ustawiony ten 4d-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia to: czas otwarcia 140s., wzmocnienie 1, min. otwarcie 0, max otwarcie 100%, przyrost pozycji 0,15%. Odnoszę wrażenie, że przydałby się większy zakres regulacji przyrostu bo 0,15% to już max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dane u mnie wzm. mam min 2 nizej nie da sie zejsc ??? w domu jak pisalem to 22,5 st temp.

T. mierzona to 22,5 st zadana 20st zadana dla obw. c.o -25 st .czas otwarcia 120sek. To jak ustawic te otwarcie i zam. i przyrost ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem coś tu nie gra. 

Z tego co podajesz, dom nie ma praktycznie żadnych strat ciepła co raczej nie jest możliwe. Zadana na obieg 25stopni to przecież zimne grzejniki..... 

Wygaś kocioł i przestań palić ,wtedy możliwe tą zadaną 20 stopni osiągniesz

Edytowane przez maniek76
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie to tak sie chusta 25/27 st w domu 22st . jak bym wylaczyl ogrzewanie bo tylko grzeje to po ostygnieciu ile trzba energi by ta ilosc wody zagrzac bo na piecu 48 st .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.