Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CWU obniża temperaturę pieca


mikis

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Darekgra napisał:

@Gonzo19 jeszcze raz powtórzę czujnik powrotu przy samym kotle.

mnie tam rybka, nie moje zabawki :)

2 minuty temu, Darekgra napisał:

Jak zimną wodą z zasobnika pójdzie 2 czy 3 sekundy to gwarantuje Ci że zawór nawet nie drgnie.

ha, gdyby tylko tyle czasu płynęła, to nie byłoby tego tematu

 

4 minuty temu, Darekgra napisał:

Jak ty możesz w ogóle porównywać zawór termostatyczny do układu 4d i sposobu jego regulacji?

nie porównuje sposobu regulacji, tylko gdzie jest umieszczony czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikis zrobisz jak chcesz :)

Ja ci tylko mówię gdzie ma być zamontowany prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gonzo19 napisał:

ha, gdyby tylko tyle czasu płynęła, to nie byłoby tego tematu

Miało być tyle ile ty napisałeś czyli 10-20

A czas kontroli  i tak jest dłuższy. Dolicz jeszcze czas spadku z tych 60 stopni do np 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Afriso dla takiej instalacji, gdzie są grzejniki, podłogówka i CWU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gonzo19 napisał:

Nie porównuje sposobu regulacji, tylko gdzie jest umieszczony czujnik

I tu jest wada zaworów termostatycznych że duży wpływ na regulację ma temperatura jego obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Darekgra napisał:

Na czujnik powrotu chyba niema?

A gdzie masz w swoim kotle? "tuleja" jest wspawana w korpus tuż nad króćcem powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19 a co będzie jeśli do kotła z CWU będzie już leciała gorąca woda, a z powrotu obiegów grzewczych z powodu zaniku obiegu grzewczego (tak jak właśnie jest u autora tematu) będzie szła zimna woda, to twoja lokalizacja czujnika zamknie zawór pomimo gorącego powrotu. 

Twoje rozumowanie jest niepoprawne., Bo w całej zabawie z ochroną powrotu pic polega na tym aby chronić kocioł przed zimnym powrotem a nie zamykaniem zawory 4d. I jeśli CWU wychładza zbytnio kocioł to właśnie czujnik przy samym kotle za powrotem z CWU spowoduje zamknięcie zaworu i odciążenie kotła poborem na obiegi grzewcze aby kociołek mógł "odbić się od dołka", proste co nie.

Jeśli proponujesz autorowi lokalizację  odrazu za 4d to już lepiej to całą ochronę w ogóle wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19 wez tu nierób niepotrzebnego zamieszania . Bo zamiast pomoc autorowi to wszyscy próbują Ci wytłumacz ze to nie 3d . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HarryH napisał:

A gdzie masz w swoim kotle? "tuleja" jest wspawana w korpus tuż nad króćcem powrotu.

Ja w Defro mam taką tulejkę, a w kilku sądach jej nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HarryH napisał:

A gdzie masz w swoim kotle? "tuleja" jest wspawana w korpus tuż nad króćcem powrotu.

W kotle sas nie ma żadnej "tuleji" . Wiec nie wiem czego się doszukujesz kolego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Darekgra napisał:

@Gonzo19 a co będzie jeśli do kotła z CWU będzie już leciała gorąca woda, a z powrotu obiegów grzewczych z powodu zaniku obiegu grzewczego (tak jak właśnie jest u autora tematu) będzie szła zimna woda, to twoja lokalizacja czujnika zamknie zawór pomimo gorącego powrotu. 

i dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to widzę że ty w ogóle tego nie kumasz.

Jak zamknie to tym bardziej obieg grzewczy się nie dogrzeje, pomimo prawidłowej temperatury powrotu i kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Darekgra napisał:

Jak zamknie to tym bardziej obieg grzewczy się nie dogrzeje,

no przeciez sam napisałeś

 

14 minut temu, Darekgra napisał:

jeśli do kotła z CWU będzie już leciała gorąca woda, a z powrotu obiegów grzewczych z powodu zaniku obiegu grzewczego (tak jak właśnie jest u autora tematu) będzie szła zimna woda,

 

5 minut temu, Darekgra napisał:

Skoro tak to widzę że ty w ogóle tego nie kumasz.

kumam doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ma się zamykać wtedy i tylko wtedy gdy do kotła wraca zbyt zimna woda, a nie wtedy jak zaraz za zaworem jest za zimna, a przy wlocie do kotła jest prawidłowa.

Czy w ogóle wiesz dlaczego zanika obieg grzewczy u autora tematu? Napewno nie tylko z powodu zamykania zaworu.

Wiesz że niektórzy montują instalacje w których to pompa CWU robi za ochronę powrotu, jaki sens ma wtedy lokalizacja którą ty błędnie proponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Darekgra napisał:

Czy w ogóle wiesz dlaczego zanika obieg grzewczy u autora tematu? Napewno nie tylko z powodu zamykania zaworu

dokładnie z tego samego powodu co u mnie zanika obieg kocioł-bufor(3D termostatyczny) gdy załączy się pompa cwu i obie pracują w trybie bez priorytetu.

Oczywiście wszystko zależy jak ustawie pompy i która pracuje z większa wydajnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dlatego że nie pracują z priorytetem...:) Tylko dlatego że masz niezrównoważoną instalację na tych obiegach.

 

Ps. Dobrze że edytowałeś :) i dopisałeś to ostatnie zdanie, bo bym stracił wiarę w Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Trochę to trwało zanim poprawiłem instalację ale teraz  jest ok.

Wstawiłem pompę krótkiego obiegu która automatycznie podniosła temperaturę powrotu między 55°C -60°C przy zadanej na piecu 63°C

Jeżeli chodzi o zawór czterodrogowy  to skok jednostkowy był tylko 2° dlatego była zbyt długa reakcja zaworu na zmianę temperatury.

Podniosłem skok jednostkowy na 20° i teraz jest ok.

Dziękuję wszystkim za dyskusję i rady.

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.