Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

@Kroitzman

26/02/2024 - zamówienie czujnika przez email

28/02/2024 - dostawa czujnika

29/02/2024 - mail z zapytaniem o aktualizację i odpowiedź, że musi zostać zaktualizowany soft i zaraz będzie przekazany do updatu

05/03/2024 - ponowne zapytanie o termin aktualizacji

08/03/2024 - odpowiedź na zapytanie i finalna aktualizacja softu do 16.0000.402

Cała komunikacja przez [email protected]

Co do mojego wpisu na temat sklepu z częściami, to nie tyle kompleksowa dostępność wszystkich podzespołów kotła, co raczej części eksploatacyjnych czy też akcesoriów (chociażby sprawdzony przewodowy czujnik temperatury z przewodem różnej długości).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym airflow? U mnie pokazuje po włączeniu wywala błąd nadmuchu i wygasza kocioł. Nie dziwię skoro czujnik przepływu powietrza pokazuje cały czas wartość 999m3/t. Jak tak kiedyś patrzyłem u innych to niektórzy mają to włączone i pokazuje im normalnie przepływ powietrza . Ten czujnik jest zawsze w standardzie i w każdych wariantach mocy ? Mój ma 16kw i jest z grudnia 2023r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mariup4p napisał(a):

O co chodzi z tym airflow? U mnie pokazuje po włączeniu wywala błąd nadmuchu i wygasza kocioł. Nie dziwię skoro czujnik przepływu powietrza pokazuje cały czas wartość 999m3/t. Jak tak kiedyś patrzyłem u innych to niektórzy mają to włączone i pokazuje im normalnie przepływ powietrza . Ten czujnik jest zawsze w standardzie i w każdych wariantach mocy ? Mój ma 16kw i jest z grudnia 2023r.

Wersja Airflow była w zasadzie przez jeden rok  2020 , te modele nie mają fotosensora. Teraz jest to opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne .
Mam jeszcze takie techniczne pytanie . Jak czytałem tutaj wcześniejsze wątki . Sporo było było o sondzie lambda . U mnie jest sonda v15 i wartos po kalibracji 84. Mieści się to w normie ?
Bo tak jak czytałem to Ze niby takie wartości są zbyt niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Mieliście już może do czynienia z alarmem sondy lambda„Bład czujnika tlenu- sprawdź sondę lambda" od paru godzin coś mi wywala,rozpala się normalnie a po paru minutach wywala ten alarm , myślałem że może jest zapchany czopuch (słaby przepływ tlenu)ale wyczyściłem wszystko i dalej to samo.Macie jakiś pomysł?czy sonda zdechła czy może tylko trzeba ją wyczyścić (jeszcze nigdy jej nie odkręciłem i nie za bardzo wiem jak się ją czyści)Chciałbym po prostu wiedzieć w czym tkwi problem i na przyszłość (może to jakaś pierdoła) naprawić to samemu i nie zawracać głowy serwisowi.

Edytowane przez wonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  No właśnie tak zrobiłem (poszła sonda )ale myślałem że ktoś miał coś takiego i są jakieś procedury żeby to sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu na stronie mieli jako najnowszą wersję jakąś dość starą (około .330). Po aktualizacji do niej są problemy i trzeba prosić support NBE o aktualizację do najnowszej. Jeśli na stronie jest min .390 to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzięki. Ogarnąłem, mam za to problem z czujnikiem który jest w dupnym miejscu bufora, zaraz przy wejściu zimnej wody i muszę go gdzieś przestawić, tylko nie do końca wiem gdzie, najwyżej jakiś trójnik będę musiał wstawić albo cyrkulację.

 

Mam jeszcze pytanie o temp spalin. Dodałem bufor 300l i w końcu kocioł może pokazać na co go stać, delta przez kocioł to 16 stopni, czyli spoko wynik. Tylko zastanawia mnie jak za duża mam temperaturę spalin przy max poziomie 167, średnio 160. I zasadniczo na ile zjechać żeby było ok na max mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.