Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

   Jak składałem papiery na dofinansowanie do pieca to faktycznie nie było go na liście ale nie miałem problemu i dofinansowanie mi przyznano(teraz czekam od miesiąca  na kasę)Z tego co wyczytałem to najprawdopodobniej chodzi o to od kwietnia wchodzi nowa edycja Czystego Powietrza i chcą mieć na liście tylko te produkty które mają faktycznie wszystkie certyfikaty i spełniają normy unijne a nie kupę chińskiego badziewia z naklejka że posiada wszystkie papiery(głównie chodzi o pompy ciepła) Nowe czyste powietrze finansowo ma się nic nie zmienić tylko chcą znowu podkręcić normy pyłów produkowanych przez urządzenia grzewcze(tak jak w lipcu 2023 zmienili z 20g na 19g ) to coś czuję że Feniksy wtedy się nie załapią(jak teraz Blackstar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=108013]Mariup4p[/mention]
Zgłaszałeś potrzebę aktualizacji softu? Bo u mnie do chwili obecnej zero reakcji - w zeszłym tygodniu dostałem odpowiedź że przekazano do aktualizacji, mija tydzień i zero reakcji, na maila z pytaniem o termin aktualizacji brak odpowiedzi...
Ręce opadają normalnie.
Dzwoniłem w sobotę i w poniedziałek rano soft już był zaktualizowany .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i na razie jeszcze nie posiadam pieca RTB Feniks ale jestem nim bardzo zainteresowany. Po wszystkich ustaleniach co do kosztów z firmą pelletexper zapytałem czy RTB będzie na liście Zum odpowiedziano mi że cofnęli im z powodu nie nie przetłumaczenia na język polski ok. Po tygodniu dokładnie dzisiaj usłyszałem że czekają na rejestracji na listę Zum. Jestem ciekaw ile to może potrwać bo już czas papiery składać. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    A co nie mieli nie przetłumaczonego?Jak u mnie po montażu dostałem całą papierologie to wszystko było przetłumaczone (jeśli dobrze pamiętam to przez tłumacza przysięgłego) .Papiery z pieca to składasz dopiero po montażu (wszystkie faktury,certyfikaty itp ),najpierw przecież idą papiery  dotyczące domu,działki,ksiegi wieczystej,zarobków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wonski napisał(a):

    A co nie mieli nie przetłumaczonego?Jak u mnie po montażu dostałem całą papierologie to wszystko było przetłumaczone (jeśli dobrze pamiętam to przez tłumacza przysięgłego) .Papiery z pieca to składasz dopiero po montażu (wszystkie faktury,certyfikaty itp ),najpierw przecież idą papiery  dotyczące domu,działki,ksiegi wieczystej,zarobków itd.

Tak mi powiedziano . Ja wiem najpierw papiery już przygotowane ale po co mam ryzykować zakup RTB Feniks jeśli on się nie znajdzie na liście Zum to automatycznie nie dostanę do niego dofinansowania

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Teoretycznie na dzień dzisiejszy jeszcze nie patrzą na tą listę(tak mi się wydaje że wejdzie to z nowym programem czyste powietrze)bo jak wcześniej pisałem mi dofinansowanie przyznali na RTB Feniksa a  na kasę czekam od 15 lutego(pierwsze papiery składałem na początku października ) Ogólnie papiery możesz wysłać a na dosłanie faktury i papierow z pieca masz 6 miesięcy, więc jak RTB się nie załapią to zamontujesz coś innego.A czas oczekiwania miał być niby do 3 miesięcy a mi wyszło pół roku.

Edytowane przez wonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wonski napisał(a):

   Teoretycznie na dzień dzisiejszy jeszcze nie patrzą na tą listę(tak mi się wydaje że wejdzie to z nowym programem czyste powietrze)bo jak wcześniej pisałem mi dofinansowanie przyznali na RTB Feniksa a  na kasę czekam od 15 lutego(pierwsze papiery składałem na początku października ) Ogólnie papiery możesz wysłać a na dosłanie faktury i papierow z pieca masz 6 miesięcy, więc jak RTB się nie załapią to zamontujesz coś innego.A czas oczekiwania miał być niby do 3 miesięcy a mi wyszło pół roku.

Też tak myślę i w poniedziałek wysyłam. Tylko co wybrać innego ?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   U panie też miałem ten problem i analizowałem tak przez pare miesiecy😀 i jednak wybrałem Feniksa. Wszystko zależy jakie masz wymagania i ile chcesz przeznaczyć na piec ,wiadomo jest kasa to Windhager,Edilkamin Laguna ,Redy itp , chociaż Polskie piece cenowo zaczynają je doganiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wonski napisał(a):

   U panie też miałem ten problem i analizowałem tak przez pare miesiecy😀 i jednak wybrałem Feniksa. Wszystko zależy jakie masz wymagania i ile chcesz przeznaczyć na piec ,wiadomo jest kasa to Windhager,Edilkamin Laguna ,Redy itp , chociaż Polskie piece cenowo zaczynają je doganiać.

O windhager to nie moja półka, cenowo może tak ale dodatki to już za dopłatą a RTB mają w cenie. Myślę że ogarną tą listę. Chyba z klienta by sobie nie żartowali, poczekam i zobaczę. Dzięki za pomoc 👍

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi tylko o to że coś tam jest nie do końca przetłumaczone to poprawia i raczej nie powinno być problemów z tą lista .
Ja mam natomiast pytanie
W opcjach dmuchawy jest takie coś jak airflow. Powinna być ta opcja włączona czy wyłączona ?Jak tak patrzę u innych to niektórzy to mają włączony niektórzy off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ja mam tą funkcję wyłączoną  ale też bym się z chęcią dowiedział na jakiej zasadzie działa ten czujnik przepływu powietrza i czy my go mamy zamontowanego czy nie.Ogolnie instrukcja to tak pisana jest dla 99% ludzi którzy po pierwszym odpaleniu nawet tam nie zaglądają a reszta to my ,czyli te parę osób na forum które chcę mieć pełną kontrolę nad piecem żeby go najefektywniej wykorzystać i co się z tym wiąże spalić jak najmniej opału 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Czyli co, opcja do niczego niepotrzebna bo nie ma czujnika albo jest ale nie spełnia żadnej istotnej funkcji? Chociaż jak mówisz że piec się zaczął wygaszać i wywala błędy to znaczy że coś tam działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 17:55, atomfx napisał(a):

Nic nie stoi na przeszkodzie wrzucić do hermetycznej puszki. Gość można dopasować. A ten czujnik można przecież przez jakąś dziurkę wyjąć. Sprawdzałem na zewnątrz. Też działa i to nawet nie źle.

do czego używacie tego czujnika ?

Airflow ( precyzyjne sterowanie nadmuchem ) jest obok sondy lambda jedną z podstawowych zalet V16 ( steruje wentylatorem palnika ) - obserwujcie na wykresach ( przepływ i zadany przepływ )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, seles napisał(a):

do czego używacie tego czujnika ?

 

 

Ja na razie testy. Ale myślę że jak go zamknę w hermetycznej puszce, i wyciągnę tę śmieszną sondę na zewnątrz. To może będzie precyzyjnie mierzył zewnętrzną temperaturę. Bo z www, albo z czujek dołączanych przylgowych, to strasznie duża różnica i niedokładność pomiarów.

O widzę nowych użytkowników. Miło mi że te forum jeszcze żyje. I dobrze że starzy wyjadacze. Dzielą się swoim doświadczeniem. Jednak tu jest fajniej niż na FB. Jest klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Na razie myślę że jeden będzie wyłączał pogodowke na grzejniki jak już je wyłączy termostat pokojowy(powiedzmy po osiągnięciu 0.5stopnia więcej), drugi też myślałem żeby mierzył temp.zewnetrzną i może jeszcze jeden podepne do pomieszczeń z  podłogowką.Ale wszystko wyjdzie po czasie najpierw trzeba jeden przetestować i się zobaczy.

Edytowane przez wonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Dlatego najpierw zakupię jeden i zobaczę czy w ogóle coś to warte .A tak z innej beczki miałbyś chwilę i doradził w sprawię homeassistant (pisałem na prv) byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ustawić żeby od tego czujnika wi fi wyłączała się pompa od grzejników . Ale nie da się tak zrobić jak w pomieszczeniu jest już uzyskana temperatura to pompa.nie zatrzymuje się . Działa tylko on/off kotła jak się zewnętrzny styl aktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariup4p napisał(a):

Chciałem ustawić żeby od tego czujnika wi fi wyłączała się pompa od grzejników . Ale nie da się tak zrobić jak w pomieszczeniu jest już uzyskana temperatura to pompa.nie zatrzymuje się . Działa tylko on/off kotła jak się zewnętrzny styl aktywny

Jeśli mówisz o kompensacji pogodowej to bez problemu można ustawić czujnik wifi aby był odpowiedni dla kompensacji. Dodatkowo zauważyłem że w kompensacji pojawiła się opcja "Room temperature", która jest bardziej rozbudowana niż zwykle on/off ale musiałbym się pobawić ustawieniami i potestować ale czasu braknie.

 

Z tego co widzę, opcje widoczne na wyświetlaczu kotła a to co można zobaczyć zdalnie na StockerCloud się różni. W ustawieniach kotła aktywuj zamiast użytkownika opcje dystrybutora i można bez problemu zmienić ustawienia czujnika dla kompensacji.

 

 

Edit: wczoraj doczekałem się aktualizacji softu na 16.0000.402

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też zauważyłem także tak jak by ten czujnik nie był jeszcze dodany w stokercloud.
Jak biorę wylaczm kompensację pogodowa od podłogowymi czy to od grzejników to wtedy pojedynczo mogę wyłączyć kocioł . Natomiast po uzyskaniu temperatury i jej przekroczeniu poma się nie zatrzymuje . Chodzi dalej . Nie wiem no może jeszcze jak będę miał czas to się tym pobawię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 08:10, Pyrus90 napisał(a):

@Mariup4p

Zgłaszałeś potrzebę aktualizacji softu? Bo u mnie do chwili obecnej zero reakcji - w zeszłym tygodniu dostałem odpowiedź że przekazano do aktualizacji, mija tydzień i zero reakcji, na maila z pytaniem o termin aktualizacji brak odpowiedzi...

Ręce opadają normalnie.

Pyrus90 , serio?   Bardzo prosze o uwagi  co do obsługi również na maila, albo przynajmniej  o załącznie nas do dyskusji  🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, cenimy sobie wasz uwagi, jeśli macie propozycje co mozna usprawnić, dodać to proszę napisać, spełnimy je  w miarę naszych możliwości.

1. Instrukcja czujnika wifi,  w j.polskim- Jak narazie jest instrukcja YT,  pdf będzie  do końca marca.

2. Sklep z częściami zamiennymi- do tej pory nie widziałem takiej potrzeby ponieważ  kotły raczej się nie psują. Zrobimy taki mini sklep ale z ograniczoną ilością indeksów najpotrzebniejszych części zamiennych dla kotłów.

3. Update  oprogramowania kotła w wersji v16,: jak narazie tego nie przeskoczymy i  producent wykonuje tą czynność zdalnie.  

4. Lista ZUM, Feniks 16  będzie na liście. Instytut jest zapchany wnioskami po ogłoszeniu  że obecność na liście ZUM będzie niezbędna do finansowania i po prostu każdą literówkę sprawdzają 2 tygodnie plus jak im się coś ejszcze przypomni to zwracają wniosek.

5 Co do obsługi klienta: Z racji że druga gałąź naszej organizacji zajmuje się instalowaniem kotłów mamy doświadczenia z innymi producentami kotłów na pellet... Obsługę ze strony NBE z Danii  oraz naszą oceniam na górne 5% w skali rynku. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.