Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje teraz reset do ustawień fabrycznych i zwiększenie ilości prób rozpaleń podawałem w tamacie kocioł nie podaje pelletu.

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ile jest prób odpaleń,jeśli pro i premium ma ten sam parametr.dziwne jest,że zakładając,że ma 2 próby nie rozpala.no i dlaczego za każdym razem jak nie rozpali skutkuje to wywalaniem bezpiecznika?dodam jeszcze,że pomysł instalatora,że może to być wina pelletu raczej odpada bo już każdy sypałem od tanszego po droższy

Edytowane przez Mati5867
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden pellet , załózcie ten orginalny włacznik, gdzies podajecie prad na sygnał lub masę .

ps.Dlatego warto zrobić reset bo nie wiem co tam pokreciliscie.

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,zobaczymy po wymianie włącznika co się bedzie dzialo bo dziś zaczyna sie 3 tydzien jak jedzie go wymienić i dojechać nie może...

A powiedz mi jeszcze czy jak zapalarka dotyka ścianki tej tuleji co w niej siedzi,może to robić zwarcie jakieś?serwisant ją wymienił,ale moge z nia robić co chce,pamietam,ze ta pierwsza przed wymiana sztywno siedziala,a ta mozna palcem ustawic jak sie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,ale lata,mi też sie wydaje,ze powinno sztywno siedziec,no ale j.w. pisalem z wlacznikiem już 3 tydzień jedzie.czeka tyle czasu na paczke z ferroli.żenada co on gada.musze poszukac kompetentnego serwisanta i tyle,ktoś musi ten kocioł doprowadzic do ładu.wymówki bo to nowośc i instrukcji serwisowej jeszcze nie ma bokiem mi wychodzą,płacisz nie mało i sam sie martw teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapewnić że na październik były zaplanowane szkolenia dotyczące tylko kotłów pelletowych marki Ferroli. Niestety ostatni rozwój wypadków związanych z Covid pokrzyżował wszystkie plany. 

Ps. Poszukaj starego bezpiecznika takiego porcelanowego, rozkrusz go i zblokuj w odpowiedniej pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pospisz napisał:

Mogę zapewnić że na październik były zaplanowane szkolenia dotyczące tylko kotłów pelletowych marki Ferroli. Niestety ostatni rozwój wypadków związanych z Covid pokrzyżował wszystkie plany. 

Jesteś pracownikiem / partnerem Ferroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pospisz napisał:

Mogę zapewnić że na październik były zaplanowane szkolenia dotyczące tylko kotłów pelletowych marki Ferroli. Niestety ostatni rozwój wypadków związanych z Covid pokrzyżował wszystkie plany. 

Ps. Poszukaj starego bezpiecznika takiego porcelanowego, rozkrusz go i zblokuj w odpowiedniej pozycji. 

Też mi to przez myśl przewinęło się heh.jedyne co nieprzewodzi i wytrzymuje temp.ze świecy zapłonowej wytłuke.podbije pyt.masz coś z ferroli?widze w profilu gorzów to rzut beretem masz jak żeś autoryzowany hehe.tak cicho sobie myślę,że mogł tego imbusa za mocno wkręcić i bam porcelanka poszła,jest to raczej możliwe.

Edytowane przez Mati5867
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pospisz napisał:

Nie rozumiem do czego zmierzasz i jakie to ma znaczenie. Staram się pomóc. 

Bardzo pomagasz...zmieniłbym serwisanta,może tym na codzień sie zajmujesz to stad pytanie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak wywala bezpiecznik, to ewidentnie coś jest nie tak z zapalraką. Do tego dodać problem z rozpaleniem i mamy rozwiązanie. Po prostu gdzieś zwiera i nie ma tyle ciepłoty zeby rozpalić i po chwili wywala bezpiecznik, bo ile wytrzyma On takie obciążenie a z reguły po to On tam jest żeby reagować na przeciążenia. Gdyby nie była to wina zapalarki a ustawień, to  nie było by problemu z bezpiecznikiem, bo kocioł jest nastawiony na procedurę rozpalania i jak nie wykona tego w czasie, to pokaże tylko błąd rozpalania. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pospisz napisał:

Nie rozumiem do czego zmierzasz i jakie to ma znaczenie. Staram się pomóc. 

nie pytałem "ze złych zamiarów". Fajnie byłoby gdyby na forum był ktoś od ferroli, zawsze można by się coś więcej dowiedzieć. Aczkolwiek ja bardzo chwalę sobie infolinie telefoniczną (ten numer osobno do urządzeń pelletowych),  zawsze konkretne, szybkie i rzetelne odpowiedzi. Jakbym spotkał tego gościa to bym mu niejedno piwko postawił bo sobie zasłużył. Widać że nie odbiera tych telefonów "za karę" jak to w różnych infoliniach bywa. To właśnie ten rzetelny kontakt i polecanie tego kotła fu na forum sprawiło że go kupiłem. Inaczej bym pewnie do dzisiaj o takiej marce nie usłyszał

Jak się przyznasz do służbowych powiązań to będziemy cię bardziej męczyć o pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go odpaliłeś wcześniej, co zrobiłeś bo pisałeś że doszedłeś do tego sam. 

@Mati5867 gdzie kupiłeś kocioł. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem paluchem zapalarke na środek,teraz ta porcelanke wlozylem,zeby sie nie przemieszczala,oczywiscie nic na sile,mial problem bo od dawki startowek potrzebował 5 min,wczesniej to byla tylko minuta max dwie i palił...brakuje mi juz pomyslow,w tescie wyjscia zapalarka robi sie czerwona,a odpalic nie chce

Wojciechowski kotły,z ferroli byl wysylany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.