Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Jata napisał:

@pospisz a ile proponujesz.

@Mati5867Witam sprzedaję tylko dlatego że udało mi się kupić Edilkamin Lagunę w dobrej cenie w domu mam dwie starsze osoby obecnie przebywam za granicą i nie ma komu w razie awarii się zająć kotłem u mnie od miesiąca zero problemu

Czyli Laguna już zamontowana i odpalona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pospisz napisał:

Dziękuję za info. 

Kurcze może ja bym się skusił na tego Premium? ?

Zawsze to jednak jest ten palnik czyszczony mechanicznie tylko trochę daleko...

Jak myślisz kolego  @pospisz z Twojej perspektywy, warto zamienić tego czerownego na Premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej ? Z jaka najniższa mocą to działa sprawnie ? Chodzi o ograniczenie liczby odpalen w okresach przejściowych , jeżeli daje radę pracować stabilnie np przy 2kw i proces spalania przebiega właściwie to extara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shaft7 tutaj masz 5 biegów każdy możesz ustawić na poziomie na jakim uważasz . Najlepiej stworzyć sobie 2 opcje własnie na okresy przejściowe i drugi na sezon zimowy bez wygaszania z pracą na niskiej mocy po dogrzaniu domu żeby nie wychładzać zładu. Więcej na ten temat mógłby dopowiedzieć @RadoRado który własnie w ten sposób ogrzewa swój dom .

Ps. Oprócz tego można zrobić sterowanie pogodowe temperatura kotła ,wtedy na jednej pompie może obejść sie bez mieszacza na instalacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 wyobraż sobie, że od 3 sezonów tak ogrzewam dom 300m i wcale żle na tym nie wychodzę.

Kocioł ma minimalną moc coś koło 5kw z czego rozbiłem ją sobie jeszcze na 5 cześci i jak jest cieplejszy dzień przy domknięciu wiekszości termostatów na grzejnikach te 2kw spokojnie wystarczy żeby pozostałe nie do końca przymknięte grzały minimalnie pomieszczenia które jednak potrzebują ciepła a kocioł utrzymywał zadaną temp 55* bez przebijania jej. Gdyby pracował na 5kw non stop bez możliwości modulacji w dół po prostu by się przegrzał i wygasił a nie o to mi chodzi żeby się wył jak z termostatu, ma pracować cały dzień jak w kopciuchu wtedy jest komfort cieplny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia w porównaniu z moim czerwonym w kwestii czyszczenia i sama góra nieciekawie wygląda.

Górę robię w 5 min dosłownie i na dole dwie śrubki, wkładam rurę z odkurzacza w wentylator i po czyszczeniu...

Takie wyciąganie popiołu na podłogę w mojej ocenie nie powinno mieć miejsca w pelleciakach.

A z zewnątrz bardzo ładny kociołek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem to trochę celowo bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. To jest odpowiednik Ferroli Pro bez automatycznego czyszczenia. 

 

 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kotły inne niż wszystkie, już nie raz jeden hipek udowadniał mi, że to są kotły całkiem inne niż wszystkie. Nie doszliśmy wprawdzie nigdy do konsensusu, ale są inne i to trzeba zaakceptować, bo jak nie sądem straszą. A i jeszcze jedno, jest zakaz używania nazwy kotłów ich w tytułach postów. 

Cena kosmos a jak zobaczyłem cenę Selecty teraz ocierającą się już o 20k za wersję 20kw+ to zastanawiam się o co chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą sobie straszyć,ale szpaki na czereśni

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszyć to sobie mogą dzieci Baba Jagą ?

Jeden z pracowników jak podejrzewam wygłupił się wtedy, bo chodziło o jakąś awarią i straszył prezesem i sądem. nawet tu chyba na grupie. Chłop nie mógł dojść ładu z kotłem Lidia i serwisem od nich.

Mnie upomnieli jak napisałem w tytule "Selecta vs. Ferroli Biopellet", zostałem poproszony o usunięcia nazwy.

Pajacowanie i tyle, brak kompetetnych ludzi od PR  i marketingu a za dużo niekompetentnych osób i efekt jest jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bocznym zasobnikiem to ma sens. Bez bocznego wchodzą 3 worki pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 jest podawanie 0,4sec co 4 sec, moc2 0,5sec, moc3 0,6sec moc4 0,7sec i moc5 0,8sec z tym, że na tej jedynce to dosłownie podtrzymanie płomienia i trwa to chwilę, bo zaraz jakieś pomieszczenie się odezwie i od razu podbije na 0,6-0,7

No u mnie to się sprawdza idelanie.Teraz raczej nie jest pogoda u mnie na tą moc dlatego wyślę nagranie jak kocioł będzie modulował w tym zakresie, ale to musi być temp bliżej 8*-10*

Przy minusach mam zakres 8kw-12 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.