Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tani kocioł HG.


Kurak

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:
34 minuty temu, Kurak napisał:

,,,, kupie sobie tani kocioł od znajomego ślusarza, który robi kotły. Za 1500 mi sprzeda.

Obecnie 1 m2 blachy o grubości 6 mm, to koszt około 300 zł brutto przy zakupach hurtowych.

To na duży garnek wystarczy, a pod spodem rozpali się ognisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 zł to Kolega  z gliny może se ulepić ,był by idealny do własnego drzewa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz @Kurak, ale w tm wątku zapytałeś o tani kocił HG i wszyscy starają Ci pomóc, żebyś jakiegoś bobla nie kupił, a twoje poglądy nas nie interesują w tym temacie (to nie temat polityczny).

Jak nie podoba Ci się w Polsce, przeprowadź się do Afryki, Amazonii, albo na Syberię, tam nikt nie będzie się czepiał, że Ci ognisko dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna też chciałaby mieć większe piersi  ale operacja kosztuje.  Mlekiem cycków nie powiększysz

Edytowane przez Ryszard
Nie na temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kurak napisał:

Wszyscy mi polecacie jakieś kotły za 10-15k a ja chciałem tani kocioł za 5k.

Taka jest niestety rzeczywistość, nie ma tanich kotłów HG, wyśrubowane normy emisji zanieczyszczeń spowodowały, że do kotłów trzeba dołożyć dużo dodatkowych klamotów i jeszcze poddać je badaniom, a to kosztuje, przez co kotły są drogie.

Atmos jest tani bo zrobiony jest możliwie najtańszym kosztem, przez co jest nie trwały i może być kłopotliwy w obsłudze i na tym kończy się opłacalność taniego kotła, bo pewnie w ciągu 10 lat będziesz musiał kupić takie dwa i wydać 10k plus koszt wymiany, dlatego wszyscy proponują Ci droższe kotły, które w sumie kosztują tyle co dwa Atmosy,  ale są trwałe i wygodniejsze w obsłudze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek4321

Tutaj akurat byłbym scepytczny. Palnik nie za bardzo ale resztę można by przytulić. Chociaż też odpada bo kolega Kurak nie chce na pelet . Chyba że coś przeoczyłem. Hejka.

Albodek, nie miej żalu . Może Twój zestaw jest spoko a Kamil go zbyt forsował na testach :) Musiało tak być ale podaję jako ciekawostkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kurak napisał:

A kar nie będzie bo żadna władza chcąca wygrać wybory nie nałoży kar na swoich wyborców.

Wszystko zgodnie z "ideologią" prezesa, który wie jak się zachować w Sejmie i Salonach Europy.1760532920_zotamyl.jpg.7526ad85e85936e4bfb09d196515e065.jpg

Nie wiem czy wiesz to obecny rząd wprowadza obostrzenia co do kotłów jako jeden z pierwszych w UE, reszta zrobi to za 2-3 lata.

Natomiast przymyka oczy na pedofilię w kościele

Dopłaty z UE mamy coraz mniejsze i to nie z winy Tuska czy Sorosa ale tych pajaców w rządzie.

Ciekaw jestem czy ta władza toleruje brak OC, przeglądu technicznego , jazdę po pijaku na ponad 2 promile, niżej to tylko stan chwilowego zamroczenia- niegroźny dla otoczenia.

Pal sobie jak chcesz, byle daleko ode mnie .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz? Te droższe z lambda to już gender czy co? Mało co taki kupiłem. Są jakieś prawackie? Bo tutaj dom katolicki! Papież Rodak na ścianie!

A tak serio to 4 lata? Mówią że jak obsługa, instalacja i drewno tip top to 8-10. 

Edytowane przez DzonyZerg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 11:31, Kurak napisał:

Witam poszukuję jakiegoś taniego kotła HG, główne kryterium to cena , najlepiej jak najtańszy i oczywiście mam mieć papier na 5 klasę i Ecodesing .

Polecieć coś.

Tylko żadnych mpmów czy innych kopciuchów dolnego spalania , nie mam zamiaru siedzieć w kotłowni i robić rzeźbę nowoczesną z szamotu, mam ciekawsze zajęcia.

Kolego ja to cie nie rozumiem , nie chcesz kopciuchów a piszesz że będziesz kopcił ile wlezie może żeliwny viadrus economy Ci spasuje ma piąta klase i eco coś tam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DzonyZerg napisał:

Są jakieś prawackie? Bo tutaj dom katolicki!

Jak to nie ma - paliwo woda święcona, 1x / msc przegląd przez służby kościelne i nic się nie dzieję przez 10-15 lat.

 tak na serio autor tematu nie ma cierpliwości zarówno do HG z dolnej jak i  z górnej półki.

Nawet ten z górnej półki wymaga nadzoru i nastaw przez ok 1h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

zobaczcie na wymiennik - smoła aż piszczy z tego jak to jest dobry piecyk to ja mówie-  jop waszu mat  tym pepikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że Vidarus to bardzo dobry kocioł, taką opinię słyszałem, tylko to opinia sprzed dobrych 30 lat i chodziło o spalanie koksu, bo do tego paliwa ten kocioł zastał zaprojektowany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten kocioł.

Paliłem w tamtym i nawet jak się w tamtym dobrze pali to smoły nie ma tylko to trzeba palić. 

Zamiast miekjego możecie mojego 5 letniego synka spytać. Zapalisz z góry kanapkę i U26 czyścisz w 15 sekund 

Jak spalanie jest dobre to nie będzie smoły. Sadze łatwo usunąć. 

Drewno suche, takie jak dedykowane, czyli nawet i fi 40mm i nie wierzę że będzie cos źle. Viadrus to legenda.

Viadrus dla Czechów, Polska dla Polaków! Węgiel i buraki prawem nie towarem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, że Vidarus to legenda, to samo można powiedzieć o MPM-e, ale w dzisiejszych czasach to już przestarzałe konstrukcje, choć nadal dzięki wysiłkom producentów mieszczą się w normach, to jednak moim zdaniem to nie są kotły dla każdego, tym bardziej ala autora tematu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno. 

Tylko typ nie są HG. Od początku my mówię albo MPM albo Viadrus. Viadrus jest ogólnie nieśmiertelny. 15 lat teściu go katował czym można i dopiero lewacy go za rok wytargaja z tamtej piwnicy.

Niestety te kotły mają wiele mankamentów. Pod drewno to hebel jaki mało. Pisałem wyżej. Chyba że duży bufor i moc ile komin pozwoli czy wyciągowy że sterownikiem. 

MPM znam słabo. Paliłem u wujka kilka dni. No powiem tyle. Atmos najbardziej kulturalny ale to raczej szmelc.

Thermoflux niewiele drożdży. Nie ma złej opinii w Niemczech a konstrukcja jest taka że można o nim powiedzieć że to HG choć trochę współczesny. I tym współczesnym wiele mu nie brakuje;) można go koło nich postawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.