Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie podaje pelletu


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

 Dziś rano kolejna niespodzianka , zablokowany podajnik i taki widok ,po raz kolejny chyba 4 raz 

IMG_20201015_083419.jpg

16027440379872366697146210792275.jpg

16027442838165308414940125139286.jpg

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puławiak kupuje tylko podobno certyfikowany pellet taki .Czy kocioł nie e powinien pokazać błędu ? Powiedzmy tak pojawiły się duże  spieki ,nie ma ognia pellet jest cały czas sypany aby dawać temperaturę której nie ma i w pewnym momencie pelletu jest tak dużo że zapycha rurę spadową a następnie ślimak który cały czas podaje pellet blokuje się na ament .Tylko czy on nie powinien przestać oddawać pelletu ? 

16027484884975116424234907508614.jpg

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puławiak tylko nadruk na workach ,tak wiem że na dnie paleniska są spieki ,tylko czy kocioł nie powinien przestać podawać pelletu gdy nie ma temperatury  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć nadmuch .Chociaż ja bym poszedł w drugą stronę przetleniania czyli paliwo -7 dmuchawa +7.Jeżeli ogarnałęś mieszacz w i1 czyli mniejsza zadana i  rozsadne widełki oraz temperatura obniżania bez wyłaczania pompy .Ewentualnie pogodówkę bo nie wiemy jak jest ustawione  .Ogolnie u Ciebie zrobił bym eksperyment i zmienił moc z auto na 3 .

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz dzięki jak kocioł zostanie odblokowany tz podajnik spróbuję zmienić .Sterownika jeszcze nie ruszałem , muszę mieć trochę czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry, certyfikowany pelet, tu musi być jakaś inna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie na maksa bo grzeje bufor i instalację dostaje sygnał wygaś i nie dopala tylko zostaje w koszyku. Kilkukrotny taki cykl zbiera nie dopalony pellet w związku z tym ma problem z rozpaleniem i ostatnio jeszcze zmieniliśmy mu na 5 prób rozpaleń. Dlatego tak jak pisałem post wcześniej musi mu brakować pelletu w procesie spalania i iść na mocnym przetlenieniu. 

Ps Można ewentualnie wydłuzyć czas wygaszania muszę poszukać.

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do kol. @fidomyca ja nie wiem jak ty masz ustawioną pompę przy ilu startuje w kotle możesz też zwiekszyć na 50 o ile masz zamontowany zawór stałotemperaturowy ochrony powrotu . 

Ps Bron boże termostat kotła na 70 tak jak było.

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz faktycznie nie załważyłem że to nie do mnie ,temperaturę na kotle ma ustawioną na 62 C

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu na 62? Boisz się że przy 70 więcej peletu Ci weźmie?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum to 65°C przy kotle pelletowym a najlepiej 70°C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 tak podczas wygaszania wentylator pracuje na maxa, ustawiłem temperaturę kotła na 70 C.Jutro zakupie ten dodatkowy sterownik do bufora st-21 Ustawiłem także niższa temperaturę na grzejniki na 38C na sterowniku tech i 1

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten pellet trzymałeś w suchym miejscu, nie pociągnął gdzieś wilgoci?

U mnie dzisiaj po powrocie z pracy ten sam widok, ale to moja wina - ostatnio zaglądałem do pieca w niedziele rano, a tam naprawdę wystarczy tylko 2-3 cm popiołu w koszyczku i już zapalarka nie odpali pelletu

Spróbuj czyścić codziennie koszyczek (chociaż co dwa dni...) zobacz czy to pomoże. poza koszyczkiem trzeba jeszcze wybrać to co jest w tym garnku w który wkładasz koszyczek

podłącz ten sterownik bufora tak jak ci pisałem, zobaczysz różnicę, kocioł będzie się odpalał co kilka godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet jest trzymany w garażu ,który jest bardzo ciepły oczywiście jest na paletach ,tak jak pisałem dziś zamówie ten sterownik w poniedziałek powinien być i będę go ustawał .Starałem się czyścić kocioł co dwa dni teraz będę tego bardziej pilnował .Dziś zwiększyłem powietrze i zmniejszyłem podawanie pelletu ,jutro zobaczę co wyszło z tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.