Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie podaje ekogroszku


Dzeju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Pacjent Krs Tech Aqua Duo 20 Kw piec nie podje ekogroszku, zawleczka na swoim miejscu. Podczas pracy pieca słychać jak ślimak pracuje oraz "miażdży" ekogroszek pomimo tego w palenisku pusto. Ktoś podpowie od czego mam zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to sobie wyobrazić, że ślimak chodzi a węgla nie ma. Weź telefon i zajrzyj do retorty czy widać w niej węgiel i ewentualnie czy widać w niej chodzący ślimak.

Jedyne co mi sensownie przychodzi do głowy, to że albo ukręcił ci się ślimak, albo go tak rdza zżarła że nie ma co węgla przesuwać. U mnie 8-letni ślimak wyglądał jak nowy, ale widziałem też takie z których nic nie zostało i po 4 latach. Może być też tak, że zrobiły ci się spieki w retorcie i węgiel nie może wyjść. Ale w tym przypadku to raczej zerwałoby ci zawleczkę.

Prawdopodobnie czeka cię wyciągnięcie ślimaka, co nie jest trudne i każdy okresowo powinien to zrobić. Ja w swoim Zębcu robię to przynajmniej raz na dwa lata.

I jeszcze jedna rzecz. Jeżeli nie ma węgla w zasobniku, to jak wsypię i włączę podawanie to mija jakieś 7 min zanim węgiel dotrze do retorty. Tutaj dużo zależy jakie jest przełożenie na motoreduktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, błąd na sterowniku  nie wiem jaki, ale po restarcie wróciło do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzieś ty słyszał ten miażdżony węgiel 😁 . Ważne że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.