Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie podaje pelletu


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrałem cały komin i wszystko jest czyste .Tak jak pisałem problem błędu wyskakuje dopiero gdy kocioł próbuje się ponownie rozpalić z trybu czuwania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz zrobione ,teraz będę obserwował . Resztę parametrów ,które podałeś zobaczę za chwilę .Dzięki 

Parametry w zakładce czasy są następujące

T01-10

T02-20

T03-48

T04-180

T05-720

T06-300

T29-0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puławiak dziękuję że zerknąłeś  do mojego tematu ,wiem co oznacza ten błąd a mianowicie  (rozwarty presostat spalin :sygnalizowany tylko wtedy kiedy dmuchawa powietrza jest wyłączona ) ale tak jak już pisałem ,że serwisant wymienił presostat ,komin jest ok ,rura do komina rozebrana też ok, a błąd cały czas wyskakuje po tym gdy kocioł się nagrzał i chce przejść w stan czuwania .

@pospisz jutro tak zrobię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puławiak ok ale co można na to poradzić ? Ustawienia kotła zmienić ? Serwisant chce wymienić płytę główną ale bez entuzjazmu ,raczej to gest rospaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz też za wysokie ciśnienie w instalacji, domyślnie dla tego kotła max jest na 2,1 bara; u Ciebie jest 2,5. Wg instrukcji kocioł został poddany próbie szczelności na 4 bary, jednak jest zaprojektowany do pracy z ciśnieniem roboczym 1,5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.