Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie podaje pelletu


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł na 70, bufor niech będzie 60,  lh58 na 15 może nawet 20. Zobaczymy, chociaż trzeba by dokupić sterownik bufora i dać sygnał na kocioł z tego sterownika. 

Edytowane przez pospisz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zmienię parametry na te co podałeś .A ten sterownik ,który posiadam  tech i 1 cwu nie jest dobry ? Wcześniej miałem tak podłączone że tech sterował kotłem ale gdy i dostawał sygnał z termostatu pokojowego że zadana temperatura jest osiągnięta dawał sygnał na kocioł aby ten się wyłączył .Problemem takiego działania było to że często była niska temperatura na buforze po grzaniu a kocioł był wyłączony i przy następnym cyklu grzania w buforze była temperatura np 38 C i grzejniki były zimne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz nie wiem co Ci napisać ,to nasza pierwsza jesień w nowym domu.Dom ocieplony okna 3 szybowe ,temperatura między 21 C a 22 C.Bardzo Ci dziękuję za pomoc 

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 150 m całość grzejniki tylko w jednej łazieńce ogrzewanie podłogowe  ,teraz kocioł pali około 10 kilo pelletu na dobę 

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który parametr odpowiada za wyłączenie pompki? Teraz załącza mi się przy 40 stopniach a wyłącza przy 37 można zmienić, żeby wyłączała się ciut wyżej? Np 45 stopni? Kocioł nastawiony na 70, włącza się kilka razy dziennie tylko nie wiem czy musi studzić się do 37?

Edytowane przez fidomyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametr ih58 dotyczy histerezy CWU a nie CO (błąd wynika z tego że w słowniku ferroli "bufor" to zbiornik CWU. Chyba że masz podpięte tylko to jako CWU i kocioł w trybie letnim

ja mam bufor grzany przez ferroli i wiem że ten piec nie jest wstanie prawidłowo go obsłużyć żeby nabijać bufor - dowiedziałem się tego na infolinii ferroli. Na stronie masz kontakt do serwisanta tylko od urządzeń pelletowych. Ciężko się dodzwonić ale gość jest mega pomocny i kompetentny, pogadaj z nim

albo zmieniasz i1 na i2, albo do tego i1 dokupujesz st-21 bufor do obsługi bufora. W skrócie jeden czujnik jest na dole bufora, drugi i góry. Załącza się piec jeżeli u góry bufora temp spadnie poniżej nastawy t1 (przyjmijmy 50stopni) i grzeje tak długo aż na dole bufora nie będzie osiągnięty parametr t2 (przyjmijmy 60stopni). przy małym odbiorze ciepła zanim u góry bufora temp spadnie do 50stopni to na dole będzie już np 35 i faktycznie ma to wtedy sens i jest pojemność cieplna tego bufora

U ciebie piec ma huśtawkę, ledwo się wygasi a już sterownik każe mu znowu wstawać. Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na tym filmiku, że piec jest na czuwaniu przed wyskoczeniem tego błędu, ale temp spalin wskazuje że on się wygasił dosłownie sekundy przed rozpoczęciem nagrywania tego filmiku i już chciał wstawać spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shogunzlasa wiesz mam już i 1 mogę dokupić st-21 bufor ? I będzie to działać czy muszę kupić jednak i 2 ? Juz teraz mam problem z konfiguracją i 1 a i 2 to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej iść w I2 i spiąć wszystko do kupy.
Tam możesz ustawić warunki kiedy kocioł się rozpala wygasza przez wyjście beznapięciowe. Możesz dopiąć pogodówki, pokojówki, rozszerzyć to w razie potrzeby.
Moduł bufora steruje pompą - nie ma wyjść beznapięciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno rzadziej się odpala , problem z kominem też się skończył mam nadzieję .Zrobiłeś 15 czy 20 .,szybciej grzeje bufor po zmianie na 70 i czy w grzejniki idzie taka temperatura jak chciałeś.

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni nie pojawił się błąd ER02 - któraś rada była dobra ( nie ruszałem komina ,pogoda nie sprzyja takim próbą) Ale kocioł wydaje mi się że załącza się od razu po tym jak ruszy ogrzewanie na grzejniki .Teraz zastanawiam się nad tym sterownikiem bufora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu tak bardzo nie chodzi o pieniądze bardziej o to aby to działało na pewno .Nie mam żadnego fachowca ,który by później np takiego techa ogarnął .A co byś proponował ? Do termostatu pokojowego mam już prowadzone przewody więc ... Nie chciałbym też wszystkiego sobie za bardzo skompilować 

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten termostat działa on/of można jedynie kazać i1 obniżyć temperaturę na mieszaczu np. o 3stopnie żeby nie przegrzewał, podtrzymał temperaturę pokoju i wydluzyl czas między odpaleniami. Jeżeli nie jesteś fanem sterowania online i zobaczysz że to działa w miarę rozsądnie to decyzja należy do Ciebie. Jest jeszcze rozwiązanie alternatywne w którymś temacie kolega z forum @Gonzo19 proponował rozwiązanie we własnym zakresie tego problemu z dwoma czujnikami bufora. Można dopytać na Pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sprostowania

i1 który masz + st-21 bufor (dokładnie ten - klik) będzie w 98% działał tak samo dobrze jak i2

jeżeli chcesz to zrobić na szybko i prosto dokup ten st-21 bufor i po temacie. Możesz kupić i2 i próbować ten i-1 opchnąć, wtedy możliwości będą większe ale tzreba wydać więcej kasy i nie wiadomo ile ci się uda odzyskać z i1. Zamiast i2 można kupić ok 150zł tańszy ST-408N. To jest to samo co i-1 z troche starszym softem ale o dokładnie tych samych możliwościach

st-21 bufor steruje stykiem beznapięciowym więc spokojnie sobie poradzi

instrukcja podłączenia:

dwa czujniki temperatury które masz w zestawie z st-21 bufor ładujesz jeden na sam dół, a drugi na samą górę bufora

zwykłym kablem 2x0,5 łączysz wyjście beznapięciowe tego st-21 z piecem ferroli - tam podłączasz go pod wejście na termostat pokojowy - używasz wejść NO i COM

w sterowniku pieca włączasz sterownik pokojowy (zdalnie sterowanie)

i1 powinien być tak podłączony:

jeden czujnik temp za zaworem 3-drożnym, drugi czujnik najlepiej na górze bufora, od biedy przed zaworem trójdrożnym na zasilaniu

no i wiadomo do siłownika zaworu

nie wiem czy miałeś w zestawie z i-1; jak nie można dokupić czujnik temp zewnętrzny żeby ustawić pogodówkę, ale przyznam że jakiegoś wielkiego szału to nie robi przynajmniej u mnie w domu. Jest troche wygodniej ale nie jest to jakiś mega mus

i do tego termostat pokojowy jak mam st292 który podłączasz w twoim przypadku pod tego i-1, i ustawiasz że po osiągnięciu temp ma obniżyć temp na grzejnikach o np 10stopni

 

skąd jesteś? południe wielkopolski to spory teren

ja wszystko sam podłączałem a nie mam żadnego wykształcenia w tym zakresie i da się to ogarnąć

jak ogarniesz to sterowanie bufora kocioł będzie się odpalił dopiero po godzinie lub kilku od zgaszenia, zobaczysz ile mniej opału pójdzie

PS jaki masz dokładnie model bufora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor z tego co pamiętam to 400l, kilka minut(otwarcie mieszacza) po sygnale ponownego grzania gdzie i tak już wystudzilo delikatnie bufor czujnik  cwu daje sygnał grzania. Gdyby grzal 30 stopniami w grzejniki w tej chwili dało by to jakaś różnice, przy grzaniu 38 stopniami moim zdaniem zyskamy średnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KarolBl Zacznę od tego że bardzo Ci dziękuję za dokładne wytłumaczenie podłączenia ,mój bufor to Elektromet WGJ -B multi 400/120 .Jeszcze jak bym mógł liczyć na pomoc w ustawieniu parametrów techa to byłbym bardzo wdzięczny,bo raczej nie wiem czy dobrze jest ustawiony ten tech którego posiadam  .Jestem z Dolnego Śląska 

@pospisz dokładnie ,chciałbym aby grzejniki były ciepłe cały czas np te 30 (ten parametr ustawia się w techu ?)stopni niż krótko a gorące 

Na tym forum otrzymałem więcej pomocy niż od wszystkich serwisantów razem wziętych ,którzy mnie odwiedzali

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wiem dowiedziałem się przez telefon na infoliniach ogólnodostępnych techa i ferroli, na tej podstawie kupowałem elementy instalacji i poskładałem to razem - jak już sie dodzwonisz to ci wszystko powiedzą

jak masz zasilany ten bufor, gdzie jest wpięte zasilanie z kotła a gdzie powrót?

Pytanie do wszystkich - czy w tego typu zbiorniku da się ustawić na CWU inną temperaturę niż górę bufora CO? nie wiem jak możnaby to zrobić (np bufor doijamy do 65, a CWU na 50st?)

parametry się poustawia później, najważniejsze jest jak najszybsze sterowanie właściwe bufora (czyli i-2 lub st21), bez tego nie ma sensu nic ustawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to Ci chodziło ,ale zrobiłem zdjęcia 

Opis Zk-zasilanie kocioł 

        ZG- zasilanie grzejniki 

Pk- powrót kocioł 

PG-powrot grzejniki 

IMG_20201014_193454.jpg

IMG_20201014_193350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.