Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie podaje pelletu


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent to kocioł Ferroli Biopellet pro 12 kw ,po dzisiejszej nocy  koszyk cały był zasypany pelletem,brak było jakiegokolwiek alarmu.Wyczyściłem koszyk ,odpaliłem kocioł lecz teraz nie podaje pelletu wydaje tylko głośne dźwięki, na wyświetlaczu pojawiają się normalne komunikaty tz rozpalanie ,stabilizacja itp lecz ognia nie ma . Czy ten kocioł posiada podajnik wewnętrzny ślimakowy  ? Kocioł obecnie służył do podgrzania wody    .Macie jakieś pomysły co mógłbym sprawdzić ? 

Ferroli.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc,problemem był zablokowany ślimak ,pomogło odkręcenie ślimaka wraz motoreduktorem i oczyszczenie go.Nie wiem tylko jak mogło do tego dojść,używam dobrej jakości pelletu. Jedyny problem ,który mnie u mnie występuje  dość często to  błąd ER02  ,z którym serwisant nie umie sobie poradzić .Pozdrawiam i dziękuje za pomoc  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem powietrze jest wilgotniejsze niż zimą więc wilgoć z powietrza wchodzi w w pellet w zasobniku.

Wbrew pozorom im lepszy pellet tym łatwiej chłonie wodę i robi się lepki - powoduje blokadę podajnika.

Warto o tym pamiętać i w lecie mniej sypać do zasobnika -1-2 worki wystarczą.

Komin wygląda OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam dziś ponownie  po raz  już trzeci,podajnik nie podaje pelletu bo ten zbił się w róże wcześnie został zmielony .Czyszczenie od dołu nie pomaga  jedynie odkręcenie motoreduktora i poruszanie ślimakiem Co może być tego przyczyną? Tak jak już pisałem pellet to Gold podobno certyfikowany .Serwisant był ale nie wie dlaczego tak się dzieje ,wszelkie ustawiania kotła mam fabryczne .Macie jakieś pomysły ? co mógłbym sprawdzić ? zmienić ? W poniedziałek chce kupić inny pellet .Zdjęcie przedstawia widok jaki zastałem dziś po pracy 

1595100016529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze problem jest jednak w innym miejscu ,bo dziś  po oczyszczeniu ślimaka kocioł odpaliłem, pracował normalnie do momentu   ponownego rozpalenia w tedy to kocioł przystąpił do rozpalenia następnie modulacja i na końcu praca ale nie było ognia ,pellet był cały czas podawany,podejrzewam że tu jest problem co któryś raz kocioł  się nie rozpala ciągle jest podawany pellet aby  uzyskać zadaną temperaturę ale ponieważ nie ma ognia w kocu następuje przesypanie koszyka i zablokowanie podajnika ,teraz pytanie dlaczego tak się dzieje ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Sprawdź miernikiem czy podawane jest napięcie na zapalarkę. Czy podczas rozpalania pracuje wentylator. 

P. S. 

Masz zapewne parametr " próg foto" lub coś w tym stylu... Sprawdź na ile jest ustawiony, bo jak będzie za nisko, to różnie może być... Nie wiem gdzie stoi ten kocioł, ale może być tak, że  słońce go naświetla, to czujnik może wyłapywać duże naświetlenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś cyrk z temperaturą spalin może czujnik tempertaury spalin jest zasyfiony i wskazuje wyższą temperaturę niż jest w rzeczywistości. A może też ktoś Ci pogrzebał troche w nastawach i trzeba by było je przywrócić. @Trener40 tam nie ma foto to kocioł sterowany temperaturą spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Nie chce zakładać nowego tematu bo tu już pisałem o błędzie ,który się pojawiał czyli ER02. Wcześniej błąd pojawiał się co jakiś czas powiedzmy raz w tygodniu , teraz ten błąd pojawia się każdorazowo, gdy kocioł próbuje uruchomić się po trybie czuwania tzn. gdy próbuje się ponownie rozpalić. Serwisant wymienił jakiś czas temu presostat lecz to nic nie pomogło. Teraz będzie wymieniał płytę główną .Może jesteście  wstanie coś poradzić? Co możne być przyczyna tego błędu ?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten błąd oznacza w instrukcji? Bo to chyba coś od ciągu kominowego tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks błąd ten oznacza (rozwarty presostat spalin :sygnalizowany tylko wtedy kiedy dmuchawa powietrza jest wyłączona ) 

@pospisz mam odłączyć rurę od kotła i załączyć kocioł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.