Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie podaje pelletu


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie, to nie jest problem z kotłem tylko z pelletem. To jest chyba pellet liściasto iglasty, zapewne bardziej liściasty niż iglasty. Do tego jest bardzo twardy i ma długie granulki. Taki pellet potrzebuje sporo czasu, żeby się dobrze spalić, czyli przerwy pomiędzy dawkami muszą być zdecydowanie dłuższe niż przy pellecie iglastym. Niedawno w wątku o palniku kipi, jeden z kolegów również miał problem z pelletem dębowym. Żeby go spalić z sukcesem, trzeba było ustawić kaloryczność do absurdalnych wartości rzędu 7,4 kWh. Nie wiem jak u Ciebie można to wyregulować, ale wg mnie tutaj jest problem- z jakością pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie pelletu -7 jest ok. Teraz powietrze zrób na 0 i obserwuj. Nie tykaj 2 nastaw na raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ustawienia pelletu i powietrza dałbym na 0 a zwiększył parametr P05 w opcjach podajnika. Odpowiada on za cykle podawania pelletu.

Gdy jest np. 12 daj na 16. Dawki pelletu będą podawane co 16 sekund i lepiej się pellet wypali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, może ktoś mi coś tu podpowie.

 

Blokuje mi się podajnik, zasobnika pelletu w kotle Rakoczy Firemax.

Zdarzyło się to dzisiaj drugi raz, może nie wiele ale w przeciągu 2 miesięcy użytkowania.

Palę jednym z lepszych pelletów (LAVA) po odkręceniu ślimaka i wysypaniu pelletu, rusza normalnie.

 

Kolega ma identyczny kocioł i też pali LAVA i nigdy mu się to nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Lavie mogą się zdarzyć dłuższe granulki które zablokują ślimak, w dodatku bardziej sprasowane, twardsze. Poza tym co jakiś czas dobrze jest opróżnić podajnik i zebrać pył z dołu zasobnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w podajniku pelletu nie ma funkcji załączenia lewych obrotów.

Myślę, że przy zablokowaniu wystarczyło by delikatnie cofnąć ślimak, pellet by się trochę inaczej ułożył i udało by się po ponownym załączeniu przezwyciężyć blokadę. Defa kto coś podobnego treaz zrobiłem, zluzowałem  śruby podajnika (silniczka ze ślimakiem), załączam ponownie i idzie.

Też mi to tak wygląda jakby czasem trafił się twardszy kawałek i po prostu ten maleńki silnik nie może tego skruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.