Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł nie podaje pelletu


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

@pospisz zapomniałem zrobię to jutro .

@KarolBl możesz mi napisać czy st -21 bufor a st-21 cwu  lub pompa cwu to to samo ? Nawet na zdjęciach ten co jest jako bufor widać na nim  nazwę cwu i teraz zgłupiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądają podobnie, ale kup dokładnie ten z dopiskiem bufor

https://sterownikitech.pl/sterownik-pompy-cwu-st-21-bufor,id748.html

lub na allegro

https://allegro.pl/oferta/st-21-sterownik-do-pompy-bufora-funkcja-antystop-8903317589

st21 CWU i BUFOR wyglądają tak samo, mają inne oprogramowanie. Ma być do bufora

PS uważaj na wysyłki do paczkomatu, u mnie mają kilkudniowe opóźnienia

 

a w razie pytań dodatkowych śmiało dzwoń na infolinie techa, czynna prawie na okrągło.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KarolBl udało mi się kupić akurat dobry sterownik ,mam nadzieję że będę miał w poniedziałek i wtedy to podłącze i się odezwę po wszystkim . Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc 

@pospisz zmieniłem moc na 3 ,po nocy sprawdziłem palenisko wszytko wydaje się ok , będę dalej obserwował . Możecie jeszcze zobaczyć komorę paleniska czy jest ok ?

16028704754213352194943216917169.jpg

16028705075235854850570851518939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajnie, może minimalnie za mocno dmuchamy ale wstrzymaj się ze zmianą. Moc na auto też się sprawdziła może nie trzeba zmieniać na 3, sam ocenisz. Moim celem było hamowanie z niższej mocy przy sygnale dogrzane. Możliwe też że ta 3-ka mocy przyniesie dłuższą pracę bez wygaszania i dzięki temu mniej odpaleń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniej wizyty serwisanta zmienił następujące parametry 

T01-80 na 90

T02-45 na 55

T06-45 na 55

T09-250 na 260

T28-80 na 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie pisać po polsku i powiedzieć co te kody oznaczają? Tak dla reszty zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks tylko je podałem ,ja nie mam zielonego pojęcia co one oznaczają .Miałem cichą nadzieje że ktoś coś będzie wiedział co one oznaczają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie widoczna zmiana to ilość spalonego pelletu około 25 kg na dobę ,mam nadzieję że będzie różnica po montażu sterownika do bufora .Kocioł lepiej pracuje ,w popielniku mało nie spalonego pelletu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem  w tym że wszystkie zmiany były w jeden dzień ,tz serwisant zmienił to o czym pisałem wyżej ja zmieniłem parametry powietrza i pelletu oraz podniosłem temperatur na kotle do 70 C zmieniłem także temperatur na mieszaczu na 38 C na grzejniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przegrzewamy dom bo termostat pokojowy jest na 21 max 21.5 .Cały czas wygląda na to że kocioł o pracuje aby nagrzać bufor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie ograniczacie mu mocy przy grzaniu bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekje1975 napisał:

Nie wiem czy przegrzewamy dom bo termostat pokojowy jest na 21 max 21.5 .Cały czas wygląda na to że kocioł o pracuje aby nagrzać bufor 

W domu 21°C i kocioł cały czas pracuje, masz otwarte wszystkie okna cały dzień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz "ominąć" bufor i grzać bezpośrednio na grzejniki, ciekawe jak wtedy by to wyglądało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że kocioł nie jest w stanie nagrzać bufora i pracuje cały czas. A próbowałeś grzać bufor z maksymalną mocą kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.