Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas efekt 17kw jak ustawić czy ktoś pomoze


Pawelpieklorz

Rekomendowane odpowiedzi

90% tych filmów to debilizmy, ludzie zmieniaja nawet parametry nieaktywne i brandzlują sie wyimaginowanymi oszczędnościami. 

W aucie też wgrywasz nowe mapy do sterownika dzień po zakupie samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz czasu aby się wszystkiego nauczyć, a do tego potrzeba czasu... Czasami pisane słowa trudno zrozumieć w szczególności jak się nie ma doświadczenia... Daj sobie trochę luzu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne macie rację trochę muszę zmienić koncepcję myślenia. Jestem trudny i uparty. Chcialem przed tym paleniem już wszystko wiedzieć ale tak nie idzie choć na pewno wiem więcej niż wiedziałem ogólnie jeździcie po mnie ale się cieszę że tu trafilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak właściwie jaki masz metraż,  raz piszesz 160 m a potem 190 m .

Właściwie jakie miałeś przez ten miesiąc spalanie ? Przerażające to trochę zbyt ogólna informacja. Mógłbyś zamieścić schemat instalacji , może jest coś do poprawy. Sterownik Tech , ładnie prowadzil kocioł ale tylko na doskonałym węglu. Ja zamienilem go na SKZP i mam święty spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 uzyt a190 po podłogach spaliłem tonę węgla przez jakiś miesiąc może dluzej tylko ze 1 raz odpaliłem go na tydzień wygasiłem i za jakiś czas znowu odpaliłem i paliłem miesiąc wiem bez sensu. 

Wogole miesiąc to krótko  dopiero co instalacja się wygrzała mury zimne po 3 dniach zrobiło się 20 stopni. Ja dobrze wiem że spalanie będzie wyższe  żałuję że nie paliłem w Pid  teraz spróbuję ale w 2stanie też bym chciał się nauczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zrozumieć twój upór do tego by palic w dwustanie . Czasem warto korzystać z nowinek . Masz sterownik z pid . On dba o to byś nie siedział w kotlowni gmerajac w ustawieniach . To on dba byś poświęcał mniej I rzadziej czas na czyszczenie kotla . Wykorzystaj tą zalete . 

Chcesz dwustan no nic trudnego , podaj przez tyle , co tyle , dmuchaj z taka siła . Niby proste no pisać jest prosto A w tym czasie rosną nam w kotle firanki z sadzy :) 

oczywiście nikt Ci nie zabroni tej metody palenia co zrobisz twoja sprawa , twój urlop twój czas . Tak pomyśl o urlopie by chociaż poznac dwustan I jak to działa :) . Metode już Ci opisalem hihi. 

nie traktuj mojej wypowiedzi jako atak na twoją osobe . Po prostu szkoda czasu na to by się bawić w takie rzeczy . Ty I tak musisz poznać swój budynek , poznac działanie instalacji . Wszystko ustawić tak by nie zalewac kotla zimna woda . Jest na prawdę wiele ważniejszych rzeczy do ogarnięcia niż ten dwustan  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś powiedział że w pidzie o wiele więcej spale więc się przerazilem i przez to się tak uparłem na 2stan teraz na pewno włączę PID bezdyskusyjne ale także chciałbym tylko wiedzieć na wszelki wypadek jak przy tym palniku podawać i przerwa. Na pewno będę  teraz na pidzie palił slowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawelpieklorz napisał:

Eliks nic mi nie odp

Przepraszam. Trochę spałem, trochę pracowałem. 

Myślę że @HarryH wyczerpał temat, serio, najlepiej będzie jak sobie przeczytasz ostanie 3 strony bez swoich postów. Wszystko jest opisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co mam zrobić z kotłem gdyż jak teraz nie pale to pojawiły mi się na półkach takie złote kropelki i trochę rdzy przez jakieś 2 miesiące było ok ale 2tyg temu wyszło wyczyściłem to niby jest sucho ale rdze i tak widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawelpieklorz napisał:

Koledzy a co mam zrobić z kotłem gdyż jak teraz nie pale to pojawiły mi się na półkach takie złote kropelki i trochę rdzy przez jakieś 2 miesiące było ok ale 2tyg temu wyszło wyczyściłem to niby jest sucho ale rdze i tak widać 

Utrzymuj temperature kotla powyzej punktu rosy, dla okolic Sochaczewa w tym momencie to okolo 19C. Wszystko ponizej bedzie pokryte rosa.

Jesli kociol stoi w pomieszczeniu zimnym/wilgotnym to uwzglednij rowniez i to.

To co znajduje sie na wewnetrznych sciankach moze byc silnie higroskopijne i dodatkowo pogarsza sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, HarryH napisał:

I co, ma grzać prądem czy wstawić palnik na mazut jak w elektrowni, żeby podgrzać ponad punkt rosy?

Wszystko mi jedno.

Ale moze tez obnizyc wilgotnosc.

Ja nic nie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HarryH napisał:

Pewnie kocioł masz w piwnicy, więc wiele z tym nie zrobisz. Za 25 lat przerdzewieje Ci na wylot.

To sprawdzone info? ;) Mam kocioł w piwnicy, ruda tańczy jak szalona, ale za 25 lat to i tak zabronią palić w naszych kotłach już sto razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nie mam kotła w piwnicy a za 25 lat to pewnie węgla nie będzie i Pyt czy my przeżyjemy tyle i nasze kociolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.