Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas efekt 17kw jak ustawić czy ktoś pomoze


Pawelpieklorz

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij tak jak piszą koledzy, od BEZPIECZEŃSTWA a potem dalsze poprawy tego potworka instalacyjnego. Do zbiornika wyrównawczego muszą być poprowadzone METALOWE rury, o średnicy MINIMUM 1" ( stal 1" lub miedź 28 mm ). Zbiornik wyposażony oczywiście w krućce min 1" . Rura do zbiornika porowadzona BEZPOŚREDNIO z kotla, bez żadnych zaworów i.t.p. Rura przelewowa z zbiornika także min. 1" Dokladnych schematów szukaj na forum.To co masz w tej chwili grozi śmiercią lub kalectwem.Dokładnie mówiąc mieszkasz na bombie.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten zawór 4d ma mniejszą średnicę niż wyjście z kotła, to jest do wymiany.Poczytaj sobie tematy o ochronie powrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pawelll napisał:

Jeśli ten zawór 4d ma mniejszą średnicę niż wyjście z kotła, to jest do wymiany

Teraz przy klasie 5 standardem jest pompa kotłowa na powrocie z zaw 4-D, czasy zaworów 4-D 6/4" i 2" dla kotłów domowych odeszły w niepamięć.

Podobnie jak bezsensowne jest wstawianie równolegle do pomp zaworów różnicowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie sie z tym zgadzam,  ale przeglądałem ostatnio DTR jakigoś kotła i był tam wymóg zastosowania zaworu o średnicy takiej jak wyjście z kotła. Połączenie wyjście, zawór,powrót rury o średnicy jak na kotle, zmniejszenie  średnicy dopuszczli na wyjściu i powrocie instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to co widziałem,  coś się stanie, przyjedzie serwis i powie że kocioł podłączony niezgodnie z dtr i po gwarancji.Instalator  się  wypnie i powie że podłączyl właściwie,  a zmiany sam zrobiłeś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fest nie? Co do powrotu to jest chyba ok a co do reszty to niewiem a tam gdzieś koło bojlera to może zawór zwrotny jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ten zawór ale raczej nie jest mniejszy od wyjścia z kotla a raczej to ja już korw.... Nic nie wiem

To co nie ma tam być tego zb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz zabezpieczoną temperaturę powrotu ? Sprawdź w dokumentacji kotła czy są wymagania dotyczące wielkości zaworu, jesli nic nie napisano to może zostać . Widząc Twoją instalacje, to chyba tylko kociołek dobrze stoi , ale dla pewności weź poziomnice i sprawdź czy jest wypoziomowany ( bo to też jest ważne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku nic niemam zabezp . Mając na kotle z od 50 do 60 powrót jest ok42biorąc pod uwagę że term anologowy zaniża o jakieś 5 stopni to jest ok47 zwiększając  temp np do 65 na kotle powrót idzie diametralnie do góry więc pytam się co tu nie działa i niby bojler ma dogrzewac powrót ale tego narazie niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzewają powrót do czasu poprawy instalacji.Nie przejmuj się,  nie jesteś pierwszy którego tak "fachowiec" załatwił. Ja niedawno przebijałem sie przez trzy stropy w celu założenia właściwych rur do zbiornika wyrównawczego. Do sezonu grzewczego jest troche czasu, to wszystko na spokojnie ogarniesz. Daj jeszcze zdjęcia  zbiornika przeponowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłane zdjecia podłaczenia tego niebieskiego , zrobione pod innym kątem , chodzi o stwierdzenie czy zawór bezpieczeństwa jest właściwie podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyślę zd tego niebieskiego ale proszę o konkretne info co jest źle ok rury dobra a co jeszcze niby wszystko źle ale co konkret bo nie będę z siebie robił idioty przed hydraulikiem jak niewiem co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaką wartość ma ten zawór, ( pewien nie jestem, ale ten ma chyba 8 barów ) zalecany jest 6 barów. 

Ja ma wodę  tak podłączoną ( zapożyczone )

" 2. Zamontowac naczynie wyrownawcze o pojemnisci rownej 5% pojemnisci bojlera
3 PRZED zaworem bezpieczenstwa (od strony doplywu) zamontowac:
zawor odcinajacy, filtr siatkowy, zawor zwrotny
4. Na doplywie do instalacji zamontowac: zawor odcinajacy, filtr siatkowy a po nim reduktor cisnienia i nastawic na 4 bar
(takie cisnienie w domu wystarczy)"

Na forum jest masa prawidłowych schematów.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy schemat znaleziony w sieci

 

image-medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.