Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas efekt 17kw jak ustawić czy ktoś pomoze


Pawelpieklorz

Rekomendowane odpowiedzi

C

4 godziny temu, Pawelpieklorz napisał:

Witam ogrzewam dom 160m2 średnio docieplony mam piec sas efekt 17kw. Interesuje mnie jak optymalnie ustawić ten palnik obrotowy pancerpol paliłem już miesiąc  jeszcze w nie zamieszkałym domku i powiem ze złe by to nie wyglądało ale spalanie mnie przerazilo prosze o pomoc szukam kogoś kto się zna na tym piecu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacekmury1 napisał:

Skontaktuj się z serwisem.

Też tak zrobię ale myślałem że ktoś coś doradzi napisze jak najlepiej przytym palniku podawać jaka przerwa itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacekmury1 napisał:

Nie palisz w Pid?

 

 

Jeszcze nie paliłem aczkolwiek spróbuję tak jak mówiłem paliłem tylko miesiąc chciałem opanować jakoś ten dwustan ale niemam zbytnio wiedzy jak a tak szczerze czym więcej czytam to tym gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra już nie cytuje a co to za kary jakieś ostrzerzenia

Jacekmury1 palac w Pid ponoć jeszcze większe spalanie ale to by było trzeba sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowy dom i narzekasz na spalanie?  Tak ma być! Nowa chałupa musi się wygrzać, mury muszą wyschnąć , temperatura musi się ustabilizować.

A tak naprawdę to jak mają ludzie Ci poradzić bez informacji?  Podaj jakie masz ustawienia na sterowniku, jaki typ sterownika.

I myślę że teraz to już chyba nie palisz, chyba że dla grzania wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pewne rzeczy rozumiem o wygrzaniu itd itp dom stoi już  10 lat więc wilgoci technicznej już niema chyba. Wiem że na początku dużo będzie palił. Paliłem 9 12 15s przerwa 1,3 albo 1,4 wiatr od 30 do 40% dużo sadzy. Ster tech 550 z PID palnik obrotowy pancerpol dmuchawa wpa 06. Ustawienia fabryczne ster 5s podawanie 10 przerwa 50 wiatr na PID nie paliłem jeszcze. Nie teraz nie pale ale na tą zimę będę musiał już palić czy mi się uda wprowadzić czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaj parę złotych kup ster skzp02 z internetem lub bez to już twoja decyzja i skończą się problemy z sekundami bynajmniej czyli podawaniem i przerwa. Dmuchawe niestety będziesz musiał dopieścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem nikt tu dobrego zdania nie ma na temat tech chociaż nie tak do konca na razie nic nie będę wymieniał zobaczę jak będzie a wogole to wszystko na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pospisz napisał:

Wydaj parę złotych kup ster skzp02 z internetem lub bez to już twoja decyzja i skończą się problemy z sekundami bynajmniej czyli podawaniem i przerwa. Dmuchawe niestety będziesz musiał dopieścić. 

Autor tematu ma nowy kocioł z dobrym sterem i po wymianie problemy się nie skończą? Tryb dwustanowy jest taki sam , a jeśli ustawi pid to w obydwu sterownikach trzeba chwilę pogrzebać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że to solidny kocioł też uważam że co do stera to palacc w 2stanie ster niema tu nic do rzeczy może się mylę. Irytuje mnie fabr ustawienie kotła 5 na 10 przerwy i wiatr 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuśc sobie raz na zawsze dwu stan. Masz PID to go używaj. Dwu stan używa sie do opału z którym sobie juz PID nie radzi, ale wtedy trzeba wziąć urlop i zamieszkać w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę używał lecz też muszę jakoś w tym 2stanie się nauczyć wiem że dużo jest osób co tak pala i nie narzekają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się uparłeś na ten dwustan  to na początek podawanie 5s przerwa 50s i dobrać wiatr myślę że ok. 30-32% dla tej wpa06.  tj. 1do10, jak za mało mocy to dać 1do8 lub 6 czyli 5/40 lub 5/30 i dobrać wiatr. tu wielkiego myślenia nie ma. Podawanie może być i 15s ale trzeba wtedy zwiększyć przerwę. Browarek do kotłowni i obserwować, jak jest sadza i niedopał to dodać wiatru ale z umiarem, jak spieki żużlowe to ująć. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak dam 1|10 czy 1|8 nie uzyskam kopczyka który i tak zbytnio wysoki nie był palac 1|3 albo 1|4 wiatr od 30 do 40 jak paliłem i było dużo czarnej sadzy po 3 dniach na około 5cm popiół nie najgorszy małe spieki ale kruszyły się w palcach np. Przy nastaw 15 s pod 45 przerwy czym wydluzalem bardziej tym gorzej na retorcie kalafiory wiatr 30 35 ale w popielniku tak tego nie było widać bo obrut je rozwalał tak myślę. Ktoś przecież musi mieć ten palnik ale nikt nic nie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.