Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS BIO EFEKT 17KW PRACA W PIDZIE


Artur1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam palę pierwszy sezon piecem sas bio efekt 17kw.

Zakupiłem 2 tony tańszego peletu z i 2 tony droższego.

Jak pale tańszym peletem zostawia więcej osadu itd. Piec cały czas pracuje w Pid praca. Zadana temperatura na piecu 65 stopni. Piec pracuje i dojdzie do temperatury  70 stopni i wchodzi w stan czuwania. Spada do około 55 stopni i rozpala się od nowa i tak w kółko. w ciągu dnia koło 10 razy. Ten pellet szybciej osiąga temperaturę tylko drogą uboczną mam duze wachania temperatury powrotu

Droższy pellet nie daje chyba tyle temperatury bo jak jest zadana 65 stopni to cały czas pracuje w pid praca w tych granicach. Po jakimś czasie sam się zatrzyma zrobi czyszczenie, odpali i znowu dojdzie do 65 stopni i cały czas sobie tyle utrzyymuje.  

Jak to jest z tą pracą w pidzie?

Która opcja jest lepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia kotła, raczej ciężko będzie tu komuś Ci doradzić jak nie widzi jak masz kocioł ustawiony, czy masz termostat pokojowy, czy kocioł startuje od termostatu czy nie. Z tego co podałeś, to raczej wynika że kocioł nie pracuje od termostatu pokojowego więc jego praca będzie polegać na pracy do zadanej temperatury, plus ewentualną histereza wygaszania i będzie startował od zadanej histerezy, czyli ustawioną praca do np 65st. a histereza załączenia 10st. wtedy kocioł odpala się jak spadnie temperatura na kotle do 55st. Pellety są różne, gorszej jakości pellet będzie zostawiał więcej popiołu ale nie zawsze droższy jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale z perspektywy pracy kotła w pid praca lepsze są takie wachania temperatury do 70 stopni i czuwanie czy stała temperatura 65 stopni i praca ciągła. żadnych zmian w ustawieniach nie robię. Poprostu to zależy od rodzaju pelletu i nie wiem który kupować na przyszły rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć musisz od tego że po każdej zmianie rodzaju pelletu powinieneś go przeważyć i odpowiednią wagę wpisać do sterownika, wtedy i na tym pellecie kocioł będzie sprawniej pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tej chwili to u mnie wygląda. 

IMG_20230201_205451.jpg

IMG_20230201_205646.jpg

IMG_20230201_205640.jpg

IMG_20230201_205610.jpg

IMG_20230201_205535.jpg

IMG_20230201_205521.jpg

IMG_20230201_205508.jpg

IMG_20230201_205700.jpg

IMG_20230201_205653.jpg

Nie mam termostatu pokojowego. Na grzejnikach są termostaty aby 2 grzejniki są ciągle otwarte. 

Poprostu nie wiem czy te ustawienia są dobre. Na początku pellet tańszy wydawał mi się lepszy tylko bardzo szybko łapie tą temperaturę o 5 stopni wyższa i bardzo duże skoki temperatury. 

Podsumowując chciałbym wiedzieć czy mogę to tak zostawić jak chce palić tym tańszym peletem. Czy coś zmienić aby nie przekraczał piec tych 5 stopni tylko pracował równo jak na pellecie droższym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kotła jest bez znaczenia temperatura czy jest 65st. czy 70st. Kocioł przez to że nagrzewa Ci się 5st wyżej nie padnie.
Nie wiem jaki masz zasobnik CWU, ale sugerowałbym ustawić na nim wyższą temperaturę i większą histerezę np. 50 i histerezę 10st. Ja u siebie mam 200l, temperatura 52st i histerezę na 15st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę cw podniosłem w górę i hostereze tez. Wczoraj skończył mi nie droższy pellet i zasypałem tym tańszym. 

Temperaturę mam zadana 65 bardzo szybko doszło do.. 70 weszło w stan czuwania  i jeszcze uroslo do 73 stopni. 

Jak mam obniżyć te parametry żeby tak nie goniło tej temperatury? Najgorsze jest to że przy ponownym rozpalaniu około 55 stopni powrót mi spada nawet do 30 stopni. 

Ten pellet jest bardziej kaloryczny i jak przekroczy 65 stopni to wentylator pokazuje mi cały czas 1% na ekranie a i tak szybko podbija do 70 stopni. 

Wiecie może które parametry muszę obniżyć aby mniejsza temp łapał piec? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ochrony powrotu, moc max. za wysoka, za wysoka max. temp. spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.