Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas efekt 17kw jak ustawić czy ktoś pomoze


Pawelpieklorz

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas czekam aż ktoś konkretnie mi coś napisze o tym palniku itd itp nawet w nocy. Ale ogolnie chciałem podziękować tym kolegom którzy się do mnie odezwali i zapraszam do dyskusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co w ogóle w tym temacie chodzi, bo pierwsze posty powycinałeś i ogólnie piszesz sam ze sobą?

Dwustan to zło, sadza i smród.

Kocioł wg współczesnych przepisów nie powinien w dwustanie pracować, bo wg ecodesign ma modulować od 30%. 

Dostałeś zaawansowany sterowni w komplecie, masz kupic węgiel wg instrukcji, zasypać zasobnik i odpalić. Potem tylko ew. ustawić korektę powietrza na +, jeśli węgiel formuje za duży kopiec, lub na - w przypadku zapadania sie kopca. Po kiego grzyba męczysz nas tu jakimiś dwustanami, jak w latach 90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie męczysz. Zobacz, chłopaki naprawdę chcą pomóc, ale ty nie przyswajasz wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka opinia Cię interesuje :) 

handlarz powiedziałby za mało tu trzeba z 30kw 

laik powiedziałby zdam się na porady handlarza .

myslacy powiedzialby chociaż sprawdzę wynik z cieplowlasciwe , lub zaplace za ocene fachowcowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepło właściwe wychodzi 15kw przy - 18. Kocioł podajnikowy na eko lub pelt między 16 a 18 jeden fachowiec chciał założyć 25 a ten co mi zakładał powiedział że sam muszę zdecydować jaka moc to co kupię to założy a jeśli chociaż faktycznie kocioł byłby za duży to tragedia chyba niema co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic będę musiał z tym żyć jak za duży ale przynajmniej niemam 25 albo 30kw

A w tym pidzie mam korektę wentylatora Górna i dolna która operować jak np się zapada albo za duży kopiec. Z mojej nie fachowej i kiepskiej wiedzy wiem że jak zmniejszę moc kotła to górny zakres się przestawi sam a dolny nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciutke za duży to fakt ale bywają większe kwiatki  . Sypać słaby opal I dostroic a coś z tego będzie :) . Chociaż teraz wielu z nas posiada za duże kotly bo grzejemy sam baniak cwu . Będą straty niestety . Tak samo I zimą rzadko jest te -18.

odpal pid 'a i będzie to działać . 

Tu Ci koledzy którzy się znają na tym sterowniku doradzą jak to ugryźć . 

jeszcze tak z ciekawości I częstej przyczyny problemów poprosil bym o foto palnika ,  chodzi o przedmuchy. Dobrze oswietlonego by było widać czy aby tam nie dmucha bokiem powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że jeden problem nie istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawelpieklorz napisał:

a jeśli chociaż faktycznie kocioł byłby za duży to tragedia chyba niema co? 

Ty nie rozumiesz dlaczego wszyscy przestrzegają przed przewymiarowanym kotłem prawda? Zobacz że w kotle masz moc od do, i te od w twoim przypadku jest właśnie najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo od 4 albo 5kw

Ale nadal niewiem jak to robić jak np kopczyk za mały to dać na + czy- i czy przy górnej czy dolnej i tak samo jak za duży. Mógłby mi to ktoś konkretnie wytlumaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc będzie od 5,1 kW, to wynika z ecodesign i nikt niżej nie schodzi. Czyli większość czasu kocioł będzie chodził w cyklu moc minimalna-nadzór.

Jeśli popatrzysz na retortę i zobaczysz, że ogień jest zapadnięty gdzieś tam w środku retorty - dolna korektę dajesz na minus, jeżeli retorta będzie zasypana węglem, a nawet niespalony węgiel będzie się przesypywał na zewnątrz - dajesz korektę dolną na plus. 

Korekty górnej to nawet nie użyjesz, bo aby kocioł szedł na 17 kW musiałbyś mieć w Wolsztynie przy Twojej wielkości domu mróz -70 C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba zmniejszać, istota sterowania PID na tym polega, że po kilku cyklach i tak ten kocioł nie wejdzie na pełną moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.