Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli BIOPELLET PRO problem


Przemekzabrze83

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że jak przekroczy lub spadnie poniżej nastawy.

U mnie były dziwne nastawy. Fabrycznie ustawione na 2,4 bara a zawór bezpieczeństwa mam 2 bary.

Zmieniłem jak na zdjęciu, mam układ otwarty

PastedImage.jpg.8bfe0c384cf661d9414753ae2aafb175.jpg

@KarolBl

Sprawdź PW

Edytowane przez Braus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za ilość pelletu podawaną do rozpalania odpowiada parametr

   
T03 Czas pracy ślimaka do rozpalenia  [ s ]    70

W moim piecu jest ustawione na 70 sekund.

Żeby dobrze to ustawić, należy przeprowadzić kalibrację podajnika. Trzeba wiedzieć ile pelletu podajnik podaje na 1 sekundę. W moim przypadku jest to 2,49 grama na 1 sekundę.

Praca ślimaka to 70 sekund, czyli mamy dawkę około 175 gramów na rozpalenie.

Spotkałem się z ustawieniem 40s. i było to czasami za mało. Dochodziło do braku rozpalenia.

Te 40s. to były ustawienia fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Planuję zakupić i uruchomić u siebie ferroli .

Myślę, że to będzie ferroli pelet pro, ale jestem jeszcze otwarty na inne pomysły.

Mam kilka pytań.

1. czy kocioł może pracować w układzie zamkniętym ? ( technicznie oczywiście tak, ale czy polskie prawo pozwala na układ zamknięty ? )

2. do ogrzania tylko 52m2 + zasobnik Cwu 120ltr, dość mały rozbiór ciepła na 4 grzejniki stalowe.

Czy wybrany kociołek sprawdzi się w tak małym układzie ?

3. karta gwarancyjna mówi, że tracimy gwarancję przy "sztywnym podłączeniu kotla". Czy ten zapis sugeruje podłączenie na elastycznych wężach do instalacji CO ?

4. poprzednio rocznie wypalalem ok 1300kg węgla. Jakiego zużycia peletu się spodziewać przy ferroli?

5. w kotle zainstalowana jest pompa CO. Czy przy układzie dwupompowym należy ją zdemontować i wystawić "na zewnątrz" jako pompę CO , wcześniej w zasilanie wpinając pompę Cwu na trójniku ?

6. Czy do uzyskania dotacji na "czyste powietrze" są potrzebne decyzje kominiarskie dotyczące zabudowy kotła, oraz pompy elektroniczne , czy kocioł tego typu może być zabudowany w piwnicy wielorodzinnego budynku bez decyzji kominiarskiej i mogę wykorzystać pompy grundfoss z poprzedniego ukladu (starszego typu). 

7. Ogólnie pytanie ... jesteście zadowoleni z ferroli, kupilibyscie ponownie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 19:00, Braus napisał(a):

Jak na 52 metry, to przemyśl ten piecyk.

http://www.ferroli.com.pl/urzadzenie/308/salerno-pellet

Ja nim ogrzewam około 45  metrów + bojler i spalam na sezon 1 tonę pelletu

Fajny i najprawdopodobniej mocowo dałby radę natomiast grzeje on chyba również pomieszczenie w którym jest zamontowany bezpośrednio obudową.

W związku z tym nie nadaje się do postawienia w kotłowni, bo będę tracił ciepło na ogrzanie piwnicy..

Dodatkowo przydałby się troszkę większy załadunek pelletu.

 

Czy mógłbyś mi potwierdzić, że Twój piec oddaje ciepło również przez obudowę?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 25.04.2021 o 19:12, fidomyca napisał(a):

Uszkodzony triak od grzałki, miałem to samo zanim zauważyłem to naciągło rachunek za prąd ponad 400 ? triaka kupiłem, za kilka zł na all... I po wymianie śmiga bez problemu. Widzę, że jest to częsty objaw w tych kotłach, taka wada z fabryki ? ale tak poza tym to jestem mega zadowolony z tego kotła.

Jesteś wstanie podrzucić jaki triak zakupić i gdzie on dokładnie się znajduje na płycie głównej bo mam ten sam problem, świecą zapłonowa ciągle mi się zazy... a mam pięć ferroli biopellet 12, dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.