Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli BIOPELLET PRO problem


Przemekzabrze83

Rekomendowane odpowiedzi

Uszkodzony triak od grzałki, miałem to samo zanim zauważyłem to naciągło rachunek za prąd ponad 400 ? triaka kupiłem, za kilka zł na all... I po wymianie śmiga bez problemu. Widzę, że jest to częsty objaw w tych kotłach, taka wada z fabryki ? ale tak poza tym to jestem mega zadowolony z tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy w tygodniu wyciągam koszyczek i odkurzam całą komorę spalania, nie ma opcji nie zobaczyć wtedy odpalonej rozpalarki


Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fidomyca napisał:

Uszkodzony triak od grzałki, miałem to samo zanim zauważyłem to naciągło rachunek za prąd ponad 400 ? triaka kupiłem, za kilka zł na all... I po wymianie śmiga bez problemu. Widzę, że jest to częsty objaw w tych kotłach, taka wada z fabryki ? ale tak poza tym to jestem mega zadowolony z tego kotła.

fidomyca , dzięki za odpowiedź .

Czy mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat tego "triaka" ?

1) Co to jest ? Zdjęcie byłby przydatne lub link do aukcji.

2) W którym miejscu się znajduje w kotle ?

Z góry dzięki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobiła się jakaś zwara, wywaliło bezpieczniki aparatowe (te szklane), po wymianie ich myślałem, że jest ok ale po którymś czyszczeniu zauważyłem, że grzałka jest czerwona pomimo tego że piec nie pracuje. Poryłem internet, fora, miernik w łapę i znalazłem wrzoda. Wyjąłem sterownik, zdjałem obudowe, kostki i szukałem gagadka, który mi rachunek podkręcił. Na foto masz triaka którego wymieniłem.

IMG_20210204_113156.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 12.06.2020 o 14:16, Przemekzabrze83 napisał:

okazało się ze przy rozpalaniu mało pelletu podaje

gdzie zwiększyć dawkę pelletu?

 

proszę o pomoc

za mało jest w koszyczku i dlatego się nie rozpala

 

W dniu 12.06.2020 o 17:54, Przemekzabrze83 napisał:

to już sprawdzałem, jest wszystko ok

muszę wiedzieć gdzie zwiększyć podawanie pelletu przy starcie, a w instrukcji nic o tym nie ma

Trochę temat odkopany, ale nikt panu nie odpowiedział na pytanie.

Menu Systemu/Czasy

Parametr T03 odpowiada za wstępne ładowanie ślimaka, czyli za czas przez jaki jest podawany pellet do rozpalenia.

U mnie ten czas wynosi 70 sekund.

Spotkałem się z czasem 40 sekund w ustawieniach fabrycznych i niestety bywa, że jest problem z zapłonem,

30 sekund podawania w Ferroli to około 60gr. pelletu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry. Jak naprawił Pan dokładnie ten triak? Mamy to samo w Breta 12 kW. Najpierw spalony szklay bezpiecznik, potem zauważyliśmy, że grzałka ciągle się pali. Można to naprawić budżetowo, bez wymiany płyty?

W dniu 29.04.2021 o 23:29, fidomyca napisał:

U mnie zrobiła się jakaś zwara, wywaliło bezpieczniki aparatowe (te szklane), po wymianie ich myślałem, że jest ok ale po którymś czyszczeniu zauważyłem, że grzałka jest czerwona pomimo tego że piec nie pracuje. Poryłem internet, fora, miernik w łapę i znalazłem wrzoda. Wyjąłem sterownik, zdjałem obudowe, kostki i szukałem gagadka, który mi rachunek podkręcił. Na foto masz triaka którego wymieniłem.

IMG_20210204_113156.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa tego polega na wymianie tego triaka , czyli trzeba mieć małą lutownicę i odsysacz do cyny. Jak ktoś ma trochę zdolności manualnych to sobie poradzi , a jak dwie lewe ręce to lepiej oddać jakiemuś elektronikowi. 

Kupujemy za około 2-10 zł identyczny Triak lub odpowiednik , wycinamy szczypcami bocznymi nogi starego elementu, resztę podgrzewamy lutownicą i odsysamy tak żeby pojawiły się otwory w płycie, wkładamy identycznie jak był stary nowy triak , lutujemy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sezon grzewczy się zaczął.

Opał w cenie ale bardziej cenne są opinie innych użytkowników. Prosiłbym doświadczonych o ocenę wnętrza komory spalania. Piecyk Ferroli Salerno. Sterownik identyczny jak w Ferroli biopellet pro. Części w zasadzie też takie same.

Ostatnie zdjęcie to perełka. Skąd taki różowy nalot w koszyczku? Siarka?

I jakieś porady jak pozbyć się tych języków na szybce.

edit.

Piecyk czyszczony jest raz na tydzień

 

 

IMG_20210825_185110521.jpg

IMG_20210825_185205157.jpg

IMG_20210825_185158685.jpg

IMG_20211027_200043919.jpg

IMG_20210825_185051589.jpg

IMG_20210825_184919549.jpg

IMG_20210831_093546345.jpg

IMG_20210831_102842919.jpg

IMG_20210825_184954228.jpg

IMG_20211027_200052397.jpg

Edytowane przez Braus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to wygląda. Nie przetlenione ale nie czarne. Jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoją mnie sprężyny.

Środkowe, te nad paleniskiem są białe. Jednak na bocznych widać ślady sadzy. Czyli podobnie może być w kominie.

Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

ja mam ten sam problem tylko żaden błąd mi się nie wyświetla regulator temp. pomieszczeń bez przewodowy salus pokazuje że piec powinien odpalić a jest w czuwaniu ikona na piecu wskazuje że piec osiągnął zadaną temperaturę.Czy uszkodzony reg. temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halinagazownia.

Przywracanie ustawień fabrycznych trzeba używać ostrożnie. Choćby dlatego, że po przywróceniu ustawienie zabezpieczenia ciśnieniowego jest wyłączone.

To raz.

A dwa - nikt Ci nie podpowie, ponieważ nie podajesz podstawowych wymagań ustawień, czyli co ogrzewasz. Bufor, tylko CO, czy CWU, w jakim układzie.

Ze swojej strony szczerze polecam kontakt z serwisem.

Pozdrawiam

krzysztof6111

Brak komunikacji termostatu z piecem i przydałoby się zdjęcie. Termostat w Ferroli działa na zasadzie ON-OFF.

W parametrach można ustawić sposób działania pieca na wezwania termostatu.

Włącz-wyłącz

Włącz-czuwanie

Włącz-modulacja itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe ustawienia są opisane w instrukcji, na poczatek krok po kroku warto by to sprawdzić

 

@Braus o co biega z wyłączeniem zabezpieczenia ciśnieniowego? w instrukcji nie ma o tym słowa

Wygląda jakbys miał rozpiskę co potrafią inne parametry w menu serwisowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak masz dobre dojścia do tych parametrów

a o który czujnik ciśnienia tu chodzi? presostat spalin czy jak przekroczy 2bary na instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.