Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmieciach przerobiony na podajnik ekogroszek.. Rakoczy Popter G pomoc


Karol93ts

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że jest lepiej. Piec teraz nie kopci aż tak jak przedtem. Wcześniej musiałem czyścić co drugi dzień. Teraz jeszcze nie czyscilem. Jest częściej. Ocieplilem jeszcze wszystkie rury podwójnie:)  rozmawiałem z firmą stalkot i pytałem się o wymiana głowicy na retorta. Nic nie muszę przerabiać wszystkie otwory pasują. A u mnie w kotle jedynie co to od tego palnika 4 cm by była wyższa retorta . I do górnej półki zostało by 15cm . Co myślisz o wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 cm może być trochę mało . Może ktoś poda jakieś wymiary :) ja mam swoj obudowany i jak pamiętam tam było koło 35 cm . Ich palniki miały chyba te same blachy montażowe i to by pasowalo .

Wydaje mi się że masz dołem dużo powietrza i spala ci za bardzo żar . A w górnej modulacji zaczyna budować ci ilościowo więcej go . Spróbuj tak ustawić by zawsze było tyle samo żaru . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorty pasują jak inne palniki. Tylko jest kwestia że jak zamontuje  to będzie do górnej półki mało miejsca. A tak jak we wcześniejszych postach pisałeś że nie może być. Tak się 2lasnie zastanawiam czy nawet jak by było z 20 cm to będzie ogrzewalo ta Górna półkę z wodą. I czy faktycznie było by to takie zle jak by ogien rozchodzi się na tej półce zamiast na deflektorze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie podobnie jak z rusztem wodnym . Za szybko przerywany będzie proces spalania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15756365667097760683697305869871.thumb.jpg.1a948d22bcb7f5ec5dc076a4c8d14563.jpgW sensie że będzie kopcil . Mam około 40 cm od talerza do półki O sprawdziłem na szybko :)

wracając do wysokości :)

dla plomienia te 60 czy trochę więcej stopni to za malo . On się w sumie szybko gasi przez to kopci . Już jak by można to dac pod polka szamot taką większą plyte lub nawet blache . By pozwolic mu się na spokojnie dopalic . Nawet plyta krzemianowo-wapienna była by fajna bo by odbila cieplo i nie przerwala tak gwaltownie spalania. ja mając miejsce mam tak obudowany palnik :) jak na foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak udało by Ci się zrobic coś ala dodatkowa półka . Lub taka elke by jak najbardziej odzielic płomień od blachy wymiennika to powinno się udac . Nawet jak ten płomień bedzie się rozbijal o gorącą "półkę" to będzie to lepsze niż mialby to robić o blache . Chociaż te 20cm dalej mi mało . Płomień pójdzie na boki . Co w tedy robić daszek hmm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zrobione tak.  Jak na pierwszym zdjęciu odstęp od górnej półki 5cm. Wcześniej plomien szedł tak w bok i wychodzi aż poza pierwsza półkę.  Teraz odbija się od szamotki i faktycznie jest o połowę mniejsadzy. A nawet mogę powiedzieć że nie widać dymu z komina. A moge zrobic tak jak na drugim zdjeciu ze przylega do polki gornej. Mam stelaz zrobiony i moge go podnosic i obnizac jak chce.

Screenshot_20200405-165201_Chrome.jpg

Screenshot_20200405-165237_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to zda egzamin tylko trzeba płomień oddzielić od zimnego kotla :) dodatkowo zwiększysz temperaturę nad paleniskiem co poprawi proces spalania . Trzeba tylko zadbac o wylot  samych spalin  i nie przesadzić by nie przegrzac palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś na oku jakiś palnik ? Nowy czy używany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam na nowym Ale trochę jest drogi. Będę szukał używanego:) 

Dzisiaj wyszło mi 22kg na dobę. Nie mam jeszcze podłączonego czujnika spalin . Dla tego tak wysoko.  Poniżej wykres z 12godz. Na zewnątrz było -7

20200406_061404.jpg

Czy taki wykres jak najbardziej jest zbliżony do prawidłowej pracy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo dobrze pracuje. Nie ma drastycznych zejsc czy podbić . Modulacja się sama trzyma w danym zakresie . Wszystko jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedyskretnie zapytam, gdzie Ty mieszkasz, że miałeś dzisiaj -7*C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał:

Niedyskretnie zapytam, gdzie Ty mieszkasz, że miałeś dzisiaj -7*C ?

Oj gdzie?

Ja pod Warszawą pod lasem w Niedzielę Palmową o 5 rano miałem -8C a dzisiaj -7C było.

A w tamtym tygodniu było i -12C.

Średnia dobowa ładna wychodzi, gdyż w dzień np dzisiaj było 18C w cieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juž w pelnej motosezonie .Do pracy z pracy vrrr vrrr...cieplo,kociol dzniem i nocy leniwo grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, o6483256 napisał:

No to koniec świata .-)

No można tak  powiedzieć. :) zawsze jest tak że u nas mrozy przychodzą szybciej niż gdzie indziej A odchodzą późno. W tamtym roku skończyłam  palić na początku maja :)

Tylko skończy się sezon grzewczy to założą zawor mieszajacy 4 drogowy. :)I myślę że będzie jeszcze troszeczkę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.