Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam koronawirusa i nikt o tym nie wie


Agni

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Animus napisał:

Z chęcią bym poprasował banknoty, ale się kończą

:(

Tylko zeby ktos nie wpadl karty tak sterylizowac.

Mnie nauczono ze sterylizacja (wyjalowienie) trwa  minimum 20min w temperaturze minimum 120C. Ale Chodzi pewnie nie tylko o koronawirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ryni napisał:

W tej chwili da się zauważyć, że powoli dozowane są nam te najmniej optymistyczne informacje i to w taki sposób by nie budzić paniki.

Czyż nie o to właśnie chodzi???  nie wzbudzać paniki.....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szari napisał:

Ważne żeby mieć jadło w chałupie a jak będzie się kończyło trzeba będzie zacząć racjonować.

Ale wcześniej dokładnie umyć wodą z mydłem o tak:

 

Przechwytywanie.JPG

Ale chleba i bułek nie widzę?

Za to widać że koronawirus vel chiński syfilis, uszkadza niektórym korę mózgową.....

Oczywiście mydło o zapachu wody kolońskiej... :-))))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myję, butelki, puszki, plastikowe pojemniki, jak potrzebne od zaraz, jak nie, to mają kwarantannę 3 doby. 

Chleb i bułki wsadza się do piekarnika, 160*C na 3 min. Potem do woreczka foliowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, szari napisał:

Ważne żeby mieć jadło w chałupie a jak będzie się kończyło trzeba będzie ,,,,

Pójść do sklepu.


Udałem się dziś do jednego z marketów w mojej miejscowości, należącego do niemieckiej grupy Schwarz.
Kontrowersje moje wzbudził, pracownik ochrony, który nie zezwolił mi na wejście do obiektu bez wózka sklepowego.
Deklarowałem, że moje zakupy nie będą duże i okazałem swoją płócienną torbę na zakupy. Niestety moje tłumaczenia nie wywarły na nim żadnego wrażenia.

Wyciągnąłem wózek z stojaka (wszystkie wózki nie były ze sobą zespolone), demonstracyjnie kopając wózek przed pracownikiem ochrony udałem się bezpośrednio do kierownika zmiany.
Nie wiem kto odstawił wózek do stojaka, bo na pewno nie byłem to ja.
Po powrocie z zakupów złożyłem odpowiedni meldunek  pod numerem infolinii 800 300 062 o godzinie 9:52.


 

Telefon_Kaufland.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

Pójść do sklepu.

Teraz tak piszesz, patrząc przyszłościowo Szef Czerwonego Krzyża już 2 dni temu informował, że za kilka tygodni będą zamieszki w europie.

źródło: https://www.express.co.uk/news/world/1261631/coronavirus-europe-social-unrest-riots-covid19-red-cross-warning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

Gdyby ktos chcial kupic srodek dezynfekcyjny na Orlenie to uprzejmie informuje ze na trasie Sochaczew-Krakow nie bylo w tamtym tygodniu i nie ma w dniu dzisiejszym

A ja kupiłem :-) dwa kanisterki dla mnie i sąsiadów, akurat trafiłem jak dowieźli całą paletę. Niestety ale drugi sąsiad pojechał za 45 minut i zastał tylko drewnianą paletę po płynie...

Mylę że tutaj jest problem, poprostu jest ogromy popyt na tego typu srodki. Od razu rozlałem w mniejsze opakowania, do każdego samochodu, przy wejściu w domciu, w łazienkach i cały kanisterek się rozlał, .... i ciekawe na ile czasu wystarczy......

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej_M_

Możesz być dumny.

Ochroniarz to zwykły pracownik wykonujący czyjeś polecenia a Ty jeszcze po złości kopiesz w wózek i lecisz do kierownika.

Swoją drogą chyba również kierownik Ci nakazał to samo skoro po wyjściu ze sklepu zadzwoniłeś na skargę.

Jak sam widzisz ochroniarz wykonuje swoją pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej_M_ napisał:

Kontrowersje moje wzbudził, pracownik ochrony, który nie zezwolił mi na wejście do obiektu bez wózka sklepowego.

U nas przed jednym z marketów (w zasadzie jedynym) jest limit 10 osób w sklepie. Jest 10 wózków - wejście tylko z wózkiem. Takie ułatwienie, żeby nie liczyć klientów. Ja tam się nie bulwersowałem jak pierwszy raz o tym nie wiedziałem, wszedłem i zostałem o tym poinformowany (wraz z kulturalnym wyproszeniem) przez ekspedientkę :) Być może tam jest podobny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie w jednym czerwonym sklepie, jednak klienci stoją przed sklepem i czekają aż pozwolą im wejść. Niestety znamy czerwone sklepy i zamiast wrzucić do wózka co potrzebne to ludzie się przechadzają. Więc ludzie niechętnie tam jeżdżą i wybierają konkurencję. Chodzą słuchy że te inne czerwone sklepy kupiło przyłbice dla wszystkich pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek, klamka, dotknięty regał lub towar itp. Tego nie unikniesz. Piszę tylko o systemie zliczania określonej liczby osób. W sklepie są także obowiązkowe rękawiczki. Akurat mam na myśli Dino.

Edit: Dzięki temu faktycznie da się zrobić zakupy nie przeciskając się między ludźmi - można przynajmniej uniknąć bezpośredniego dmuchania na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później wszyscy się zarażą - tego nie unikniemy ( nie realne). Główne chodzi o to by nie wszyscy na raz, bo respiratorów, których jest niewiele zabraknie. Znów by to w miarę złagodzić potrzebna jest długa kwarantanna = brak kasy i niepokoje społeczne = wielki burdel. Tak na logikę to najlepiej przejść przez to zarażenie, a jest to nieuniknione ( prędzej czy później) - póki są jeszcze wolne respiratory ( jeśli są?). Za szybko się to rozprzestrzenia na świecie by myśleć że Polska będzie zieloną wyspą i kwarantanna zwalczy wirusa ( organizm musi się z tym zmierzyć ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bez dotyku  kupić coś w sklepie i wyjść, więc rękawice to jest minimum minimum. 

 

Co do koronowirusa to go teoretycznie nie ma,  jest  za to epidemia  chorób towarzyszących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piecuch19 napisał:

 Tak na logikę to najlepiej przejść przez to zarażenie, a jest to nieuniknione  - póki są jeszcze wolne respiratory. Za szybko się to rozprzestrzenia na świecie by myśleć że Polska będzie zieloną wyspą i kwarantanna zwalczy wirusa.

A ta logika na pewno  dobra? 

A jeżeli nawet respirator Ci nie pomoże, a za jakiś czas powstanie szczepionka , oraz inne osłonowe leki w trakcie leczenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co robicie z obuwiem przy wchodzeniu do domu?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin napisał:

Piszę tylko o systemie zliczania określonej liczby osób.

Skad takie rzeczy sie biora?

Za strona https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

W sklepie:

  • Osoby, które przebywają w sklepach, supermarketach, centrach handlowych powinny zawsze pamiętać o tym, że są współodpowiedzialne za zdrowie swoje i innych .
  • W miarę możliwości należy unikaj przebywania w miejscach zatłoczonych, utrzymywać odstępy w kolejkach.
  • Pamiętaj o higienie rąk oraz higienie kichania i kasłania, w szczególności przy pakowaniu żywności luzem, nieopakowanej, tj. pieczywo, produkty cukiernicze, orzechy.
  • Ręce w sklepie mają kontakt z powierzchniami roboczymi, pieniędzmi. Do pakowania  używaj dostępnych rękawic foliowych oraz torebek.
  • Niehigienicznym zachowaniem jest przebieranie i dotykanie produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, wyroby cukiernicze).
  • Zwracaj uwagę na właściwą higienę układu oddechowego: nie kaszlaj lub/i nie kichaj w stronę innych osób czy towarów.

W domu:

  • Zachowywaj właściwą higienę mycia i przygotowania żywności. Jest to priorytet nie tylko w przypadku koronawirusa, ale przede wszystkim typowych zanieczyszczeń mikrobiologicznych prowadzących do zatruć pokarmowych.
  • Myj ręce, narzędzia kuchenne, blaty robocze, deski.
  • Zawsze pamiętaj o separacji produktów surowych i produktów już przygotowanych do spożycia, tak aby uniknąć zanieczyszczeń krzyżowych w kuchni.

WHO zaleca przestrzeganie zasad PIĘCIU KROKÓW DO BEZPIECZNIEJSZEJ ŻYWNOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

@Andrzej_M_

Możesz być dumny. ,,,,

Tak jestem dumny z tego, że zauważyłem problem dotyczący przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy związanego z zagrożeniem wirusowym.  

 

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

,,,, Ochroniarz to zwykły pracownik wykonujący czyjeś polecenia ,,,,

Ja także wykonywałem swój obywatelski obowiązek, związany z zagrożeniem wirusowym.
Zrobiłem to dla siebie, mojej rodziny a także  mieszkańców miasta oraz mieszkańców pobliskich okolic.

 

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

,,,, a Ty jeszcze po złości kopiesz w wózek i lecisz do kierownika. ,,,,

Kierownika zmiany powiadomiłem o moich zastrzeżeniach dotyczących procedury obligatoryjnego obowiązku użycia wózka sklepowego w celu dokonania zakupów

 

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

,,,, Swoją drogą chyba również kierownik Ci nakazał to samo skoro po wyjściu ze sklepu zadzwoniłeś na skargę. ,,,,

Kierownik (kierowniczka) zmiany sama poprosiła mnie o interwencje telefoniczną w tej sprawie na Infolinie Centrali. 


Tak w skrócie wygląda to zdarzenie z perspektywy mej osoby.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 16:02, marcin napisał:

Sądzę, że mimo wszystko przejdzie.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-senat-domaga-sie-powszechnych-testow-chca-zablokowac-poprawki-pis-w-sejmie-6494514408532097a?amp=1

W dniu 28.03.2020 o 16:02, marcin napisał:

PO nie chce się narazić na zarzut właśnie wstrzymywania pomocy.

Piłka zostanie odbita i to właśnie PO zarzuci PiS wstrzymanie pomocy.

Ciąg dalszy przepychanek,niestety.

@Andrzej_M_

Mogłeś po prostu wyjść ze sklepu i iść do innego skoro nie odpowiadały Tobie procedury.

A tak zrobiłeś tylko dym,pokazałeś swoje humorki,naskarżyłeś na ochroniarza,który wykonuje swoją robotę i który może ją przez Ciebie stracić oraz co więcej jesteś jeszcze z tego dumny i chwalisz się tym na forum.

Tak nawiasem mówiąc kierowniczka zwyczajnie Cię zignorowała:)

Moje posty są moderowane,więc przywołany do tablicy staram się od razu odpowiedzieć,ale to moderator decyduje kiedy okryje mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PioBin napisał:

:(

Tylko zeby ktos nie wpadl karty tak sterylizowac.

Mnie nauczono ze sterylizacja (wyjalowienie) trwa  minimum 20min w temperaturze minimum 120C. Ale Chodzi pewnie nie tylko o koronawirusa.

Wirus zapalenia wątroby ( żółtaczki) nawet 140 stopni potrzebuje do sterylizacji, tak naprawdę to nie wiadomo ile COVID19 potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin napisał:

,,,,  W sklepie są także obowiązkowe rękawiczki. Akurat mam na myśli Dino. ,,,,

Następny paradoks związany z zagrożeniem wirusowym.

Do sklepu zaglądam dosyć regularnie, z prozaicznego powodu. Można tam zawsze zakupić środki odkażające w promocyjnej cenie 10 + 1 gratis.
Właśnie dziś dokonywałem tam kolejnych zakupów.
Po odstawieniu skrzynki z pustymi pojemnikami po środkach odkażających, musiałem obligatoryjnie na swe dłonie założyć rękawiczki, by przemieścić się 5 metrów w głąb sklepu i przenieść plastikową skrzynkę z środkami odkażającymi w okolice kasy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

A co robicie z obuwiem przy wchodzeniu do domu?

YARO

Obuwie zostaje w garażu razem z kurtką, spodniami  i czapką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe - nie wiem jak jest z WZW. Dlatego podalem minimum, ale zawsze jest to skladowa tych dwoch rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.