Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam koronawirusa i nikt o tym nie wie


Agni

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej miałem ich kilka na strychu ale jak robiłem termomodernizację to już wejść nie mogły i wyniosły się do garażu. Po którejś z tych mroźnych zim został tylko jeden na stałe znaczy widziałem koło listopada odchody pod kanałem wentylacyjnym. Nowych jeszcze nie wysypał liczę że jeszcze śpi albo pokonał go kot sąsiadów. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos kolego @Hermogenes. Nie sądzisz, że recepturę na kropelki/szczepionkę powinieneś był przekazać na początku lutego (bo tu 5 tygodni, i następne 2) ? Bo teraz to musztarda po obiedzie. Jeśli rozpocząć teraz produkcję, to nawet ksiądz proboszcz na stypie nie skorzysta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój tym zwierzętom, one też są przerażone ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cezar76 napisał:

A'propos kolego @Hermogenes. Nie sądzisz, że recepturę na kropelki/szczepionkę powinieneś był przekazać na początku lutego (bo tu 5 tygodni, i następne 2) ? Bo teraz to musztarda po obiedzie. Jeśli rozpocząć teraz produkcję, to nawet ksiądz proboszcz na stypie nie skorzysta... 

Nie będzie tak źle wyjdziesz z tego i kropelki przydadzą się na międzynarodowy dzień pamięci ofiar innego wirusa. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej radzi sobie ze stresem, jedni zbierają informacje, inni od nich uciekają, a jeszcze inni próbują jakoś odreagować, więc zdania jak i potrzeby są podzielone, jednak najważniejsze jak się wydaje, to to, że jesteśmy w grupie i możemy się podzielić swoimi obawami,  wspierać się wzajemnie i nie być skazanym na samotne siedzenie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie muszą się odprężyć, nawet jak to, co jest w necie, jest niskich lotów.

Nie można ciągle siedzieć w napięciu i zastanawiać się, kiedy popełni się ten błąd i gdzie się człowiek zarazi, bo i tak raczej nie dojdzie gdzie, a prawdopodobieństwo zarażenia z dnia na dzień będzie rosło wykładniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Animus napisał:

Czegoś nie rozumiesz,  do takiej liczby trzeba będzie dodać jeszcze  koronawirusowe zgony, ale musi upłynąć cały rok i  trzeba podzielić to przez  365.

Nie jestem tak pewny ze trzeba dodac. Pytanie jest ile z tych osob umarloby w tym roku gdyby wirusa nie bylo? Z analiza danych wolalbym zaczekac te 365 dni. Te podawane obecnie sa bardzo medialne i nic wiecej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Animus napisał:

Nie można ciągle siedzieć w napięciu i zastanawiać się, kiedy popełni się ten błąd i gdzie się człowiek zarazi,

Przychodzą takie chwile wtedy / zdejam gajer zarzucam muzę, blit na witki i gonię brykę do fruźki ; jorgasz./

A tymczasem lepię zaworo-pływak od spłuczki; jakiś umyślny wczoraj dowalił takie ciśnienie do sieci że się rozdupczył. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Nie jestem tak pewny ze trzeba dodac. Pytanie jest ile z tych osob umarloby w tym roku gdyby wirusa nie bylo? Z analiza danych wolalbym zaczekac te 365 dni. Te podawane obecnie sa bardzo medialne i nic wiecej! 

Do tego trzeba jeszcze spojrzeć na dwa, trzy następne lata po pandemii, wtedy liczba zgonów może być o wiele niższa.

Cytat

Przychodzą takie chwile wtedy / zdejam gajer zarzucam muzę, blit na witki i gonię brykę do fruźki ; jorgasz./

scratching.gifsmile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na poważnie, jako że jest to wolny temat; z mojego lepienia nic nie wyszło w związku z tym mam pytanie. Czy znacie jakiś sklep wysyłkowy ze spłuczkami ewentualnie częściami do nich oczywiście żeby był otwarty. 

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup spluczki jest bardzo powazna sprawa i upowaznia do wyjscia z domu. Mozna nawet isc w dwie osoby!

Mamy sobote ~10:15 wiekszosc (jak nie wszystkie) sklepow wod-kan (przynajmniej w sochaczewie) jest otwarta.

Jak dzisiaj zamowisz to okolo do srody pozostanie wiadro z woda... i nie jest pewne ze otrzymasz wlasciwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PioBin napisał:

Zakup spłuczki jest bardzo poważna sprawa i upoważnia do wyjścia z domu. Można nawet iść w dwie osoby!

hahaha2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro oglądam, nie chcę wymieniać całej spłuczki mam pistacjowy wystrój pomierzę ten mój i porównam który można zaadaptować bezboleśnie ale dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam Hermogenes  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam masz też części jest ich sporo, są zawory i inne rzeczy .

https://allegro.pl/listing?string=dolnopluk&bmatch=baseline-al-product-eyesa2-engag-dict43-hou-1-3-0318&order=p&p=4

Obudowę możesz zostawać, wymień wszystkie bebechy, to i  tak nieuniknione, kup też nowy wężyk.

Jak paczka przyjedzie to podlega 3 dniowej kwarantannie, zanim ją weźmiesz w ręce.    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 200 tysięcy zarażonych w Polsce a hospitalizowanych zaledwie 1400 osób.

Dokąd zmierzamy? Jeśli 1400 z 200 tysięcy jest hospitalizowana to jest to zaledwie jeśli dobrze liczę niecały procent  0,7%.

Teraz należy sprawdzić przepustowość szpitali i zwiększać stopniowo ilość zarażeń luzując obostrzenia. Myślę, że do tego dojdzie właśnie w okolicach połowy kwietnia kiedy będzie szczyt, od tej pory ilość chorych będzie na równym poziomie lub będzie powoli spadać (ograniczona ilość populacji w Polsce)  i więcej osób będzie się mogło zarazić bez ryzyka zatkania szpitali. Do tego czasu personel nabierze także wprawy i wydajność systemu nieco wzrośnie.

Po przekroczeniu szczytu zluzują zakazy żeby szybciej zakończyć epidemię, gospodarka czeka, ludzi też nie da się już dłużej trzymać w domach tym bardziej, że ciepło idzie.

I co z tego, że dostaniesz mandat 5 tysięcy czy nawet 30 skoro i tak go nie zapłacisz to fikcja. Oni to wiedzą.

Zobaczcie, że Niemcy też już szykują się do wyjścia z epidemii stąd wzrost popytu na testy, chcą oszacować ilość chorych (szacunkowo na reprezentatywnej próbie) oraz możliwości systemu. Partia Donalda, wiadomo jest na pasku Angeli, dlatego od dawna wołają o testy bo coś tam słyszeli u Niemców ale za bardzo nie wiedzą o co chodzi i wyszło głupio. Nie ma tam lidera tylko karierowicze. 

To nasza szansa żeby szybciej wyjść z zarazy i uzyskać przewagę gospodarczą nad sąsiadami. Mam nadzieje, że to wykorzystają nasze chopki zamiast bić się o stołki (wybory), tym bardziej, że Unijny trup leży i śmierdzi więc i tutaj możemy zyskać przewagę bo jak Bruksela się obudzi to znowu nas będą spowalniać węglem i innymi pierdołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie bloga o spłuczce objaśniam; praca wykonana zawór wymieniony koszt 10 zł + paliwo (20 km) dodatkowo koszty pracy, produkt polski lipa jakiej nie widziałem od czasu pakietu socjalnego dla budowniczych drogi szybkiego ruchu " Zakopianka ". Wszystkim zaangażowanym w szczególności Animus i PioBin serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.