Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze pompy ciepła


Domwczerwonokrzewach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się nad źródłem ciepła. Początkowym założeniem miał być kocioł na pellet rtb phoenix. Jednak koszt samego kotła to 20 tys zł. Coraz bardziej po głowie chodzi mi pompa ciepła powietrze woda. Jak narazie dostałem jedna wycenę na mitsubishi ecodan 8kw za 45k za całość instalacji. Dom ma 160 m2 plus 40m2 garaż, będzie dobrze ocieplony. Będzie zakładana rekuperacja i klimatyzacja. W całym domu ogrzewanie podłogowe. Teraz zastanawiam się czy skusić się na ta pompę od mitsubishi czy kupić coś taniej i zainwestować w fotowoltaikę 6kw. Jak tak to jaka pompę polecacie? Z góry dziękuję za wszystkie cenne wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Na twoim miejscu biłbym do firmy klimatyzacja Katowice , oni zrobia ci PC z klimatyzatora tak samo działającą tylko jakies 4 razy taniej , znajdziesz ich na jutubie ,klimatyzacja Katowice , chyba że lubisz przepłacać to powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, berthold61 napisał:

zrobia ci PC z klimatyzatora tak samo działającą tylko jakies 4 razy taniej

Czy jest to legalne? Czy budynek bez żadnych problemów zostanie odebrany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://klimatyzacjakatowice.pl/2018/10/13/jak_zrobic_powietrzna_pompe_ciepla_z_klimatyzatora/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61

Pompa ciepła powietrze-powietrze to nie to samo co pompa ciepła powietrze-woda.

Jak wrzucisz tutaj link tej firmy,gdzie wyraźnie piszą,że przerobią klimatyzator na pompę ciepła powietrze-woda i dadzą na to papiery wraz z gwarancją to nie było pytania.

Więc czekam na to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jaka znów powietrze-powietrze ? przecież to normalna pompa powietrze woda , tam w tych PC nie ma żadne filozofi wydłubuje sie czujniki i wentylator z jednostki wewnętrznej i tyle a rurki z jednostki wewn podłącza się do wymiennika cieczowo-gazowego i ot cała filozofia taka sama jak w pompach ciepła za 30-czy 40 tys zł , po takim zaboiegu masz normalną pompę ciepła jak każda inna tylko 4 razy taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem,ale się pogubiłeś:)

Przecież to o czym piszesz od początku to przeróbka klimatyzatora,czyli pomy ciepła powietrze-powietrze na pompę ciepła powietrze-woda.

I wyręczę Cię-firma nie ma w ofercie usługi przeróbki klimatyzatora.

Nadal uważasz,że przejdzie to w nowym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem jak ci to napisać abyś zrozumiał , powietrze powietrze to znaczy tyle że jednostka zewnętrzna pompuje czynnik do jednostki wewnętrznej i tam jest normalny wymiennik cieczowy taka chłodnica jak zwał tak zwał i wentylatro wydmuchuje to ciepło lub zimno i cały wic polega na tym aby te rurki odciąć od tej przysłowiowej chłodnicy i podpiąć pod wymiennik cieczowo gazowy taki jaki jest w normalnych pompach ciepła , jednostka zewnętrzna klimatyzatora czy PC niczym nie różni się od siebie bo to jest dokładnie to samo tylko cena , nie chcesz nie musisz , mnie tez nie chce mi sie klepać o rzeczach oczywistych , rżną ludzi na PC bo modne i sie da dlatego ten temat drażni głównie firmy montujące PC bo zarobek ucieka .

mylisz się że nie mają oferty przeróbki klimatyzatora na PC bo możesz sobie u nich zamówić cały zestaw małego buforka do defrostu z pompkami cyrkulacyjnymi i zaworem 3 drogowym do grzania CO oraz CWU ,  więcej nie bedę pisał bo to strata czasu i kto wie i chce wiedzieć to wie a kto z hamulcem pisze to bedzie hamował choćby dla zasady.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, berthold61 napisał:

Nie wiem jak ci to napisać abyś zrozumiał

Najpierw sam zrozum co piszesz i nie wrzucaj do jednego wora klimatyzatorów i pomp ciepła powietrze-woda.

Po drugie,zadałem pytanie-czy budynek zostanie odebrany i co z legalnością takiego systemu?

No i po trzecie,daj link gdzie jasno jest napisane,że przerabiają klimatyzatory i dają gwrancję na cały system,podkreślam "cały".

To,że coś u nich można kupić nie oznacza przecież,że świadczą usługę przeróbki.To zupełnie inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda,bo w każdym możliwym temacie doboru rodzaju ogrzewania piszesz swoje mądrości a potem wymiksowujesz się.

Jeżeli jesteś tak obeznany to napisz jak to wygląda od strony prawnej,czyli odpowiedz na proste pytania mając cały czas na uwadze,że dom dopiero jest w budowie.

Tylko tyle i aż tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mnie interesuje jak to wygląda od strony prawnej i dopuszczenia urządzenia do eksploatacji z jego zmianami konstrukcyjnymi, czyli inne przeznaczenie niż przewidział to producent. Nie chodzi o jakieś popsucie się, tylko bezpieczeństwo użytkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 21.02.2020 o 13:53, Domwczerwonokrzewach napisał:

Witam, jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się nad źródłem ciepła. Początkowym założeniem miał być kocioł na pellet rtb phoenix. Jednak koszt samego kotła to 20 tys zł. Coraz bardziej po głowie chodzi mi pompa ciepła powietrze woda. Jak narazie dostałem jedna wycenę na mitsubishi ecodan 8kw za 45k za całość instalacji. Dom ma 160 m2 plus 40m2 garaż, będzie dobrze ocieplony. Będzie zakładana rekuperacja i klimatyzacja. W całym domu ogrzewanie podłogowe. Teraz zastanawiam się czy skusić się na ta pompę od mitsubishi czy kupić coś taniej i zainwestować w fotowoltaikę 6kw. Jak tak to jaka pompę polecacie? Z góry dziękuję za wszystkie cenne wskazówki. 

No i co wybrałeś? Mam identyczny metraż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakis czas temu wycofano wszystkie materiały filmowe na YT firmy klimatyzacjakatowice ,z tematem konwersji klimatyzatorów do grzania wody w układach c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam był chyba konflikt interesów,tak wywnioskowałem z komentarzy.Po co kupować PC za kilkanaście tysi jak dało się zrobić z klimy coś niewiele gorszego za połowę kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie byłbym tutaj takich hurra optymistą bo w tym przypadku dostajemy klimę za połowę kwoty ale w przypadku awarii, problemów itp zostajemy z ręką w nocniku.

Temat jest ciekawy ale trzeba być naprawdę zdesperowanym, żeby wydawać 10k na przeróbkę czegoś i liczyć na szczęście w zimowe wieczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zastąpieniu części wewnętrznej klimatyzatora wymiennikiem wodnym i dostosowaniu do tego elektroniki.  Generalnie robota nieskomplikowana dla majsterkowiczów i domowych elektroników. 

Cena nowego klimatyzatora i parametrach pc jest ok 2, 3 krotnie mniejsza. Doliczając do tego koszty przeróbki wychodzi jakieś połowę taniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego chcę zrobić swoją pompę bo podejrzewałem, że tak jest. Sprężarka, wymienniki, czynnik, zawory wszystko jest dostępne. Dobrej jakości pompę gruntową na dobrych podzespołach pewnie można złożyć za 4 tysiące zamiast kupować za 25 tysięcy. Jedyny problem większy to pewnie właśnie sterowanie ale i to można ogarnąć jest teraz tyle sterowników i oprogramowania, że pewnie coś sie dobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.