Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze pompy ciepła


KamilT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chcę zamontować u siebie w domu PC (zamiast obecnego kotła na pellet). Zebrałem już kilka ofert od lokalnych firm (woj. kuj-pom. Chełmno, Grudziądz). Obecnie mam problem z wyborem, dlatego liczę na Waszą pomoc i sugestie:) 

Zakres cen - od 38 tys. do 46 tys. brutto z montażem. 

Rozsądnie chciałbym wydać ok. 40 tys. brutto i zależy mi na tym, żeby pompa była dostępna na już, a montaż wykonany jak najszybciej.

Firmy jakie mi zaproponowano to:

1)    Samsung EHS Split – Standard o mocy 9 kW, bufor 100 l, zasobnik CWU 200 l (emalia) - 38 tys. brutto

2)    Panasonic WH-MXC09J3E8 9kW 3F TCAP, bufor 100 l, zasobnik CWU 200 l (nierdzewka) - 46 tys. brutto

3)    SPRSUN CGK-030V3L 12kW 3L, bufor 100 l, zasobnik CWU 200 l (nierdzewka) -39 tys. brutto

4)    Rotenso Aquami Monoblok 12kW 3F, bufor 100 l, zasobnik CWU 200 l (nierdzewka) - 44 tys. brutto

5)    Kaisai Arctic 14 kW, bufor 100 l, zasobnik CWU 200 l (emalia) - 40 tys. brutto

6)    Viessmann Vitocal 200 S 8kW, bufor 100 l, zasobnik CWU 200 l (emalia) - 45 tys. brutto

Zamówienia jeszcze nie złożyłem, nie chcę niepotrzebnie przepłacić 🙂 Poproszę o pomoc oraz podrzucenie ewentualnych propozycji firm z woj. kujawsko-pomorskiego, które mogą mi zaoferować coś konkurencyjnego.

Poniżej zamieszczam link do kalkulatora zapotrzebowania energetycznego budynku:

https://cieplo.app/wynik/yv4j

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko z tego coś wybrać, bo masz 5ton? pelletu i zapotrzebowanie 4,6kW dla -18C, więc nawet przy grzejnikach z max 45C to nie wiadomo do czego to przyczepić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5ton pelletu i zapotrzebowanie takie jak moje.

 

Bes Sensó

 

😁

 

image.png.6d5cf6f2a0e0b04d6fc156c80e43847d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie prowadziłem żadnych zapisów związanych z tym ile faktycznie pelletu spaliłem. Szacunkowo podałem 5 ton na cały rok, z ogrzewaniem cwu. 
ponadto już od samego początku nie byłem zadowolony ze swojego kotła na pellet, zostałem sam z ustawieniami, szło mi to średnio, ale z roku na roku lepiej 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że zainteresowałeś się naszym urządzeniem. Jeśli masz jakieś pytania co to tej pompy ciepła, to chętnie odpowiem.

Naszych Partnerów biznesowych, którzy pracują w Twojej okolicy możesz bez problemu znaleźć w naszej sieci sprzedaży https://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php

Wystarczy wpisać adres lub kod pocztowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.