Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

... Oddychanie zatrutym powietrzem wywiera negatywny wpływ na sposób i jakość myślenia... [/size]

Prosze pamietac ze oddychamy tym samym powietrzem wszyscy, bez wzgledu na poglady polityczne.

Ps. Wszyscy: czyli kolega @form rowniez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie, zobaczymy za parę lat ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przepraszam ale ja mam trochę lepsze powietrze - wprost z puszczy

cb

Dopóki Ci korniki nie zjedzą lasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiatry najczęściej są południowo -zachodnie i z całej Polski smog Ci zaleci.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma w tym kraju profesorow, doktorantow, inzynierow lub technikow ktorzy zbudowali by jeden wiatrak made in poland?

U nas to dużo jest takich inżynierów co jadą na tym co wymyśli zwykły robotnik sami nie potrafią nawet koła w aucie wymienić a co dopiero coś zbudować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły robotnik to może wymyślić raczej proste i praktyczne usprawnienia (tak jak my na tym forum ). Do bardziej skompikowanych rozwiązań potrzebna jest szersza wiedza inżynieska. Niejeden inżynier koła nie wymieni, bo może fizycznie jest słaby, ale w głowie ma dużo więcej od tego co wymienia te koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No inżynier przedwojenny to tak ale dzisiejszy hm ? jak tak patrzę na mojego najmłodszego po skończonym prawie to mam wielkie wątpliwości w ich fachowość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynier przedwojenny to była postać z innej bajki, wiem to gdyż miałem zaszczyt być uczony przez jednego z nich - Dr hab inż Józefa Maroszka - konstruktora broni palnej, autora wielu wynalazków i patentów oraz wspaniałego nauczyciela akademickiego - który pomimo że był łagodny i bardzo miły dla studentów potrafił im wbić do głowy, a następnie wyciągnąć od nich na egzaminie i zaliczeniach wiedzę , którą przekazywał w sposób swobodny i jasny do pojęcia przez studentów.

Takich ludzi teraz niestety brak.

Więcej jest np tu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Maroszek_(in%C5%BCynier)

http://muzhp.pl/pl/c/1297/jozef-maroszek-polski-konstruktor-broni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Takich ludzi teraz niestety brak,.." Ja nawet wiem dlaczego brak, ale wam nie powiem. Nie będę się kłócił. Czy w społeczności (NRD), w wąskim zakresie próby porównania ich z nami, o podobnych warunkach można logiczniej i efektywniej pracować ? Okazuje się, że tak.

Pokazany kocioł składa się z komory wstępnego prażenia z pirolizą a dopiero później spalanie właściwe już w komorze spalania. Jeśli dobrze zrozumiałem, nie zachodzi wstępne spalanie przechodzące w dopalenie ,.... Ten proces został celowo rozdzielony i poddany wyraźnemu stopniowaniu cyklu spalania.

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto ludzkość od nowa wynajduje koło pt. zgazowanie paliw stałych. I to w dodatku nie-"najlepszej jakości".
 
A to co – górniak wyklęty?



Mamy w piwnicach świetne, proste, niezawodne gazogeneratory. Niestety ktoś zapomniał na etapie produkcji zabudować w nich palniki. Edytowane przez Juzef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgazowanie pelletu w oddzielnym generatorze HG to przejaw czystej rozrzutności i braku wiedzy .

Pellet zgazowuje się na palniku pelletowym i mamy ten sam efekt.

Tylko cena układu jest dużo niższa.

Mam pytanie do @defa , który przedstawił ten "cud" - co się dzieje jak mamy nadmiar ciepła wytworzonego przez ten "wynalazek"?

 

Ten układ na zrębkę jest "o niebo" lepszy , ale pewnie dużo kosztuje i jest problem z odebraniem nadmiaru wytworzonego ciepła. - wiadomo potrzeba bufora - a to też sporo kosztuje

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrębki, pellety... wszystko pięknie, ale te kotły jakby z innego świata, do którego ciągle nam daleko i jak wspomniał sambor, może być drogo.

 

Ja  tymczasem po okazyjnym zakupie tony bardzo energetycznego miału kombinuję, jak go sprytnie spalać bez dmuchawy.

Chętnie zobaczyłbym, jak to zrobiliby (robią) niekoniecznie inżynierowie. Raczej bez rusztu, chociaż może jednak ruszt?

Pierwsze małe sukcesy są, ale to  ciągle nie to. Chyba założę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... u mnie też pierwszym porównawczym skojarzeniem tego niemieckiego wynalazku była pompa ciepła, w której niby odrobinę stałego źródła ciepła można wykorzystać za pomocą niemałej ilości elektrycznego prądu. Tu prażenie peletu ma się odbywać na ??? ELEKTRYCZNYCH RUSZTACH ? Gdyby to wstępne wysycanie gazu z peletu odbywało się rzeczywiście elektrycznie, to zapewnie możliwości regulacji intensywności palenia też będą regulowane. Nie tylko regulowana moc ale też możliwość natychmiastowego wgaszenia lub rozpalenia bez dymu. Oczywiście nie znam się na tym a tylko się rozmarzyłem i dofantazjowałem. Niemcy pokazali TO w USA i coś tam wygrali przez uzyskanie tylko 0,026 g/m3 szkodliwej substancji w spalinach. Poza tym pelet daje więcej ciepła czego w PC raczej uzyskać nie można. Wszystko jest jeszcze w powijakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto ludzkość od nowa wynajduje koło pt. zgazowanie paliw stałych. I to w dodatku nie-"najlepszej jakości". ,,,,

Z ciekawości przeszukałem zasoby internetu i okazało się, że ten bezobsługowy kocioł na zrębki można także kupić u nas w kraju.

Cena podstawowa kotła o mocy 24 kW wynosi 81 160 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomnijmy sobie dzień 26 styczeń roku pańskiego 2018, godzina 20:07.
Mapa Małopolski i Śląska z naniesioną siecią sensorów jakości powietrza Airly.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25588-wczoraj-kocioł-ekologiczny-dziś-kopciuch/?do=findComment&comment=353256

post-1266-0-95293700-1516994476_thumb.jpg

 

Dziś, czyli 2018.05.06 o godzinie 20:52 mapa prezentuje się tak:

Małopolska & Śląsk 2018.05.06.jpg

 

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś koledzy zachwycali się tym, jak świetnie rozwiązano u nas problem śmieci. No to dla ostudzenia entuzjazmu  https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,93,0,2407261.html.   SzaregoKowalskiego z każdej strony obstawia się nakazami i zakazami. Nad kominami latają drony ekologów a rekiny są nietykalne i kasiorę cisną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony23, przecież słyszałeś powtarzane w mediach przy takich kolejnych okazjach: "na szczęście dym nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i środowiska". Skoro tak, mam pomysł- niech rząd wyda ustawę, aby można było w domach palić legalnie tymi milionami ton śmieci. Wszyscy skorzystają- darmowe paliwo, śmieci znikają, państwo bogaci się na ściąganych ze świata palnych odpadów.

Tak trochę poważnie, trochę dla śmiechu, bo co nam maluczkim zostało...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.