Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, def napisał:

Ordynacja wyborcza pozwala i zachęca wszystkich do udziału w głosowaniu. Głosowanie to możliwość wyboru, czyli OCENY.

A ja pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, ponieważ w naszych warunkach demokracji parlamentarnej obywatel wyborca NIE MA SKUTECZNYCH instrumentów kontroli nad posłami ani sądami. Konstytucja III RP mówi wprost

Art.105

Cytat

Poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za swoją działalność wchodzącą w zakres sprawowania mandatu poselskiego ani w czasie jego trwania, ani po jego wygaśnięciu. Za taką działalność poseł odpowiada wyłącznie przed Sejmem, a w przypadku naruszenia praw osób trzecich może być pociągnięty do odpowiedzialności sądowej tylko za zgodą Sejmu.

Art.104

Cytat

Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

W takiej sytuacji chodzenie na wybory legalizuje nielegalne działania władzy. W wyniku czego żeby nie być współodpowiedzialny najlepiej nie chodzić na wybory. Przecież zawsze słyszymy, że takiego wyboru dokonało społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, def napisał:

 

Koledzy myślą, że jak coś jest w konstytucji zapisane, to tak musi być i basta. A figę z makiem. Za zgodność z konstytucją innych aktów prawnych odpowiada ( bada i orzeka definitywnie) Trybunał Konstytucyjny. I tutaj można już absolutnie wszystko sobie wydedukować w zależności od aktualnych potrzeb. Za szczytnymi intencjami stoi tak naprawdę zabezpieczenie, żeby nic się nie stało takiego czego elity sobie nie życzą. To nie prawo decyduje o naszym losie, tylko ci co je stosują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... no widzisz? Ja nie chodzę na wybory od Tymińskiego kiedy w przerażeniu oddałem głos na Wałęsę. Wymyśliłem nową ordynację wyborczą z nowym immunitetem dyscyplinującym "dobrodziejów" ( zamieścilem też tu na forum - przeczytaj). Przesłałem do fundacji Batorego ( robią mocno w tym temacie) i co ? NIC? 

Głosowanie lub nie, jest formą oceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sądach jest jeszcze lepiej gdyby wiedza jak działają sądy była powszechna to chyba każdy by pieluchę nosił ze strachu w jakim kraju żyje, niestety ta wiedza przychodzi za późno jak obywatel ma sprawę w sądzie (nie ważne jaką sprawę z KK czy z KC bez różnicy) i widzi na własne oczy jak to działa. Niestety ale od średniowiecza nie zmieniło się wiele w tym kraju a stosunek państwa do obywatela coraz bardziej dziczeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
54 minuty temu, def napisał:

,... no widzisz? Ja nie chodzę na wybory od Tymińskiego kiedy w przerażeniu oddałem głos na Wałęsę. Wymyśliłem nową ordynację wyborczą z nowym immunitetem dyscyplinującym "dobrodziejów" ( zamieścilem też tu na forum - przeczytaj). Przesłałem do fundacji Batorego ( robią mocno w tym temacie) i co ? NIC? 

Głosowanie lub nie, jest formą oceny. 

Fundacja Batorego ? ty wiesz kto tam zasiada ? przecież to Hebrajczycy a ja bym wolał abyśmy sami sobie rządzili niepotrzebni nnam tacy mędrcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@user 2018, ten dział to : Na każdy temat, a więc tu mamy prawo do pewnego luzu. Nie jesteśmy Forum technicznym, inżynieryjnym, ani temat ochrony powietrza. Nic nie obliguje nas do poruszania spraw technicznego ochraniania powietrza tylko do wzajemnego informowania się sprawach OKOŁO ekologicznych jak zarządzenie, organizacja, nowinki i polityka gospodarcza ,.. A jak o gospodarowaniu w państwie to jest to POLITYKA i poglądy POLITYCZNE o znaczeniu STRATEGICZNYM . Odpuść nam amatorom-palaczom i politycznym ignorantom. Masz wybór: możesz napisać własne argumenty lub nie czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berthold, a Ty wiesz jak ludzkość jest bardzo skundlona i jak bardzo trudno znaleźć rasowego człowieka? Widziałeś nowy amerykański, angielski, francuski film tylko z czystymi rasowo ludźmi? Módl się chłopie abyś miał czystych wnuków, albo pracuj nad swoją tolerancją. Byłeś na wyborach? Karty do głosowania przygotował Batory na zlecenie, a już na pewno za akceptacją, rządzącego PiSu. 

Osobiście wydaje mi się , że jestem "czysty" ale tylko mi się wydaje. Ile razy najeżdżali nasz kraj Tatarzy, Szwedzi, Francuzi, Rosjanie, Niemcy. Od zarania państwowości byli Żydzi, później Włosi, Holendrzy, ... Ile naszych kobiet było za granicą,... Wszystko to genetyczna loteria ,... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tu nie chodzi o czystość bo ja szanuję wszystkie rasy i tam takie ale jakiś parytet musi być chociażby dla mniejszości etnicznych to im sie należy to oczywiste ale nie może byc cos takiego jak przy okragłym stole mimo swoich zasług , na 53 uczestników okrągłego stołu 47 miało pochodzenie  (nie obywatelstwo)inne że tak delikatnie to ujmę inne ,

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.. no, zbliżyliśmy się do tematu bo piszemy ciągle o czystości. Innej, ale czystości. Dlaczego "nasi" siedzą cicho i nie uczą się, nie startują do "koryta", przegrywają konkursy, nie mają pomysłów, nie brudzą się, nie ryzykują,... a w szczególności wzajemnie się nie popierają i nie pomagają sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Powiadasz nasi ? bo nasi a zwłaszcza po tych śmiesznych studiach to czysta żenada wiem to na przykładzie moich , np najmłodszy po prawie nie potrafi niczego poza obsługą ajfona , reszta woli powiedzieć że to Chińszczyzna ot cała mądrość , znam internet od samego początku i mogę porównac wiedzę np 20 lat temu a teraz , to istna przepaść na korzyść tych z przed 20-tu lat ponad , każdy potrafił diagnozować auto interfejsem każdy umiał piracić cyfrę plus patchować tunery i takie tam wiedza była , teraz niestety nie ma tylko puste frazesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nasi" się nie pchają do władzy bo są na z góry przegranej pozycji na to jest potrzebna kasa. Zastanawialiście się skąd u nas tyle fundacji, jak one działają, kto je finansuje? Ile w ostatnim czasie powstało partii liberalno lewicowych lub ultra lewicowych a ile prawicowych? Co chwila jakiś nowy Filip startuje z poparciem na 8% a to facet, który wymachuje wibratorem potem pan 6ciu króli a teraz rowerzysta, skąd na to pieniądze? Trump chyba powiedział, że to są ludzie, którzy mają nieograniczone zasoby finansowe...

A tutaj kolejny artykulik jak u nas jest źle :)

Smog nad centrum Polski. Normy przekroczone nawet 4-krotnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję Ci plusa za tę diagnozę. Ta diagnoza odnosi się też do polityczno-naukowego zainteresowania CZYSTYM POWIETRZEM. Może przypomnę, jestem po średniej szkole zawodowej a moje "obserwacje-mądrości" wyniosłem z radia PR I , PR II i PR III, oraz troszeczkę z Netu. Początkowo byłem zachwycony audycją "Za a nawet przeciw" a potem musiałem wyłączać. Tak bardzo mija się z rozsądkiem (to tylko moje subiektywne zdanie). Co robią instytuty? To samo co straż pożarna. Dzięki dzielnej postawie straży, z płonącego domu zostają nawet nie fundamenty, tylko zgliszcza.

@miki, a co powiesz, że to z powodu niezdolności do kompromisu i rozdrobnionej narodowej dumy. 

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydawałoby się dość ambitny. Lubię tu zaglądać. Można było nawet odnieść wrażenie, iż w tym miejscu zabiera głos „starszyzna” forumowa. Aż tu nagle „zjazd”…
Udziela się nam chyba Nowy Rok, z jego wyjątkowością. Ruszyły emocje polityczne, z towarzyszącą im słodkopierdzącą gadaniną.

Zrzędzenie i jeszcze raz zrzędzenie…
Przygnębiające labiedzenie, z którego nic nie wynika.
„Def”, to już chyba z rozpaczy wyjawił nam swój życiorys. „Miki”, jak zwykle… skacze na jednej nodze.
Nawet „SONY23” zaprzestał się dokładać i powiało nudą...
Nie dziwi… Nikt (z politykierów) bowiem nie podsumowuje swoich naciapanych tu kocopołów i nie pisze jak ma być; za to chętnych do opisywania wody i ognia jest multum.

Zasłyszałem kiedyś, iż większość problemów ludzkich (jako jednostek), bierze się z niewdzięczności… Jakby odnieść to do całego narodu to kto wie czy nie wykazano by jakiejś nowej jednostki – coś jak zbiorowy mir do samookaleczania.

Gdyby koledzy zdecydowali się jednak wrócić do tematu, to ciekawiłyby mnie Wasze opinie na takie rozwiązanie:

- Filtry (wymienne), montowane w przewodach kominowych. Odpowiednie urządzenie byłoby chyba prostsze niż wymiana pieca. Zakład kominiarski mógłby zajmować się obsługą takich urządzeń (podobnie jak zakład energetyczny czy gazowy swoimi sprzętami).
Im bardziej kopcisz, tym częściej kominiarze wymieniają wkład filtra. Nikt nie robiłby łaski kominiarzowi, że pozwoli mu zrobić przegląd instalacji, lecz to klienci wykonywaliby telefon do zakładu kominiarskiego (niektórzy częściej – zwłaszcza ci co mają kotły GS, za to deesiarze i pelleciarze bardzo rzadko, zaś gaziarze w ogóle bo jak to mówią: bogaci też oszczędzają). Przy dzisiejszej elektronice, zakład kominiarski mógłby chyba monitorować stan takich urządzeń nawet bez udziału klienta…

Skoro w autach się udało zamontować odpowiednie „wydechy” to czemu nie w kominach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Są elektrofiltry do domowych zastosować koszt już od 2,5 tys zł ale kto i po co ma to zakładać skoro jeszcze da się i może używać starych kotłów , ci co mają kasę to sami sobie kotły wymieniają na nowe bo wygodniejsze i sprawniejsze więc trwać to będzie długo jeszcze ale kiedyś doczekamy jak po drodze się trochę wzbogacimy jako społeczeństwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fozgas napisał:

Gdyby koledzy zdecydowali się jednak wrócić do tematu, to ciekawiłyby mnie Wasze opinie (...)

Też wolałbym zakończyć temat polityki - nudy i personalne głupoty ot tyle.

@fozgas, takie dpf'y sie nie sprawdza bo: za drogie (zacznie sie szczekanie na forum ze to ustawa na zlecenie Pana X), następnie wytną tak samo jak w dieslach.

A co zrobic z takim zakopconym filtrem: wypalić i uzywac ponownie czy wymienic na nowy i stary zakopac na wysypisku?

Nalezaloby jednak szukac (wspierać) rozwiazan "nie kopcących"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już pomysły w tematach kopciuchów, żeby w Polsce zrobić drugą Mongolię i wtedy będzie u nas tanio i czysto ;)

Edytowane przez form
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fozgas napisał:

,,,, ciekawiłyby mnie Wasze opinie na takie rozwiązanie:

- Filtry (wymienne), montowane w przewodach kominowych. ,,,,
,,,, Im bardziej kopcisz, tym częściej kominiarze wymieniają wkład filtra.

To ja po prostu zmienię profesje i zostanę kominiarzem.

Mam propozycje, ale tylko do tych co bardzo "czysto spalają", cokolwiek to znaczy.
Koszt zakupu gazy opatrunkowej 17-nitkowej (jałowej czy też niejałowej) o powierzchni 1m2 jest stosunkowo niewielki wynosi około 3 zł.

Instrukcja dotycząca doświadczenia.
Wyprowadzamy rodzinę na czas doświadczenia z domu.
Na wylot komina zakładamy w ramce nie rozwinięty pakiet gazy opatrunkowej.
Po 24 godzinach, o ile nie zaczadziejemy, zdejmujemy z komina pakiet gazy opatrunkowej, robimy dokumentacje fotograficzną i wysyłamy na Forum Info-Ogrzewanie. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Andrzej_M_ napisał:

To ja po prostu zmienię profesje i zostanę kominiarzem.

Ja już nie mam szans.
Uważam jednak, że jest to profesja jakby zapomniana… Traktuje się pracowników niczym przybycie do domu „mikołaja”, nie zaś fachowca, który może zapobiec klęsce. Widziałem już dwie akcje straży pożarnej, w tym jedną w nocy. Chyba dlatego kręcę się wokół regulacji w tym zakresie. Wolałbym , żeby kominiarze nie wyjeżdżali z kraju :)

Przyznaję jednak, filtry to nie najlepszy pomysł… Powinno być tak jak opisał „berthold”, wtedy problem się rozwiąże bez emocji a co najważniejsze długów. Na dziś to jednak ideał…

Mam jeszcze jedno pytanie w tym zakresie:
- Co sądzicie o siatkach antysmogowych, montowanych do okien?

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fozgas napisał:

,,,, Mam jeszcze jedno pytanie w tym zakresie:
- Co sądzicie o siatkach antysmogowych, montowanych do okien?

Powiem strzeże, do tej pory nie słyszałem i nigdzie nie czytałem  o takim produkcie rynkowym.

Przed chwilą spenetrowałem zasoby internetu i bardzo ogólnie mogę się wypowiedzieć.
Musimy się zdecydować jaką siatkę na ramę okienną założymy.
Priorytet, czy chcemy mieć dostęp do światła naturalnego, czy też do nieznacznie oczyszczonego powietrza.

Pytanie zasadnicze, czy w okresach przejściowych i letnim mamy problem z tak zwanym "smogiem".


Polecam wszystkim dwa tematy dyskusyjne na konkurencyjnym forum.
1 - Pochwalcie się swoimi filtrami wentylacji mechanicznej.
źródło: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?234410-Pochwalcie-się-swoimi-filtrami-wentylacji-mechanicznej&highlight=swoje+filtry
2 - Ile pyłu PM 2.5 wdychamy w domu z rekuperacją mechaniczną.
źródło: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?345269-Ile-pyłu-PM-2-5-wdychamy-w-domu-z-rekuperacją-mechaniczną  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacznijmy merytorycznie co to jest pył? Ja podpowiem, że pył ma zarówno pochodzenie naturalne np. pył mineralny, sól morska jak i pochodzenie antropogeniczne czyli spalanie paliw stałych ale także ścieranie opon samochodowych na drogach, pył z klocków hamulcowych z filtrów DPF, jest to także zwykły kurz wzruszany przez działalność, ścieranie dróg, śmieci komunalne itd. Taki pył ma szybką prędkość opadania i po kilku godzinach a max dniach taki pył opada dlatego tak zwany smog to zjawisko okresowe i krótkotrwałe, nie jest aż tak szkodliwy jak się to przedstawia inaczej rzeczywistość wyglądała by inaczej. Musiał byś chyba siedzieć z głową w kominie przez kilka godzin ale pewnie prędzej umarł byś na zatrucie tlenkiem węgla niż pyłami.

Główny problem to wysokość kominów w domach prywatnych o ile kominy przemysłowe są wysokie  i spaliny odprowadzane są w górne części atmosfery cząstki pyłów spadają dalej jak przy wulkanie, natomiast domowe kominy o wysokości 8 metrów i "dymią" na okolicę tak jak samochody a nawet rowery.

Jeśli ktoś liczy, że smog w obecnym telewizyjnym ujęciu kiedykolwiek zniknie to jest w błędzie bo zapylenie naturalne pyłami PM jest ogromne na przykład pożary lasów, wybuchy wulkanów, pyły pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, aerozole morskie itd. itp. Pyłu powstają także w samej atmosferze w wyniku reakcji chemicznych.

I uwaga z tego co kiedyś gdzieś czytałem (nie wiem czy się to zmieniło) to pył pochodzenia ludzkiego to tylko 2% a ile z tego pochodzi z naszych pieców, może jakiś niewielki promil?

Taka ciekawa informacja, że tylko 2% ludzi żyjących w miastach na świecie oddycha powietrzem gdzie stężenie pyłów nie jest przekroczone wg norm WHO. A więc upadł mit czystego zachodu po raz drugi :)

Z tego wynika, co już pisałem w moim wątku, że smog nie taki groźny jak go malują, prawdopodobnie wystarczy zmiana sposobu palenia w piecach lub stopniowa wymiana kotłów na 5 klasę żeby ograniczyć do minimum pył z palenisk prywatnych co nie znaczy, ze pozbędziemy się smogu, zniknie jakiś promil zanieczyszczenia powietrza to wszystko.

Dodam jeszcze może to zainteresuje i otrzeźwi niektórych, że jednym z największych emiterów pyłów jest przemysł budowniczy czyli wytwarzanie materiałów budowlanych, cementy, gipsy, cegły, koksownie a więc także elektrociepłownie, żeby aktoreczki walczące ze smogiem miały ciepełko w bloczku :) A więc jeśli ograniczymy zanieczyszczenia pyłami PM to obawiam się, że kredyty mieszkaniowe nawet na 50 lat wam nie wystarczą hyh...

Jak widać pyły zawieszone pochodzą z każdej dziedziny naszego życia codziennego a palenie w piecu jest tylko jednym ze składowych, jak lecisz na wakacje samolotem to tak samo wytwarzasz smog i pył, jak jedziesz autem obok domu sąsiada i kurzysz na szutrówce to także produkujesz pył zawieszony PM i go trujesz. Tak więc proszę o rozwagę...

Londyn. Podróżujący metrem oddychają gorszym smogiem niż kierowcy Węgla nie ma a pył/smog jest nadal.

Cytat

Według brytyjskich naukowców hamulce w pojazdach odpowiadają za emisję 21 proc. cząstek stałych. Jeśli pominiemy dymy z rur wydechowych (a tych w metrze nie ma) – to już 55 proc. Oczywiście elektryczne pociągi metra nie dymią i to ich zaleta. Z drugiej strony ciasne tunele i zamknięte stacje powodują, ze mamy do czynienia z niewielkim, niewentylowanym, poziemnym środowiskiem, gdzie smog nie ma szansy się rozprzestrzenić.

 

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Żadne argumenty nie pomogą.Ludzie muszą się czegoś bać, muszą z czymś ciagle walczyć, muszą mieć jakieś zajęcie... Zasada taka jak w wojsku. Jak żołnierz nie ma zajęcia, to głupoty przychodzą mu do głowy... Kilka postów wcześniej podawałem link o Norwegii. Niektórzy koledzy piali wcześniej z zachwytu jak tam jest super. Czysto, nowocześnie i eko w każdym calu. A miejscowa, rdzenna populacja nie chce się rozmażać i musi sprowadzać kompletnie odmienny kulturowo element z obszarów, gdzie o ochronie środowiska nikt nawet nie słyszał, ale za to każdy marzy, żeby mieć trzy żony i z piętnaścioro dzieci... Wszędzie brud, smród i ubóstwo ale zupełnie nie przeszkadza to, żeby rozmnażać się jak króliki. Idźmy dalej przykładem tych rozwiniętych. Wyszukujmy sobie ambitne zadania, dokładajmy ludziom kolejnych podatków na niby realizację  tych zadań a potem zastanawiajmy się dlaczego nie mają ochoty już na nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znajdujemy się w punkcie wyjścia. "Przeleciałem" (przeczytałem) temat od początku i może brak mi wyobraźni, bo wydaje mi się, że już wszystkie permutacje możliwości przeciwdziałania SMOGOWI zostały poruszone. Uważam, że każdy chcący się wypowiedzieć powinien najpierw przeczytać cały temat aby nie "wyważać otwartych drzwi". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.