Hermogenes Opublikowano 28 Maja 2018 #776 Opublikowano 28 Maja 2018 Wieszać palantów na placu defilad w stolycy sąd 24 godzinny; od pradziadka do wnuczka a majątek na walkę ze smokiem. poz Hermogenes Cytuj
sambor Opublikowano 28 Maja 2018 #777 Opublikowano 28 Maja 2018 W sobotę rano kolega rodziców ze Zgierza przywoził do W-wy, nie dało tam oddychać. Dawniej jak coś było nie tak np sklepie lub magazynach to robiono kradzież a teraz robi się pożar. na wysypiskach aby zamulić ilości i jakości odpadów. Cytuj
Ksieciunio Opublikowano 28 Maja 2018 #778 Opublikowano 28 Maja 2018 Cytat Wiceminister środowiska @SlawekMazurek: Od maja składowisko odpadów w #Zgierz działa nielegalnie i jest to sytuacja skandaliczna. Będziemy dążyli do wprowadzenia obowiązkowego wprowadzenia monitoringu na wysypiskach. Tak jasne, któremuś padnie dysk i tyle mają z nagrania. Nic tylko pogratulować rozwiązania. Cytuj
SONY23 Opublikowano 29 Maja 2018 #779 Opublikowano 29 Maja 2018 W państwie prawa na wszystko musi być artykuł... Jak go nie ma to " róbta co chceta"... Nie żebym tęsknił za państwem totalitarnym ale z niektórymi inaczej się nie da... Ciekaw jestem, czy znowu odpowiedzialność skończy się na słupach ? Może warto, żeby przy prowadzeniu takiej działalności przedsiębiorca musiał najpierw wpłacić do depozytu kaucję nie mniejszą niż 1000 000€ i dopiero wtedy zaczynał coś działać ? Cytuj
form Opublikowano 15 Czerwca 2018 #780 Opublikowano 15 Czerwca 2018 Składowisko odpadów plastikowych w Skawinie (woj. małopolskie) zajęło się ogniem. Pożar wybuchł jeszcze wczoraj przed północą. Strażacy zdołali go opanować, jednak dogaszanie potrwa do późnego wieczora. Pożar w Skawinie zdaje się być pod kontrolą. – Ten pożar mamy zlokalizowany. To są działania długotrwałe. Te odpady są składowane w pryzmach kilkumetrowej wysokości. Wspiera nas tutaj ciężki sprzęt, koparki, które na bieżąco odbierają te odpady, my to przelewamy. – powiedział Bartłomiej Rosiek ze KM PSP w Krakowie. W akcji dogaszania bierze udział ponad 100 strażaków. Składowisko istnieje od roku. Magazynowano tam m.in. plastikowe butelki, resztki kabli, tekstylia. Przez ten czas było już kilkakrotnie kontrolowane. Pierwszy raz w 2017, potem na przełomie 2017 i 2018. Wtedy wykazano wiele nieprawidłowości i nałożono na firmę karę administracyjną w wysokości....1000 zł. Ostatnia kontrola była(UWAGA!) między 28.03-18.04.2018. Wnioski z kontroli były zawsze takie same: nieprawidłowe składowanie, przy jednoczesnym braku możliwości przetworzenia odpadów, mimo zapewnień firmy. Były też zastrzeżenia co do ochrony p.pożarowej. Ostatnia kontrola zakończyła się wnioskiem o cofnięcie pozwolenia na zbieranie odpadów i dowożenie nowych. W nocy 14.06.2018. nagle i niespodziewanie wybuchł tam pożar. Sto pożarów składowisk śmieci narodowych na stulecie odzyskania niepodległości! :) Nie mamy Państwa odpadów i co nam Państwo zrobi? :D ps. https://dedalus.pl/System-Jak-mafia-zarabia-na-smieciach-Bertold-Kittel A czy wiesz, że prawdopodobnie każdego dnia, kiedy idziesz wyrzucić do śmietnika starannie posegregowane odpady, dajesz zarobić mafii? Gangsterzy, politycy, służby specjalne. Ogromne pieniądze zarabiane na nielegalnym składowaniu i pozbywaniu się nawet silnie toksycznych odpadów. Najpiękniejsze regiony Polski zasypywane beczkami ze znakiem trupiej czaszki. Bezsilność ludzi skazanych na sąsiedztwo dzikich wysypisk. Skażona natura i jej bezkarni niszczyciele. Dziennikarz śledczy odsłania przerażający obraz tego, jak z powodu całkowitej bierności państwa, złego prawa i korupcji czy zastraszania zwykłych ludzi mafia przejmuje rynek recyklingu. Choć cierpliwie segregujemy szkło, papier i plastik, nasze śmieci i tak ktoś pewnie wyrzuci na jedną śmierdzącą hałdę. Legalnie działające firmy, wyposażone w nowoczesne sortownie, nie mają czego sortować, bo odkąd biznes przejęli przestępcy, zbieranie odpadów przestało być opłacalne. Interesy z nimi robią nawet wielkie, globalne koncerny! Jak działa system, na który podatnicy wykładają miliony? To nie jest zgrabnie wymyślony thriller. To się dzieje naprawdę! Cytuj
PioBin Opublikowano 12 Sierpnia 2018 #781 Opublikowano 12 Sierpnia 2018 Jak wymienic piec z rzadowa doplata: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/infografika-jak-wymienic-piec-z-rzadowa-doplata/btneczn Cytuj
Didek Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #782 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 Jak widać p. Minister ma Nasze zdrowie w głębokim poważaniu - artykuł z dzisiejszej Wybiórczej. Cytuj
heso Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #783 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 Miał to także węgiel... da się czysto spalić. Cytuj
PioBin Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #784 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 (edytowane) Czysto? To bardzo wzgledne podejscie. Chciales napisac raczej bez dymu gdyz wtedy na oko to moze bedzie czysto. Edytowane 21 Sierpnia 2018 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Juzef Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #785 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 Mówi się, że media to czwarta władza, ale tak naprawdę to pierwsza – tam się ustala, jaką narrację lansujemy, kogo do głosu dopuszczamy, kogo nazywamy ekspertem. Wszyscy się pastwią nad złym miałem tak jakby co najmniej 90% ludzi nim paliło. Cytuj
heso Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #786 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 28 minut temu, PioBin napisał: Czysto? To bardzo wzgledne podejscie. Chciales napisac raczej bez dymu gdyz wtedy na oko to moze bedzie czysto. Na oko? Od kiedy to spaliny bada się na oko? Cytuj
PioBin Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #787 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 Tutaj na forum wszyscy tak sprawdzaja za kazdym razem! Wszyscy kreca filmy (Ty i ja rowniez) jak to "czysto" spalamy. Z komina tylko para wodna - tak na oko ;) Pozdr. Cytuj
heso Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #788 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 Teraz już nawet straż miejska ma takie sprytne drony, wystarczy ich zaprosić, puszczą maszynkę nad komin, sprawdzą, wydadzą świadectwo czystości... lub mandat. Jaja sobie robię, chociaż oni jak najbardziej serio, nawet się chwalą na YT, ilu to już spalaczy butelek PET namierzyli... Co do miału- czekam na zimę, na razie kupiłem około tony- bardzo dobre paliwo do kotła DS. Cytuj
PioBin Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #789 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 (edytowane) Taki dron to musialby sie nauczyc chodzic po kominie a nie latac nad nim. Jak lata to za duzy przeciag robi i d..a z tych pomiarow. A butelki PET podobnie jak styropian, szmaty w oleju, czy plyty mdf wedlug niektorych teorii tez da sie spalic "czysto". A przynajmniej byly takie proby... Natomiast tutaj: wszyscy pala drewnem albo weglem. Rozumiem ze gdyby wytlumaczyc jak powinni palic to wszelkie ustawy i zakazy nie bylyby potrzebne? Edytowane 21 Sierpnia 2018 przez PioBin Cytuj
Juzef Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #790 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 Godzinę temu, PioBin napisał: butelki PET podobnie jak styropian, szmaty w oleju, czy plyty mdf wedlug niektorych teorii tez da sie spalic "czysto" Oczywiście. W zawodowej spalarni odpadów. 1 godzinę temu, PioBin napisał: Rozumiem ze gdyby wytlumaczyc jak powinni palic to wszelkie ustawy i zakazy nie bylyby potrzebne? Gdyby tłumaczyć jak jeździć to kodeks drogowy, policja i mandaty byłyby zbędne? Nie. Czy to oznacza, że tłumaczenie wszystko załatwia? Nie. Czy to oznacza, że wcale nie należy tłumaczyć? Nie. Trzeba zacząć używać rozumu a przestać myśleć czarno-biało. Cytuj
heso Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #791 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 (edytowane) 2 godziny temu, PioBin napisał: Natomiast tutaj: wszyscy pala drewnem albo weglem. Rozumiem ze gdyby wytlumaczyc jak powinni palic to wszelkie ustawy i zakazy nie bylyby potrzebne? Cudowny filmik... obejrzyjcie do końca. Pan Strażnik M. rozczulająco bezradny, kiedy z komina wali dymem, tak jak z kotła, który po chwili bucha ogniem po otwarciu drzwiczek, bo w końcu złapał trochę powietrza , czujnik czadu {dymu?} szaleje światełkami i dzwonkami a tu nie ma się do czego przyczepić, bo węgiel orzech i na dodatek wysokokaloryczny.... I ani kawałka folii czy butelki PET. Zapomnieli wziąć ze sobą drona, może by coś z komina wykryli. Edytowane 21 Sierpnia 2018 przez heso Cytuj
Juzef Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #792 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 Jak się człowieka szkoli, że kopcą opony, pampersy i zły ruski wungiel, a potem widzi dym wyłącznie z uczciwego dobrego węgla, to mu się obwody grzeją od dysonansu poznawczego. Cytuj
heso Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #793 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 (edytowane) Juzef... też dobre, dzięki. Przeczytałem przy okazji więcej na tamtej stronie: https://smoglab.pl/smogstop-skawina-rozwiazania/ "Natomiast my mamy dwa typy kontroli: planowane, czyli ulica po ulicy i na zgłoszenie mieszkańców. W tym drugim wypadku jest kilka adresów, które się powtarzają. Kontrola nigdy niczego nie stwierdziła, a domy dalej w mocny sposób kopcą. Próbujemy więc odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje i jak z tego wybrnąć jeszcze w tym sezonie. A także co zrobić, by był to ostatni sezon, kiedy tak kopcą. Jest szereg problemów. Z jednej strony rozwiązaniem doraźnym jest to, że pracownik był na przykład przy rozpalaniu i sprawdzał, co się dzieje, kominiarze sprawdzają instalację." Rzeczywiście nie bardzo wiedzą, jak rozwiązać problem, mimo sporych dotacji. To tylko jedna miejscowość (gmina?). Czy tak ma być w całej Polsce? Czarno widzę. Edytowane 21 Sierpnia 2018 przez heso Cytuj
Hermogenes Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #794 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 85 % społeczeństwa nie wie jak posługiwać się rozkładem jazdy autobusów, pociągów a Wy się dziwicie że nie potrafią spalić węgla. I tu mundur czy matura wiele nie wskóra . poz Hermogenes Cytuj
Juzef Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #795 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 3 godziny temu, heso napisał: Rzeczywiście nie bardzo wiedzą, jak rozwiązać problem Zazwyczaj nie chcą wiedzieć. To by czasem musiało oznaczać przyznanie racji tej drugiej stronie, którą się uważa za zbrodniarzy i degeneratów (to palacze) lub agenturę wpływu tzw. lobby węglowego (to ludzie, którzy mają jakieś pojęcie o technicznej stronie spalania węgla). 2 godziny temu, Hermogenes napisał: 85 % społeczeństwa nie wie jak posługiwać się rozkładem jazdy Ludzie to debile – tak najłatwiej orzec, po czym rozsiąść się na tronie wyższości, bo oczywiście ja w tych 15%. Ja z takiej informacji wyciągnąłbym wniosek, że rozkłady są bardzo źle zaprojektowane. Podobnie ze spalaniem węgla. Skoro potrzeba pewnej wiedzy, by to zrobić dobrze w urządzeniach jakie istnieją, a się tej wiedzy ludziom nie dostarcza na żadnym etapie edukacji ani nawet przy zakupie kotła czy opału, to trudno wymagać, by ją posiadali. Cytuj
PioBin Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #796 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 (edytowane) Godzinę temu, Juzef napisał: ... Ludzie to debile – tak najłatwiej orzec, po czym rozsiąść się na tronie wyższości, bo oczywiście ja w tych 15%. Ja z takiej informacji wyciągnąłbym wniosek, że rozkłady są bardzo źle zaprojektowane. Podobnie ze spalaniem węgla. Skoro potrzeba pewnej wiedzy, by to zrobić dobrze w urządzeniach jakie istnieją, a się tej wiedzy ludziom nie dostarcza na żadnym etapie edukacji ani nawet przy zakupie kotła czy opału, to trudno wymagać, by ją posiadali. Słuszny wniosek (według mnie). Do takiego wniosku doszli również "oni". Skoro tego nie da się czysto spalić (dla ilu % społeczeństwa sprawia to trudność tego nie wiem) - to trzeba zlikwidować. Zrobimy zakazy, zabierzemy paliwo, damy pieniądze na przejście na coś innego lub nowego... i będziemy się cieszyć czystym powietrzem. Myślę również, że Ci którzy tą "nie"trudną wiedzę o spalaniu posiedli dalej będą mogli cieszyć się swoimi pozaklasowymi w zaciszu domowym - o ile "uprzejmy" sąsiad o tym wiedział nie będzie. A nie będzie gdyż nosem nie wyczuje a drona z czujnikiem mieć nie będzie Edytowane 21 Sierpnia 2018 przez PioBin Cytuj
Hermogenes Opublikowano 21 Sierpnia 2018 #797 Opublikowano 21 Sierpnia 2018 Juzef musisz mi uwierzyć podejmowałem próby na tubylczym środowisku " rence opadajo " jak mówił klasyk. poz Hermogenes Cytuj
Gość berthold61 Opublikowano 22 Sierpnia 2018 #798 Opublikowano 22 Sierpnia 2018 Gwoli ścisłości miał to nie jest muł czy flot miał to bardziej skruszony węgiel i nic poza , więc dorabianie gęby zwłaszcza przez GW mnie drażni . Cytuj
Didek Opublikowano 22 Sierpnia 2018 #799 Opublikowano 22 Sierpnia 2018 (edytowane) Najlepsze jest to, że rozporządzenie dopuszcza wilgotność węgla do 27%, czyli kupując 1 tonę węgla mogę dostać 250 kg wody i wszystko będzie zgodnie z prawem. Chyba kogoś *** Edytowane 22 Sierpnia 2018 przez Ryszard Proszę nie używać wulgaryzmów Cytuj
Juzef Opublikowano 23 Sierpnia 2018 #800 Opublikowano 23 Sierpnia 2018 W dniu 21.08.2018 o 20:53, Hermogenes napisał: " rence opadajo " jak mówił klasyk Mnie to nawet odpadajo. Ale trzeba być twardym, wchodzić drzwiami jak nie da się oknem. W dniu 22.08.2018 o 11:54, Didek napisał: Najlepsze jest to, że rozporządzenie dopuszcza wilgotność węgla do 27% A teraz jak kupujesz miał, to ile deklaruje kopalnia? Nie czasem podobne wartości? Bo tylko w miale jest fizycznie możliwe uzyskanie takiej zawartości wody. Technicznie jest realne wysuszenie węgla prawie w dowolnym zakresie i transport w stanie suchym – tylko za to wszystko trzeba by odpowiednio zapłacić. By potem sobie samemu ten miał zalać wodą przed wrzuceniem do kotła. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.