Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to: więc albo mamy do czynieni z idiotami, którym się wydaje, że węgiel kopci siarką i popiołem, albo – ze szkolonymi agentami wpływu realizującymi plan likwidacji wungla przez podnoszenie jego cen i histeryczne zwalczanie prób likwidacji smogu bez dokopania wunglowi.

Moim zdaniem to idioci nie są.

 

 

@Juzef przeszukując zasoby internetu znalazłem 16-stu szkolonych agentów, którzy za Judaszowe srebrniki opracowali  "Warianty wprowadzenia ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji spalania paliw stałych".

 

źródło: http://www.slaskie.pl/zalaczniki/2017/12/15/1513339118/1513339127.pdf

 

 

ps.

 ",,,, A może prościej, czyli STANOWCZE NIE DLA ZWYKŁYCH NACIĄGACZY "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem mapę z lokalizacją agentów wpływu. Ich pozycje o godzinie 17:00. Oni są wszędzie!  :blink:

 

 

post-56121-0-83568900-1518021513_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ładnie zamaskowani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflują się używając zasłon dymnych. Tak się wyszkolili, że jak taką zasłonę postawią z komina to świata nie widać. Całe południe kraju, jak mówił prezes, ukryta opcja wpływu na środowisko. Na szczęście są czujniki lokalizujące, tylko wciąż ich za mało, bo to co pokazują to wierzchołek góry smogowej.

 

Jak chcą się zabić zatrutym powietrzem to niech nie fundują tego innym, a przynajmniej mnie, bo ja być zabijanym smrodem sobie nie życzę. Polska to modelowy przykład współczesnego obozu koncentracyjnego, gdzie rodacy Polacy gazują się wzajemnie na śmierć. Prawdziwym jest niestety określenie Polski Obóz Koncentracyjny i ustawą zakazującą rząd tego nie zmieni dopóki będą kopciuchy i czarny węgiel, czarna śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  "Warianty wprowadzenia ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji spalania paliw stałych".

 

źródło: http://www.slaskie.pl/zalaczniki/2017/12/15/1513339118/1513339127.pdf

...

 

Bardzo ciekawe opracowania. Kosztowały sporo pracy...

 

Wariant 1 – wyeliminowanie stosowania paliw złej jakości (muły, floty itp.)

Wariant 2 – jednolity klasa 5

Wariant 3 - zwiększenie wykorzystania sieci ciepłowniczych i gazu ziemnego do celów grzewczych

Wariant 4 – eliminacja paliw stałych w aglomeracjach i miastach strefach

Wariant 5 – jednolity klasa 4

 

Odpowiadające stężenie pyłów PM10 dla wybranej lokalizacji aglomeracji górnośląskiej

Wariant 1 - 5 394,93

Wariant 2 - 593,01

Wariant 4 - 14,93

 

Odpowiadające stężenie pyłów PM2,5 dla wybranej lokalizacji aglomeracji górnośląskiej

Wariant 1 - 4 190,81

Wariant 2 - 460,55

Wariant 4 - 14,89

 

Mój komentarz:

Wariant 1 - juz obowiązuje od wrzesień 2017! Czyli teoretycznie jest lepiej jak w 2015r. Każdy widzi (czuje) różnicę jaka jest!

Wariant 2 - mieć będziemy za dziesięć lat! Czyli teoretycznie będzie 10 razy lepiej jak teraz.

Wariant 4 - tak możemy mieć bez nakazów, ustaw, uchwał i wywalania kasy na warianty. Czyli teoretycznie będzie 300 razy lepiej jak teraz. Co trzeba zmienić?... Mentalność.

 

Manipulacja? Nie! Analiza załączonych danych!

 

PS. Chyba, że ja źle interpretuje te wypociny (przepraszam - opracowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflują się używając zasłon dymnych. Tak się wyszkolili, że jak taką zasłonę postawią z komina to świata nie widać. Całe południe kraju, jak mówił prezes, ukryta opcja wpływu na środowisko. Na szczęście są czujniki lokalizujące, tylko wciąż ich za mało, bo to co pokazują to wierzchołek góry smogowej.

 

Jak chcą się zabić zatrutym powietrzem to niech nie fundują tego innym, a przynajmniej mnie, bo ja być zabijanym smrodem sobie nie życzę. Polska to modelowy przykład współczesnego obozu koncentracyjnego, gdzie rodacy Polacy gazują się wzajemnie na śmierć. Prawdziwym jest niestety określenie Polski Obóz Koncentracyjny i ustawą zakazującą rząd tego nie zmieni dopóki będą kopciuchy i czarny węgiel, czarna śmierć.

Złodziej krzyczy łapać złodzieja... Przecież sam palisz węglem. To jak to jest. Twój nie truje a innych już tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój truje ekologicznie z certyfikatem zawijacka, opisywałem już kiedyś. Opisywałem też, że pierwszy i ostatni raz dałem się wrobić w kocioł na węgiel. Natomiast wczoraj i przedwczoraj wieczorem po 20:00 taki smród uderzył z zewnątrz do domu, że masakra. Nie było dokąd przed nim uciec. Jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któregoś sąsiada lub sąsiadów. Późno i zimno, więc nie chciało mi się wychodzić sprawdzić. Wg. kierunku wiatru to tego 200-250 metrów od mojej chatki. A dziś około 16 powietrze już było szaro-żółte. Nie chce mi się nawet już o tym gadać, dramat, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Podobno mają budować dwie kopalnie , jedna z węglem koksującym a druga z energetycznym gdzieś pod Oświęcimiem , trzeba im podpowiedzieć aby ją wybudowali na dolnym Śląsku tam gdzie jest antracyt i całe wydobycie przeznaczać na opał dla indywidualnych , antracyt nie kopci i daje pałer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe opracowania. Kosztowały sporo pracy... ,,,,

Zapewne nie tylko pracy, sporo złotówek także ubyło z kasy podatników (tak zapewne będą twierdzić oponenci) .

 

 

,,,, PS. Chyba, że ja źle interpretuje te wypociny (przepraszam - opracowanie)

Ja zamieszczam poniżej swoją wizualizacje, danych z opracowania.

źródło: http://www.slaskie.pl/zalaczniki/2017/12/15/1513339118/1513339127.pdf

 

post-1266-0-43911900-1518029793_thumb.jpg

 

 

ps.

Z tajnego wywiadu elektronicznego uzyskałem takie  informacje, otóż  jedna lub dwie osoby z grona tych 16-stu szkolonych agentów nigdy nie widziała na oczy węgla.

Podobno, blisko polowa z nich nie miała węgla kamiennego w reku.

 

 

 

 ",,,, A może prościej, czyli STANOWCZE NIE DLA ZWYKŁYCH NACIĄGACZY "

Edytowane przez Andrzej_M_
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czym tu się podniecać, przecież to tylko matematyka, którą uczeń podstawówki bez pomocy kalkulatora może sobie policzyć... I powiedz, że to nieprawda... Nawet jak gdzieś się pomyli, to tylko na papierze może być błąd, bo w realu nikt tego nie zważy... Zabrakło wariantu nr 6, wszystkich wysiedlić...

A tu dla rozluźnienia atmosfery...

https://isokolka.eu/sokolka/23503-o-smogu-od-najmlodszych-lat

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalnie wałbrzyskie były nierentowne już ponad 100 lat temu, "za Niemca". Ludzie uciekali do pracy w Zagłebiu Ruhry, bo pensje były znacznie wyższe. Pokłady maja miąższość poniżej 1 m, To samo złoże w czeskim Zaclerze było eksploatowane odkrywkowo i kopalnia też padła wraz z komunizmem. Sentymenty jedno, a wiedza jest niestety bezwzględna.

Australijczycy kupili koncesje na wydobycie węgla koło Ludwikowic (znacznie nowocześniejszą metodą, niż za pomocą ponad 100-letniej maszyny wyciągowej Siemens-Schuckert, poprzez sztolnię upadową) i tez sie to ekonomicznie nie dopięło. Węgiel to historia, jak soha w rolnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze raz do tego:

 

Wariant 1 – wyeliminowanie stosowania paliw złej jakości (muły, floty itp.)

Wariant 2 – jednolity klasa 5

Wariant 3 - zwiększenie wykorzystania sieci ciepłowniczych i gazu ziemnego do celów grzewczych

Wariant 4 – eliminacja paliw stałych w aglomeracjach i miastach strefach

Wariant 5 – jednolity klasa 4

 

Brzmi jak etapy / wizja przyszlosci (wariant 5 uzyty tylko do celow porownawczych). Mamy 2018r - osiagnelismy pierwszy poziom na papierze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Najlepiej jak by się zdecydowali na wariant 4-ty a  dać sobie 10 lat na jakiś nowszy , do 4 klasy kotłów mogliby zrobić ze 300 % więcej dopłat bo kotły zdecydowanie tańsze a w sumie prawie te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czym tu się podniecać, przecież to tylko matematyka, którą uczeń podstawówki bez pomocy kalkulatora może sobie policzyć... I powiedz, że to nieprawda... 

 

Matematyka jest językiem natury. Wszystko wokół nas może być opisane i zrozumiane dzięki liczbom... ;)

 

ps. ale nie każdy uczeń podstawówki jest w stanie zrozumieć liczby - i powiedz, że to nieprawda.

Edytowane przez form
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wszystko liczbami ogarniesz... Ale łatwo nimi komuś zaimponować. Szczególnie jak w żaden mierzalny sposób nie da się tego zweryfikować. Gdyby owe pracochłonne badania robiło kilka niezależnych podmiotów, nie wiedząc nic o sobie, to ręczę że każdemu wyszłoby co innego. Co najwyżej proporcje między wariantami byłyby podobne, be te biorą z dopuszczalnych emisji dla poszczególnych klas. I tyle z tego pożytku. Powtórzę po raz enty, niech mądrale zrobią dobry kocioł dla ludu a nie produkują kolejne papiery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę po raz enty, niech mądrale zrobią dobry kocioł dla ludu a nie produkują kolejne papiery...

 

Gdyby potrafili taki kocioł zrobić to już by dawno zrobili, opatentowali na cały swiat i zarabiali miliony dolarów. Jeżeli więc takiego kotła nikt na świecie nie potrafi zrobić to przestańmy z maniakalnym uporem brnąć w ten ślepy węglowy zaułek z zatrutym powietrzem. Są przecież inne sposoby na ogrzewanie, czyste ogrzewanie.

 

ps. wyniki zostały sfałszowane? ;)

Edytowane przez form
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt od nich tego nie wymaga a sami są tylko teoretykami na państwowych posadkach i własną nieudolność tuszują tezami o niemożliwości... Sam palę nawet dzisiaj węglem i nad konminem nie ma nic. Powietrze wokół czyściutkie, jak w Vabanku - Szwajcaria...

Świat, ten bogaty woli łatwy gaz a co będzie jak go zabraknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na dach i parę razy pod rząd zaciągnij się głęboko tym czyściutkim powietrzem z komina :) Tylko przywiąż się dobrze do komina, żebyś nie spadł z dachu, gdy Cię zamroczy ;) Może wtedy coś Cię przekona, ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że nie próbowałem ? Czasami tylko na komórce para (kondensat) się osadzała jak chciałem zrobić fotkę z środka komina. Cudów nie ma,idealnie czyste powietrze to nie jest ale 20 czy 40 razy lepsze niż z fabrycznego śmieciucha z dmuchawą i komputerem... Dla mnie jest to postęp kosmiczny i to za grosze. A mądrale zjadają miliony i g...o z tego wychodzi. I mam prawo na to psioczyć ile tylko wejdzie... Za grosze może być powiedzmy 10 razy lepiej niż jest ale nikt na tym nie zarobi więc na takim rozwiazaniu problemu nikomu nie zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać w dymie z komina to te pyły PM a te niewidoczne najbardziej szkodliwe substancje - tlenki, siarczki, związki aromatyczne i co tam innego jeszcze się wytwarza.

 

Z pyłami w spalinach to można bezproblemowo walczyć stosując filtry lub elektrofiltry a z pozostałymi w warunkach domowych nie da rady walczyć innymi metodami jak dokładne i czyste spalanie odpowiedniego paliwa.

O elektrofiltrach jest dyskusja tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25836-wielka-%C5%9Bciema-5-klasa-ekodesigne-afera-a-la-volkswagen/

W niej jeden z przedstawicieli tej branży próbuje wmówić że e-f to lekarstwo na wszystkie bolączki.

 

A z drugiej strony po monitoring z centrum Warszawy widać, tam poziom PM jest wysoki -200-300% normy , choć cała dzielnica jest napędzana energetyką zawodową - nie ma praktycznie ugrzania indywidualnego - nawet gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.