Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór mocy kotła w oparciu o ciepłowłaściwe.pl


CoTo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.01.2020 o 18:06, Pieklorz napisał:

Sonda lambda do węgla to krótki żywot.

Sondę przy węglu da się odpowiednio chronić, tylko użytkownik musi sobie odpowiedzieć czy mu się będzie chciało co kilka dni czyścić filtr, a konstruktorowi wymyślić sposób i takie miejsce jej zabudowy żeby to było możliwe. Zdaję sobie sprawę z mojego bardzo amatorskiego traktowania tematu, ale w tym sezonie 3 t węgla poszło w kopciuchu a sonda jak nowa.

Zero jakiegokolwiek wpływu produktów spalania na jej stan zarówno zewnętrzny jak i pomiarowy. Z doświadczenia, bardziej spodziewam się usterki spowodowanej jej niską jakością niż z tytułu eksploatacji w trudnym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie

Dziękuję za cenne porady i merytoryczną dyskusję.

Kocioł zakupiony. SKAMP 13 KW, palnik SV 200, sterownik SKZP-02.

Mam następujące pytanie: Czy jest potrzebny siłownik na zaworze mieszającym 4D jeżeli mam zawory termostatyczne na prawie wszystkich grzejnikach ?

Ewentualnie na czym się jeszcze skupić. Instalację przy kotle chcę zrobić raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szukam kotła 15 kw w dobrej cenie coś możecie polecić na domek 130 M2 średnio ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie wyszło mi 13 kw . Zastanawiam się nad tehnixsem

I tak czekam na jakąś promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 12:24, Jacekm74 napisał:

Witam szukam kotła 15 kw w dobrej cenie coś możecie polecić na domek 130 M2 średnio ocieplony

Skam-PV 13 z VAT 8% mieści się w budżecie, z płytką od wersji 20 spokojnie 15 kW wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półtora miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem SKAMP-PV13kW. Ogrzewana powierzchnia to około 140 m2, dwa domy połączone łącznikiem. Do tego bojler 140 litrów. Spokojnie ten kociołek daje radę na takim metrażu nawet na gównianym węglu ok 22Mj (nadziałem się na gówniany...). Przy -8 w nocy dochodzi do 40-50% mocy. Domy ocieplone po ścianach, stropy około 25cm gorszej wełny (starszej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.