Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze mocy pieca


Mlody18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To popatrz kolego tutaj ... http://cieplowlasciwie.pl/start

Po wypełnieniu skopiuj tutaj wynik i zapraszamy ponownie, na pewno koledzy pomogą.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest podane:

Energooszczędność

EUco+w 27,30 [kWh/(m2*rok)]
EP (gaz) 62,31 [kWh/(m2*rok)]

Termoizolacyjność

Uściany zgodny z WT 2021 0,167 W/(m2*K)
Udachu zgodny z WT 2021 0,123 W/(m2*K)
Projekt zgodny z aktualnymi Warunkami Technicznymi. czytaj więcej 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nigdy WT2021 nie spełni. Bez prawdziwego OZC nigdy zapotrzebowania nie poznasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł węglowy w takim domu to jak silnik parowy w motocyklu. Najmniejsze defro niby ma 9kW, ale to 12 kW ze zmienioną nalepką. Wszystko będzie gniło w niekończącym się podtrzymaniu, koszt (wliczając amortyzację kotła) przekroczy wszelkie inne nośniki energii, nawet grzanie oporowe prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co celować, a już na pewno nie 12KW w ekogroszku. Parę stówek na profesjonalne OZC wydać i wtedy decyzja o źródle ogrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda według projektu.

1312074865_Screenshot_20200107-104005_SamsungInternet.thumb.jpg.9476c07a0fca95978079b5798946871b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mlody18 napisał:

Bedę miał tylko podłogówke. A gdzie zdobęde profesjonalne OZC? I na jakiej podstawie to zostanie obliczone? 

Na początku zapytaj u źródła, skoro podali dane jak koledzy wyżej zamieścili to całkiem możliwe że mają więcej danych np dotyczących obciążenia cieplnego poszczególnych pomieszczeń lub chociażby budynku jako całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W posiadanym projekcie są na pewno dane z OZC , więc jeżeli dom jest budowany i ocieplany zgodnie z projektem to nic więcej nie potrzeba.

Z resztą po co komu dane o zapotrzebowaniu pomieszczenia na ciepło , jak i tak nie będzie wiedział co z tymi danymi zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest budowany zgodnie z projektem na wylewki idzie taki styropian jak w projekcie na sciany również 20cm. Więc wydaje mi się ze dane będą ok podane na stronie

 

Witam znalazlem w projekcie takie coś. 

Projektowe obciążenie cieplne  budynku 7.46kW

I według projektu zalecany był kocioł 19kW gazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszkowy 9 kW jest Skam-PV 9, ale do nowego domu wolałbym peleciaka np. Skam Klaster 5-11 lub RBR-B 13 zwłaszcza, że ceny pelletów są coraz niższe [i przy takich sam się do nich przekonałem] - ostatnio mój klient kupił w big bagu bardzo dobry pellet 6mm w cenie 590 zł / tonę [workowany jest po 720, a jest też taki sam grubszy 8 mm o 60 zł / tonę tańszy].

Sprawdź na olx itp. po ile masz w okolicy pellety bo jeśli w podobnych cenach to nawet nie patrz na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet to idzie do góry.Ostatnio byłem w sklepie to gości płacił za tonę 900 zł a muwił że kupował w grudniu to płacił 860zł.

To i ja się podepnę pod temat bo stoję przed kupnem pieca 12kw i instalator zaproponował Defro.Firma ogólnie chwalona ale 9 tys za kocioł to jak na mój budżet  to bardzo dużo bo jeszcze cała instalacja będzie nowa robiona.Wiec co oprócz Defro tańszego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam kocioł sztoker 8kw dla kolegi Mlody18. Nie będzie kisił. Tylko instalacje trzeba wykonać zgodnie ze sztuką i przemyśleć co i jak, zanim będzie wykończeniówka.

Faktycznie pelet droższy w sezonie. Tak jak węgiel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 17:56, Stempos1980 napisał:

Pellet to idzie do góry.Ostatnio byłem w sklepie to gości płacił za tonę 900 zł a muwił że kupował w grudniu to płacił 860zł.

To i ja się podepnę pod temat bo stoję przed kupnem pieca 12kw i instalator zaproponował Defro.Firma ogólnie chwalona ale 9 tys za kocioł to jak na mój budżet  to bardzo dużo bo jeszcze cała instalacja będzie nowa robiona.Wiec co oprócz Defro tańszego polecacie?

Defro miliony na reklamy oraz instalatorów wydaje to trudno, żeby go nie chwalili, gorzej z użytkownikami - ci już nie chwalą czego mam masę przykładów na serwisach, gdzie je spotykam dość często.

 

Zobacz Skam-PV 13 - swój dom takim ogrzewam, a znam od podszewki prawie każdy kocioł podajnikowy bo od lat serwisuję wszystkie marki i modele podajnikowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 17:56, Stempos1980 napisał:

Pellet to idzie do góry.Ostatnio byłem w sklepie to gości płacił za tonę 900 zł a muwił że kupował w grudniu to płacił 860zł.

To i ja się podepnę pod temat bo stoję przed kupnem pieca 12kw i instalator zaproponował Defro.Firma ogólnie chwalona ale 9 tys za kocioł to jak na mój budżet  to bardzo dużo bo jeszcze cała instalacja będzie nowa robiona.Wiec co oprócz Defro tańszego polecacie?

Masz dobry kociołek z dobrym palnikiem i sterownikien w przyzwoitej cenie.

https://www.kotly-malina.pl/kociol-na-ekogroszek-o-mocy-12-kw-kotly-5-klasa-i-ecodesign.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelest zła rada.

Ta firma jest jedną z dwóch, która do kotła o mocy 12kW daje najmniejszy sv200-9kW, to nie jest palnik na kocioł o mocy 12kW. On tyle utarga tylko na extra paliwie, w idealnych warunkach w labo przez 6h. Z tej firmy musiałby mieć 15kę, aby to miało ręce i nogi a jak dorzuci do energooszczędnego motoreduktora to dopiero będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.