Superkiel11 Opublikowano 13 Grudnia 2019 Autor #26 Opublikowano 13 Grudnia 2019 19 minut temu, Kazio321 napisał: No jest o wiele lepiej :) Ten czerwony to siłownik do zaworu 4d. Temp spalin dość duża. I super zobaczymy jak teraz będzie szarpał peletu ;) . Zmieniłem w regulatorze pokojowym ustawienia godzina 23-6 na 17 stopni a 6-23 na 18 stopni regulator jest w najzimniejszym pomieszczeniu w przedpokoju , tam jeszcze nie ocieplilismy ściany od piwnicy i schodów wełna , brak funduszy narazie . Plan jest by to zrobić po świętach . Wiec jak tam regulator osiągnie zadana temperaturę to w całym domu jest cieplutko . Po świętach tez zakupie otulinę na rurę od pieca , macie jakaś grubość albo firmę z jakiej wsiąść żeby to było solidnie zaizolowane :) Cytuj
gmaj22 Opublikowano 13 Grudnia 2019 #27 Opublikowano 13 Grudnia 2019 (edytowane) Mamy, ale tanio nie będzie :) K-Flex ST - zaletą jest, że jak masz łuki, to nie musisz docinać, tylko przeciągasz. Fi 28 x 19 mm - to ponad 17 PLN/ 2 mb. Plus specjalny klej. Jak chcesz taniej, ale wymaga trochę umiejętności to: PAROC Alu Coat Albo to: Steinonorm 310 Edytowane 13 Grudnia 2019 przez gmaj22 Cytuj
Superkiel11 Opublikowano 15 Grudnia 2019 Autor #28 Opublikowano 15 Grudnia 2019 W dniu 9.12.2019 o 20:46, Kazio321 napisał: To zależy na czym chce polegać kolega, czy na własnych ustawieniach czy na PID trochę podrasowanym :) Musze cos zrobic z ustawieniami ;) 2 worki dziennie to troche duzo . Kazio321 wrzucisz swoje uatawienia pieca , masz pokojowy regulator ? Czy Ustawienia PID moga wspolgrac z pokojowym regulatorem ? Cytuj
Kazio321 Opublikowano 17 Grudnia 2019 #29 Opublikowano 17 Grudnia 2019 (edytowane) Witam, podepne się pod temat. Otóż mam małe pytanie. Czym jest ten biały osad w palenisku. Dodam że pellet badzro dobrze się spala Edytowane 17 Grudnia 2019 przez Kazio321 Cytuj
Herminator Opublikowano 22 Grudnia 2019 #30 Opublikowano 22 Grudnia 2019 Halo. Primo po co ci woda 60C pasteryzujesz niegrzeczne dzieci w wannie czy jest taki mały zbiornik, ze nie wystarcza wody ( ja mam zbiornik 140l na 3 s i zadana 48C/histereza 2C ( i tak piec ci chodzi cały czas to wodę dogrzeje przy odbiorze ale straty zbiornika sporo niższe między 46 a 60C) Podepnij sobie pogodówkę i steruj 4D zależnie od temp na dworze, kolejna uwaga dobierz temperaturę na 4D w taki sposób aby obieg pracował praktycznie cały czas bo : 1. W pokoju grzejnik ma 35 C a temperatura w pomieszczeniu 20 C wydaje się ze jest w porządku 2. W pokoju jest 20,5 C ale grzejnik ma 20 C wydaje się , że jest chłodniej.. Człowiek odczuwa ciepło od promieniujących elementów sam się o tym przekonałem.. Ale... skoro teraz palisz 30kg to jak zejdziesz 10% to będzie sporyyyy progresss.. Strat budynku niestety nie oszukasz.. Dociepl strych ! Sam ostatnio dokładałem 30cm wełny na dachu i... na poddaszu średnio 3C cieplej ! Cytuj
Darekgra Opublikowano 22 Grudnia 2019 #31 Opublikowano 22 Grudnia 2019 Ma zdjęciach z postu #9 nie pracuje żadna pompa również ta od CO więc pomimo otwarcia zaworu ma 100% taką temperaturę zaworu można by jeszcze ustprawiedliwiać brakiem przepływy lecz już na zdjęciach w poście #24 pompy pracują a zawór o dziwo zamiast obrócić się przy zamykaniu w prawo poszedł w lewo co definitywnie świadczy o nieprawidłowym zamontowaniu przez "fachowca". Montaż zaworu 4d stanowczo do poprawy, może jeśli masz taki jak ja którego przesłona obraca się o 360 stopni wystarczy przekręcić ją o 90 stopni w prawo i poprawnie zamontować siłownik. Cytuj
Darekgra Opublikowano 23 Grudnia 2019 #32 Opublikowano 23 Grudnia 2019 (edytowane) W dniu 13.12.2019 o 09:17, Kazio321 napisał: W sterowniku ST 555p nie ma takiej funkcji żeby sprawdzić w która stronę otwiera się zawór. Jest taka możliwość poprzez sterowanie ręczne zaworem z poziomu sterownika. W dniu 13.12.2019 o 06:47, Kazio321 napisał: Mogli go zamontować w drugą stronę, ale wtedy by ciepła woda szła w powrót a też powrót jest niski. Gdzie masz umieszczony czujnik powrotu a gdzie czujnik od zaworu? Na zdjęciach z postu #9 powrót jest niski ponieważ nie pracuje żadna pompa ani CO ani CWU i brak wymuszonego obiegu kotłowego a sam zawór jest otwarty na 100% więc cała gorąca woda jest kierowana w CO które tak naprawdę w tamtym momencie nie pracuje ze wzgląd na wyłączoną pompę. Edytowane 23 Grudnia 2019 przez Darekgra Cytuj
Kazio321 Opublikowano 23 Grudnia 2019 #33 Opublikowano 23 Grudnia 2019 Darek, mam blisko do Superkiel11 i widziałem ta instalacje. I jest do przerobienia. Gdybyś widział jak instalator mu to zrobił to byś się za głowę złapał. Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Darekgra Opublikowano 23 Grudnia 2019 #34 Opublikowano 23 Grudnia 2019 Nie no na zdjęciach aż takiej tragedii niema :) bywały gorsze na forum... Ale fakt estetyka PEX masakra. Tylko teraz zróbcie porządnie :). Cytuj
Kazio321 Opublikowano 23 Grudnia 2019 #35 Opublikowano 23 Grudnia 2019 Estetyka w tym przypadku to najmniejszy problem. Jakbym opisał co tam jest wtedy byś zrozumiał Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
m4ly Opublikowano 7 Stycznia 2020 #36 Opublikowano 7 Stycznia 2020 Witam, posiadam od roku SAS Bio Compact 12 kw. Od grudnia 2019 grzane było w nieocieplonym domu tak by było 10-12 st. Od października 2019 mieszkam i zacząłem normalnie grzać. Metodą prób i błędów oraz dzięki informacją na tym forum doszedłem do poniższych ustawień gdzie w domu mam 22,5 st. Dom 140 m2 grzania większość podłogówka plus 5 grzejników. Zbudowany z Wienerberger Porotherm 25 + 12 wełna Rockwool. Dach szczyt na strychu wełna 20 cm. Szczyt oraz sufit na piętrze 18+5 cm. Zawór 4D. Pompa na CO, CWU oraz podłogówkę. Zadana 70 st Powrót 45-52 st Pogodówka włączona Działam bez PID w Podtrzymaniu. Piec osiąga zadaną temp w 20-30 min oraz przy aktualnych temp nie wychodzi ze stanu podtrzymania, może raz dziennie mu się zdarzy. Zauważyłem, że w nocy krzywa od CO jest prawie idealnie prosta i jest między 59,2-59,6. W ciągu dnia już bardziej skacze w związku ze zmianą temp na dworze. Praca Praca 5 sek Przerwa 25 sek Nadmuch 25% Podtrzymanie Praca 5 sek Przerwa 2:50 min Wentylator w podtrzymaniu Praca 5 sek Przerwa 2:20 min Bieg wentylatora w podtrzymaniu 35% Jak o czymś zapomniałem podać dajcie znać. Cytuj
Kazio321 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #37 Opublikowano 8 Stycznia 2020 A jak z zapotrzebowaniem na CWU? Może nie dogrzewac CWU i dlatego jest cały czas w podtrzymaniu. Nie masz może ustawionego " obniżenia pokojowego" w opcji sterownika kotła ? Ja kiedyś ustawiłem na 10stopni to kocioł dobijał tylko do 55stopni gdzie zadaną kotła to 65stopni. Nie dogrzewal CWU i cały czas trzymał w podtrzymaniu. Więc zmniejszyłem obniżenie pokojowki na 0. I wróciło wszystko do normy. Zobacz co masz tam ustawione : ( menu instalatora>regulator pokojowy>obniżenie pokojowki) Pozdrawiam Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka Cytuj
m4ly Opublikowano 8 Stycznia 2020 #38 Opublikowano 8 Stycznia 2020 Nie napisałem o CWU sorki. CWU ustawione na 45 stopni i jest osiągnięte. Funkcja rozpalania i tryb wygaszania wyłączone, więc piec na moje zlecenie działa w podtrzymaniu. Spalanie około 20kg na dobę. Mogę jeszcze coś więcej z niego wyciągnąć? Jeszcze obniżyć spalanie? Cytuj
Kazio321 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #39 Opublikowano 8 Stycznia 2020 Da radę ale to już z wygaszaniem i rozpalaniem. Wtedy sam będzie się rozpalał i wygaszał kiedy biedzie zapotrzebowanie. Oczywiście jak masz regulator Cytuj
m4ly Opublikowano 8 Stycznia 2020 #40 Opublikowano 8 Stycznia 2020 (edytowane) Tak mam regulator ST-292v2. Jakie propozycje? Edytowane 8 Stycznia 2020 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Kazio321 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #41 Opublikowano 8 Stycznia 2020 (edytowane) Propozycje są 2. Jeśli palisz bez PID to ustaw regulator pokojowy na zawór 4d. Czyli zawór wbudowany 1 regulator pokojowy i wybierasz regulator standart. Dodatkowo wlaczasz funkcje rozpalania i wygaszania. Oczywiście kocioł może przejść w podtrzymanie, ale tylko żeby dogrzac dom bądź CWU i się wyłączy. Histereza na regulatorze dobrze by była więcej niz 0.6stopnia. A praca z PID (mój kocioł tak pracuje spalanie na poziomie 12/14kg na dobę obecnie). To zostawiasz te same ustawienia co wyżej. Reszta zajmie się PID Oczywiście że spalanie jest zależne od instalacji jaka masz. No i oczywiście czy jest ochrona powrotu żeby kociołek szybciej się nagrzewał. Edytowane 8 Stycznia 2020 przez Kazio321 Cytuj
m4ly Opublikowano 8 Stycznia 2020 #42 Opublikowano 8 Stycznia 2020 (edytowane) Sprawdzę jedną i drugą propozycję. Dzisiaj wieczorem zacznę od 1. Wyniki przedstawię za kilka dni. Dzięki. Edytowane 8 Stycznia 2020 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Kazio321 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #43 Opublikowano 8 Stycznia 2020 Jak możesz to zrób od razu zdj instalacji i wrzuć ;) Cytuj
m4ly Opublikowano 8 Stycznia 2020 #44 Opublikowano 8 Stycznia 2020 (edytowane) Ok ale to popołudniu bo na komórce mam tylko takie z czasów montowania wszystkiego, więc nic nie da. Podeślę koło 17-18. Edytowane 8 Stycznia 2020 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Peplin9 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #45 Opublikowano 8 Stycznia 2020 Witam ja się podepne do tematu jaki kocioł do domu 100m2 ocieplony grafit 20cm 0,32 Podłogi 10cm parter ,okna 3 Szybowe plus rolety zewnętrzne instalacja to jakieś 15-20 m2 podlogowki reszta to kaloryfery fundament ocieplony 15 cm co wybrać ??pellet a może ekogroszek i jaki będzie koszt ogrzewania nie ukrywam że przyglądam się temu kotłowni jak w temacie Sas.Dzieki za pomoc wszystkim z forum Cytuj
Kazio321 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #46 Opublikowano 8 Stycznia 2020 (edytowane) Po pierwsze jak jest instalacja cała podłoga +CWU czy podłoga i grzejniki + CWU. Ogólnie pytanie to czy chcesz mieć czysto w kotłowni czy czarny pył z ekogroszku. No i jaki budżet na kociołek bo jest wiele lepszych kotłów od SASa. Edytowane 8 Stycznia 2020 przez Kazio321 Cytuj
Peplin9 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #47 Opublikowano 8 Stycznia 2020 A więc z instalacją wygląda tak że na parterze jest jakieś 20 m2 podlogowki reszta to grzejniki i na poddaszu użytkowym bodajże kawalek korytarza w podlogowce a co do Cwu to owszem będzie też z pieca . Cytuj
Peplin9 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #48 Opublikowano 8 Stycznia 2020 A co do lepszych kotłów tzn jakie hmm ?budżet no myślę że jakieś 12-14 tys mogę przeznaczyć max. Cytuj
Kazio321 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #49 Opublikowano 8 Stycznia 2020 (edytowane) Z tego co czytałem na forum to Laguna jest po 14k. Ale nie jestem pewien. Kociołek godny polecenia. Na tej stronie sprawdzisz jakiej mocy będziesz potrzebował kocioł. http://cieplowlasciwie.pl/start Edytowane 8 Stycznia 2020 przez Kazio321 Cytuj
Peplin9 Opublikowano 8 Stycznia 2020 #50 Opublikowano 8 Stycznia 2020 No dobra a ile takie coś może spalać w takim domku jak mój ??a ten Sas to co kiepski jest m Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.