Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dużo sadzy w komorze spalania, Ferroli Biopellet


Gump

Rekomendowane odpowiedzi

No i co tu złego widzisz? Pył jest i będzie. 

Z pełną mocą kocioł nigdy Ci działać nie będzie. To znaczy będzie, przez moment bo nawet 15KW to 60kg pelletu na dobę. Ten kto mówi inaczej nie ma o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla szukających coś o ferroli biopellet 18 kw. Teraz już mogę coś więcej napisać.

 

Spalanie przy temp średniej dobowej 0 stopni(-2 w nocy, 2 w dzień) to 30 kg na dobę (200 m kwadrat, ocieplenie 10 cm szarego styropianu, dachowe słabe tylko wełna między krokwie, okna plastiki, ale wieje spod parapetów, całościowo no nie jest to jakaś najlepsza termodernizacja). Myślę, że to dobry wynik (rok temu poszło około 5 ton koksu).

 

Zmieniłem też trochę parametry (-3 podawanie pelletu, -2 wyciąg). Sadzy w komorze spalania nie ma ale wyeliminowałem niedopałki w popielniku. Dudnienie pozostało, ale w domu tego nie słychać (albo się przyzwyczaiłem :))

 

Za rok wkład i może zawór 3D ale to się okaże :)

 

Generalnie polecam, komfort rozpalania (gdzie nie muszę już siedzieć 1,5 godziny w kotłowni) jest nieziemski. Myślę, że gazem było by jeszcze drożej.

 

pozdrawiam!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 8.10.2019 o 17:01, eliks napisał:

Wkładka 45* przy tym kotle jest ok wg zaleceń producenta, zrobisz jak uważasz. Już ci napisałem wcześniej że kocioł ma działać na 70*. Resztę rób jak chcesz, ja już się nie wtrącam. Kuźwa grzejesz bojler do 60* kotłem który również ma tyle. Jesteś mądrzejszy, rób jak uważasz. 

Witam chciałam się poradzić w sprawie kotła na pellet ferolli 12 kw . Piec nie osiąga zadanej temperatury przy pracujacej pompie c.o . Łapie max 52 stopnie przy zadanej 70". Bardzo trudno przy tej temp. Ogrzać dom. Instalator nie założył zaworu mieszajacego bo twierdzi że jego funkcję przejął bojler cwu i wszystko powinno działać dobrze. Co Pan o tym sądzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.