Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator opału wydzielone z Kocioł Ds Mpm


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że z urodzenia jestem sceptykiem, chętnie przyjmę butlę "katalizatora" od producenta na dokładną ewaluację. Jakoś za bardzo mi to wygląda na magiczny środek, panaceum na smog. Cena jest nieprzypadkowa - niezbyt wygórowana, tak aby jak najwięcej ludzi kupiło.

Może ktoś dysponuje spektrometrem rentgenowskim żeby sprawdzić skład? Może to woda barwiona jakimś syfem z nielegalnych wysypisk?

Maronka, ale Ty chyba wielokrotnie mówiłeś że standardowo przy paleniu nie masz dymu. Chciałbym więc zapytać jak dodanie "katalizatora" wpłynęło na to nie dymienie? Pojawiło się anty-dymienie? Wybacz sarkazm.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rarek napisał:

panaceum na smog

Każdy się tak stara sprzedawać, bo ludzie uwielbiają "cudowne tabletki". Niezależnie od tego, czy produkt obiektywnie działa, czy nie.

Sorry, ale w warunkach domowej kotłowni, bez choćby najprostszego analizatora spalin (o innych przydatnych sprzętach typu ciepłomierz nie wspominając), nie da się rzetelnie zbadać wpływu specyfiku.

Edytowane przez Juzef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juzef

Owszem, ale producent gwarantuje mniejsze zużycie paliwa wraz z jednoczesnym zwiększeniem sprawności urządzenia, a do tego na deser zmniejszenie ilości popiołu - te cechy mogę sprawdzić, zwłaszcza że wartości liczbowe są znaczne. Niestety nie zamierzam szarlatanom ofiarować złamanego grosza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Z szarlatanami to roznie bywa. Zderzak Lagiewki. Byly odwiedziny smutnych panow. No i nie ma swietnej rzeczy na rynku. Ten gosc z Japan co juz zaprezentowal samochod na wode i juz miala byc rozpoczeta produkcja. Firmy nie ma. Wlasciciela posadzono. Tesla, ktory wymyslil przyszlosc ( prad zmienny, transformator, sterowanie radiowe itd.) To co dzis mamy to tylko dzieki Westinghousowi. Bo cala reszta z darmowa energia poszla sie walic. A Tesle ogloszono szarlatanem po tym jak oglosil ze jest mozliwe przesylanie obrazow i glosu w czasie rzeczywistym na calym swiecie bezprzewodowo. Ze w przyszlosci ludzie beda mieli male pudelka ktore im to umozliwia. 

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rarek napisał:

Maronka, ale Ty chyba wielokrotnie mówiłeś

Bo tak było na starej kostce sosnowej(sucha jak pieprz) ,zero dymu bez kombinacji,ale w kwietniu przywiozłem nową i nią już palę ,i mały dumek był,prawdopodobnie przez wilgotność lub większą ilość żywicy ,a po użyciu katalizatora zero,a jak użyłem go tylko tyci to prawie zero,ale mniej niż bez katalizatora i stąd tylko wysnułem wniosek że działa ,i dłuższe spalanie też zauważyłem ,muszę jeszcze dodać że na grubszym drewnie nie dymi ,tylko na drobnym gdzie jest duże odgazowanie ,ale po zastosowaniu szczeliny piecucha na starej kostce nie dymiło ,był filmik ,ale na tej nowej niestety już tak i zwaliłem to na zbyt krótkie sezonowanie 1-2 mc-e,i dodam na koniec że nie promuję tego środka ale zawsze kusi mnie spróbować jakiś wynalazków,i ten wydaje się ok,ale dopiero jak inni spróbują ,będzie to miarodajna ocena,i w sezonie na węglu,a mam 2 butelki to na sezon starczy to dam jeszcze znać co i jak ,ale choćbym mniej spalił 50 kg węgla to się zwróci bo tyle dałem z przesyłką,jak mi się nie zapomni to nagram filmik ze spalania tej kostki bez katalizatora i drugi z katalizatorem,ale dopiero po ustąpieniu upałów bo teraz grzeję wodę prądem

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w sieci i mimo że pierwsze wzmianki o katalizatorze pojawiają się w 2013 r. to znalazłem tylko sprawozdanie z Instytutu Chmicznej Przeróbki Węgla, z którego właściwie nie wynika nic bo usunięto strony dotyczące wyników badań i podsumowania:

https://www.docdroid.net/tk3Hu5T/sprawozdanie-z-badan.pdf

Poza tym temat katalizatora został ostatnio poruszony na wykopie, gdzie został skrytykowany i uznany za "scam":

https://www.wykop.pl/link/4975759/polski-wynalazca-patentuje-technologie-czystego-i-efektywnego-spalania-wegla/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rarek napisał:

producent gwarantuje mniejsze zużycie paliwa ... wartości liczbowe są znaczne

Są zdrapane z sufitu i mają kusić ciemny lud niczym inwestycje na 20% bez ryzyka. Nikt tego nie będzie weryfikował. Nawet nie jest podane, w porównaniu z czym miałyby wychodzić takie liczby i w jakich warunkach. Bo każdemu i wszędzie tak obiecywać – to aż razi ściemą. Marketing na poziomie bazarowym. My tutaj gadając o takich przypadkach robimy im za darmo więcej reklamy niż oni sami są w stanie wykrzesać.

1 godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Zderzak Lagiewki. Byly odwiedziny smutnych panow.

Mogę mieć teraz w piwnicy lek na raka. Jeśli nie będę miał możliwości i umiejętności, by go sprzedać, to on w tej piwnicy pozostanie. Większość wynalazków cudownie znika, bo wynalazca może być świetnym wynalazcą, ale nieudolnym przedsiębiorcą i fatalnym sprzedawcą. Ale jest grupa ludzi, która lubi w tym widzieć spisek. Niech tedy sobie widzą.

1 godzinę temu, Visitor1230 napisał:

samochod na wode i juz miala byc rozpoczeta produkcja. Firmy nie ma. Wlasciciela posadzono.

Jak się uruchamia produkcję, to się uruchamia produkcję – a nie gada o uruchamianiu produkcji. Jak się gada o uruchamianiu produkcji, to znaczy, że się ma co najwyżej prototyp (dalibóg działający) – i teraz się szuka jelenia niespełna rozumu, co wpompuje miliony w ciemno.
Oczywiście całość mogła być po prostu scamem obliczonym na wydojenie naiwnych inwestorów.

1 godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Tesle ogloszono szarlatanem po tym jak oglosil ze jest mozliwe przesylanie obrazow i glosu w czasie rzeczywistym na calym swiecie bezprzewodowo

Tesla zmarł w 1943.
Pierwsza transmisja telewizyjna miała miejsce w 1928.
Coś tu się nie spina czasowo.
Jeśli taka sytuacja faktycznie miała miejsce w czasach przed wynalezieniem telewizji, to nie ma w tym absolutnie nic dziwnego.

3 minuty temu, h3nio napisał:

temat katalizatora został ostatnio poruszony na wykopie, gdzie został skrytykowany i uznany za "scam":

W każdym razie nie ma nawet półtwardych dowodów na jakieś sensowne działanie. Te strzępy sprawozdania z IChPW to żart. Namoczyli miał tym płynem i podpalili od dołu – i zgasło im :/

Edytowane przez Juzef
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Juzef. Pan Lagiewka nie zyje. O wynalazek dalej walczy jego syn. Poszukaj wywiadow. Japonskie auto na wode mialo juz przetestowane jezdzace prototypy. Co do tesli i komunikacji bezprzewodowej to napisalem " w przyszlosci " Tak twierdzil Tesla. To co ten geniusz wymyslil, ludzkosc nie dowie sie jeszcze przez dziesiatki lat. Generator wolnej energii, ktory dzialal w fordzie zdaje sie, gdzie wstawiono jeszcze silnik elektryczny.  Dzis przesylamy jakies miliwaty i waty energii bezprzewodowo. Tesla chcial wolnej energi przesylanej bezprzewodowo w gigawatach. Marconi, ktory wymyslil radio przegral proces. Bazowal na ukladzie Tesli. Po jego smierci wszystko przejely sluzby. Leczenie raka? W 1935 roku wymyslono juz sposob leczenia. I cisza. Jezeli bedziesz mial lekarstwo w piwnicy i postanowisz to sprzedac bo jestes swietnym marketingowcem. Napewno komus by sie to nie oplacalo. Gwarantuje ze nic bys nie sprzedal. Albo by ci sie cos stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Juzef napisał:

Te strzępy sprawozdania z IChPW to żart. Namoczyli miał tym płynem i podpalili od dołu – i zgasło im :/

Najlepszy w tym sprawozdaniu jest e-mail, który kończy się słowami: "obserwuję mniejsze zużycie opału, o ile? ... trudno stwierdzić, jakie to oszczędności".

Panowie, zgodnie z nowymi wytycznymi dygresje nie na temat są zakazane, jeśli chcecie dyskutować o wynalazkach Tesli, Lagiewki i innych to musicie koniecznie założyć nowy wątek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Gosc w filmie cos przebakiwal o zwiazkach zelaza. Co prawda ponizsze opracowanie dotyczy oleju opalowego. Gdzie zastosowano dwa dodatki z zawartoscia zelaza.

http://archiwum.inig.pl/INST/nafta-gaz/nafta-gaz/Nafta-Gaz-2017-09-02.pdf

Dodatek 1, zawierający związki żelaza(III) zdyspergowane za pomocą odpowiednio dobranego dyspergatora w mie

szaninie rozpuszczalników organicznych, otrzymany został według zmodyfikowanej metody Massarta [6]. Zawartość żelaza w tej próbce wynosiła 17,4% (m/m). 

Dodatek 2 to produkt handlowy, który według specyfikacji producenta zawierał związki żelaza(III) zdyspergowane w organicznym rozpuszczalniku. Całkowita zawartość żelaza w tej próbce wynosiła 15,0% (m/m)

Wnioski

Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że emisja ze spalania bazowego lekkiego oleju opałowego B we wszystkich grupach zanieczyszczeń była niższa niż w przypadku emisji pochodzącej ze spalania testowego bazowego lekkiego oleju opałowego A. Różnice oznaczonych poziomów emisji były znaczne. Emisja całkowita CO pochodząca ze spalania lekkiego oleju opałowego B była o około 47% niższa niż w przypadku paliwa A, emisja tlenków azotu – o około 27%, natomiast emisja sadzy była niższa aż o 54%. Średnie chwilowe stężenie niespalonych węglowodorów w spalinach pochodzących ze spalania lekkiego oleju opałowego A było wyższe o 18% niż w przypadku tego samego parametru dla lekkiego oleju opałowego B. Znaczne różnice w zawartości szkodliwych substancji obecnych w gazach spalinowych pochodzących od badanych paliw najprawdopodobniej wynikają z ich różnego składu frakcyjnego. Lekki olej opałowy B zawiera więcej lekkich frakcji. Po uszlachetnieniu paliw badanymi dodatkami 1 i 2 ilość toksycznych składników spalin obniżyła się we wszystkich 
Rys. 3. Porównanie emisji godzinowej PM pochodzącej ze spalania lekkich olejów opałowych A i B uszlachetnionych badanymi dodatkami
Rys. 4. Emisja CHx pochodząca ze spalania lekkich olejów opałowych A i B zawierających badane dodatki
Omówienie wyników
przypadkach. Przy paliwie A dodatek 1 wykazał nieznacznie słabszą aktywność w obniżeniu zawartości CO niż dodatek 2, natomiast zaobserwowano wyższą efektywność dodatku 1 w przypadku obniżania emisji NOx oraz dużo wyższą skuteczność (około trzykrotnie) w ograniczaniu emisji pyłów. Efektywność obniżania emisji niespalonych węglowodorów w wypadku obu badanych próbek była jednakowa. W przypadku paliwa B dodatki 1 i 2 wykazały jednakową skuteczność w obniżaniu emisji CO, natomiast w sytuacji emisji NOx, pyłów i niespalonych węglowodorów dodatek 1 wykazał wyższą skuteczność w obniżaniu ich zawartości. Przyczynami znacznych różnic w skuteczności działania związków żelaza jako katalizatorów utleniania sadzy, jak również obniżania innych szkodliwych składników spalin (pomimo stosowania ich w tym samym stężeniu) mogą być: • różnice stabilności badanych suspensji; niestabilny dodatek może wytrącać się z lekkiego oleju opałowego, co powoduje zmniejszenie jego efektywnego stężenia w paliwie; • różnice w strukturze związków żelaza; odmiana fazowa może mieć znaczny wpływ na efektywność działania katalitycznego.
 

 

 

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki AdBlue dla paliw stalych?

Ten pierwszy jest w cenie cos kolo 1,5PLN za litr moze tym lepiej popryskac tone wegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdBlue czyli roztwór mocznika służy w silnikach diesla do redukcji tlenków azotu w czysty azot i wodę. W tradycyjnym przydomowym kotle tlenki azotu to najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rarek to było ironicznie...

Sa jeszcze płyny do czyszczenia katalizatorów w samochodach. Może to sie nada? Tanie i piszą że działa!

Zaczerpnięte z opisu jednego z nich:

"Jeśli kolektor wydechowy zacznie świecić się kolorem czerwonym (pod wpływem wysokiej temperatury), należy natychmiast przerwać czyszczenie."

Myśle sobie, że jak przy kotłach czopuch zacznie świeci... dymu nie powinno być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten preparat trzeba przetestować u kogoś dymiącego.Ja też kupiłem z czystej ciekawości i zdążyłem przed wyjazdem do pracy zrobić test.Aplikator jest do bani,cieknie na samej pompce,trzeba zmienić opakowanie.Na drewnie dymu nie zauważyłem,wcześniej też nie było,więc test do dupy.Przejdę się następnym razem do sąsiada i tam zrobię testy bo z jego komina dymek snuje się zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem trochę takim niedowiarkiem i w bajery nie wierzę. 

Katalizator -  40% oszczednosci opału. 

Nasada na komin Polmar-u ( również do 40% oszczędności opalu) 

Jeszcze z jeden wynalazek i wystarczy kilka kostek podpałki do grila z Biedronki, aby ogrzać 200m/2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikesz62 napisał:

Dziwi mnie ,że ten specyfik kupują palący bez dymu, z wielkimi oszczędnościami opału, i co ważne ekologicznie, więc po huk to potrzebne?

To jest efekt uboczny posiadania MPMa. Kupujesz, modifikujesz, eskperymentujesz bez końca.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikesz62 napisał:

Dziwi mnie ,że ten specyfik kupują palący bez dymu, z wielkimi oszczędnościami opału, i co ważne ekologicznie, więc po huk to potrzebne?

Palą bez dymu, bo są ciekawi i grzebią w kociołkach. A jak są ciekawi, to szukają nadal. Każdy chce jeszcze kilka procent sprawności urwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 20:09, PioBin napisał:

To taki AdBlue dla paliw stalych?

Ten pierwszy jest w cenie cos kolo 1,5PLN za litr moze tym lepiej popryskac tone wegla?

Jeżeli ktoś posiada komin z nierdzewki, to nawet Sadpala czy innych specyfików nie powinien stosować.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mikesz62 napisał:

Dziwi mnie ,że ten specyfik kupują palący bez dymu, z wielkimi oszczędnościami opału, i co ważne ekologicznie, więc po huk to potrzebne?

Ja kupiłem z ciekawości ,takiej co dobrze podsumował rarek,ale jak przyniesie mniejsze spalanie kupię na następny sezon też,ale po tej dość dobrej cenie,tak jak pisałem 50 kg węgla mniej i się zwrócą te dwie butelki,a nuż będzie więcej  i będzie ok ,choć tak naprawdę ciężko to będzie ocenić,bo mam zamiar kupić inny węgiel ,grubszy niż w tym sezonie ,a to już powinno poczynić oszczędności jakieś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SONY23 napisał:

Każdy chce jeszcze kilka procent sprawności urwać...

Jeszcze napisz w jaki sposób mierzycie te dodatkowe kilka % sprawności.

6 godzin temu, Trener40 napisał:

Katalizator -  40% oszczednosci opału. 

To pewnie odnosi się do kotłów, które spalają z bardzo niską sprawnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyć to jest ciężko w naszych kotłach ale zaobserwowałem dłuższe spalanie tej samej ilości opału na tej samej temp. kotła przy tym samym odbiorze o jakieś 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.