Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator opału wydzielone z Kocioł Ds Mpm


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy Panie Ranger!Chcielibyśmy zobaczyć film z palenia w Pana wykonaniu(w tym płomień) a nie pokazywaniu filmy innego autorstwa.Czekamy z niecierpliwością!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych testach potwierdzam działanie katalizatora i w kwestii czasu spalania i ilości energii ,jest zdecydowanie więcej ciepła przy tej samej ilości opału,ale zauważyłem że trzeba go dawać bardzo mało,bo nic nie daje większa ilość a nawet poprzez większą ilość wilgoci może być gorzej ,i właśnie teraz jest to miarodajny wynik przy takim samym odbiorze ,tylko bojler 140 l i 4 osoby i tylko wieczorem jest grzane po zupełny wychłodzeniu bojlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam ,ale przecież to widzę ,czuję,itp.,organoleptycznie to czuć ,ale kto ma niech pomierzy,sam jestem ciekaw co mu wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo przed wczoraj odmierzyłem 15 litrów kostki sosnowej i odpaliłem bez katalizatora i obserwowałem kocioł,doszedł do 82 stopni i tak trzymał,i po 1h spadł na 70 i koniec palenia ,a wczoraj przy tej samej ilości opału z katalizatorem doszedł do 87 i po godzinie było 80 na kotle i opał spalał się jeszcze pół godziny i po tym czasie było 70 na kotle i tak jest za każdym razem a trochę już tych testów zrobiłem,tak że to nie może być przypadek ,źle odmierzona ilość opału ,pogoda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadomą pozostaje bojler i co w nim zostaje. Ale i bez ciepłomierza duże skoki w efektywności sami zauważamy tak w górę jak i w dół. Ja jak wcześniej wspominałem grzeję wodę w tym sezonie na przysłowiowy żywioł, czyli stała szczelina a właściwie niedomknięte całe dolne drzwiczki. Rura od czopucha prawie parzy ale sprawność i tak wydaje się lepsza niż przy spalaniu wolniejszym z miarkownikiem. Przez wizjer widzę, że szamoty świecą na czerwono i paliwa schodzi mniej... Z tym paliwem to też na wyrost. Spalam jakieś patyki, trociny i tym podobne śmieci z drewutni. W sumie tylko odpady... Jeden bojler 160 litrów na trzy doby. Średnio dziennie dwa szybkie prysznice plus zmywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie jest miarkownik nowiutki z dużym udźwigiem ,tak samo ustawiony od dłuższego czasu i dlatego widzę różnicę ,i dlatego twierdzę że to nie jest przypadek,i u mnie jak zagrzeję wodę tymi 15 l drewna to 4 osoby wezmą prysznic plus zmywanie i na rano jest jeszcze ciepła woda ,z tym że z katalizatorem jest cieplejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maronka napisał:

Po kolejnych testach potwierdzam działanie katalizatora

 

,ale zauważyłem że trzeba go dawać bardzo mało,bo nic nie daje większa ilość a nawet poprzez większą ilość wilgoci może być gorzej 

A skąd wiesz, że może być gorzej? Przecież nawet nie wiesz czym psikasz ( badań nie masz)  a może psikasz wodą z kwaskiem cytrynowym ;) 

Powiem Wam, że mnie to bawi... Ludzie w bzdury wierzą, a czym cieplej na zewnątrz, to i wyniki idą w górę hehehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście potwierdzę skuteczność działania środka,jeśli po aplikacji u sąsiada,przestanie on standardowo kopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał:

A skąd wiesz, że może być gorzej? Przecież nawet nie wiesz czym psikasz ( badań nie masz)  a może psikasz wodą z kwaskiem cytrynowym ;) 

Powiem Wam, że mnie to bawi... Ludzie w bzdury wierzą, a czym cieplej na zewnątrz, to i wyniki idą w górę hehehe 

Wiem bo palę już z tym katalizatorem jakiś czas i gdy dałem go dużo to paliło się niemrawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od połowy maja, ładuje bufor tylko na potrzeby cwu. Przy każdym paleniu bufor jest tak samo rozładowany 40/30/30.  Do palenia przynoszę zawsze taką samą ilość drewna (taka pełna kastra do zaprawy) na oko gdzieś ze 30kg. Tym paliwem za każdym razem nabijam go do 100*. Kupiłem ten katalizator, czy jak go tam zwał z ciekawości i paliłem z nim 2 razy,  żadnych rewelacji nie zaobserwowałem, bufor nabił się tak samo jak zawsze przy tej samej ilości opału (a powinno zostać 30%, to gdzie ono jest? :)

Co do dymu, to czy z katalizatorem, czy bez dymi się jak się opał przywiesi i jest dziura przed palnikiem, w innym wypadku komin czysty.. 

To by było na tyle.. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ten katalizator kupiłem bardziej z myślą o sąsiadach,u siebie liczę na choćby zminimalizowanie osadu sadzy na wymienniku,nic więcej już chyba nie poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widać że nie u wszystkich działa,ale tak na prawdę to sezon pokarze co to warte jest,szczególnie na węglu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj o trochę innym katalizatorze.https://www.youtube.com/watch?v=raqxpIhvSaw

A tak odnośnie tego katalizatora to ciekawe dlaczego nie zastosowali czegoś podobnego u Nas w kotłach górnego spalania, tylko postawili na zakazy!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to film z 2012r - wg obecnego czasu i wymogów UE stary jak świat.

Po drugie katalizatory/ filtry/ dopalacze  ceramiczne w kotłach na drewno są od lat stosowane w USA, głównie w kominkach opalanych drewnem.

W naszym pięknym Kraju od razu wszyscy zaczeliby palić śmieciem wszelakim , takie katalizatory wymagają stosownego paliwa, inaczej się po 1-2 paleniach zapychają i koniec z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat i stary ale jako ciekawostka myślę że ok,nie wszyscy zapewne  oglądali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzych13 napisał:

Tutaj o trochę innym katalizatorze.https://www.youtube.com/watch?v=raqxpIhvSaw

A tak odnośnie tego katalizatora to ciekawe dlaczego ,,,,

,,,, nie można znaleźć żadnych informacji w internecie, o stosowaniu tego urządzenia w kotłach na paliwo stałe.

ps. 
Być może moje poszukiwania nie były zbyt zaawansowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

INWEX Redox dwie butelki kupione teraz trzeba poczekać za mniejszą temperaturą :)

zdam relację. Testy będą na ekogroszku skarbek, chwałowice i wesoła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie widzę żadnej różnicy bez /z katalizatorem. 

Zużycie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎06‎-‎12 o 19:09, Trener40 napisał:

Dziwię się, że Wy wierzycie w ten " płyn mocy"

ja znam inny płyn mocy i w niego wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na tym forum propagowano super dopalacz - tzw "szuwaks z Prudnika" czyli A...n i co z tego wyszło - z tego co wiem z dużej chmury duże g..no.

I tak pewnie z tym 'dopalaczem",

Panowie z tego co wiem to najlepszym dopalaczem jest "Czysta Wyborowa" 0,7l , wlewana w odpowiednich ilościach w odpowiednie otwory.

Wiec przestańcie szukać Świętego Grala, tylko się  bierzcie za naukę palenia , gdyż żaden dopalacz wam nie pomoże w prawidłowym paleniu .

Podczas nauki palenia stosowanie dopalacza "Czysta Wyborowa" jest bardzo przydatne, gdyż dopalacz wchodzi w głowę a razem z nim nauka  palenia.

Wskazane jest przy tym właściwa proporcja nauki i dopalacza.

PS

Dzisiaj miałem odbiór małego osiedla - tak z 10 domków po ok 150m2 z kotłami na pellet- Biawar 12kW, 

I były pretensje inwestorów że nie będzie ,można w nich spalać śmieci i drewna na ruszcie!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.